Ümit İhsan

Yazar 6,6/10 · 8 Oy · 7 kitap · 12 okunma ·  1 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

1 okur beğendi.
8 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 882 gösterim
12 okur kitaplarını okudu.
11 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Ümit İhsan'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ümit İhsan'ın Biyografisi

1980 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesini bitirdi.
Yazıyla küçük yaşlarda tanışan yazar ilk romanını 2003 yılında tamamladı.
İlk romanı "Ay Işığında Yürüyüş" 2008 yılında, "Kurutulmuş Çiçek Koleksiyoncusu" 2010 yılında, "Yaşasın Yaşamak" 2010 yılında, "Ben Melek" 2012 yılında yayımlandı. Gençlik, fantastik roman dalında yapılan yarışmada "Yokluk Bahçesindeki Kayıp Melodi" isimli romanı Jüri Özel Ödülü aldı (2012)
Umut Çalışan, bir alıntı ekledi.
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Şimdi o hayaller çok uzak; meğer ne kolaymış hayal kurmak ve ne zormuş o hayallere hayat vermek, şimdi çok iyi anlıyorum."

Ben Melek, Ümit İhsanBen Melek, Ümit İhsan
Umut Çalışan, bir alıntı ekledi.
22 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Belki de birini çok sevdiğini göstermenin başka bir yolu da onun gidişini kabullenmekti. Onu o kadar çok sevmiştim ki, gidişinin önünde durmadım. Yalnızca kabul ettim terk edildiğimi ve kendi yalnızlığımın içine geri döndüm.

Kıyamet Tarikatı, Ümit İhsan (Sayfa 37 - Postiga)Kıyamet Tarikatı, Ümit İhsan (Sayfa 37 - Postiga)
Umut Çalışan, Kıyamet Tarikatı'ı inceledi.
22 Kas 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · 6/10 puan

Yükselen aksiyonla birlikte doğallaşan anlatım sayesinde kitap sizi sarmayı başarıyor. Dozunda verilen ansiklopedik bilgiler, yerinde ve layıkıyla edilen usturuplu küfürler, yazarın dilindeki doğallık ve sadelik son derece başarılı. Küfür ve bir takım fiillerin kullanımı ile içimde Edirne ve Eskişehir ağızlarının benzer olduğu hissi uyandı. Ayrıca benzer fantastik kurgular sadece kitabın kahramanları içinde dönerken, Kıyamet Tarikatının tüm İstanbulluların şahit olduğu doğa üstü bir olay içermesi ile de ayrıca takdire şayan. Sadece final sahnesinin ardından bir gün yada bir kaç zaman sonrasında karakterlerin ferahladığı, devam kitabının başlangıcının nasıl olacağına dair okuru düşüncelere sevk eden kısa bir bölüm daha ilave edilse nasıl olurdu diye düşünüyorum.

Umut Çalışan, Ben Melek'i inceledi.
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Ümit İhsan tesadüfen tanıştığım bir yazar ve Ben Melek'te kitapları arasından tesadüfen seçtiğim biri. Ve bu tesadüfler olmasa ben, böyle kaliteli bir yazardan habersiz, kitap okuruyum diye ortamlarda gezip duracaktım. Hayata bak. Olmayacak kitaplar, sahillerde, plajlarda herkesin elindeyken böylesi bir kitap kıyıda köşede kalsın. http://ucalisan.blogspot.com.tr

Umut Çalışan, 6 Üstü Hikaye'yi inceledi.
04 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

paragrafta kazılan çukurdan olsa gerek, şebnem pişkin'in hikayesi hariç her hikayede ölüm, ceset temaları işlenmiş. editörlüğünü yazarlardan ece özbaş korkmaz'ın yaptığı kitapta kesme işaretleri or'dan bur'dan, ner'deyiz gibi garip şekilde kullanılmış. bunun dışında kelime hataları yok denecek kadar az.

Kübra Hökelek, Ben Melek'i inceledi.
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Başka hayatların içlerine girdiğimde:'Insanlar neler neler yaşıyor halimize bin şükür.' dediğim çok olmuştur. Bu kitabın nerdeyse her sayfasında düşündüm bunu. Kesinlikle okunması gereken bir yaşama tutunma öyküsü.