Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Zeki Coşkun

Zeki CoşkunBen Duygu yazarı
Yazar
7.1/10
4 Kişi
21
Okunma
0
Beğeni
2.334
Gösterim

Zeki Coşkun Kimdir?

Zeki Coşkun, (d. 1960, Sivas) Türk gazeteci ve yazar.rnrnMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi. 2011 yılında fen edebiyat fakültesi genel sekreterliğine getirildi. Nisan 2001 yılından 29 Haziran 2007 tarihine kadar Radikalde kültür ve sanat üzerine köşe yazarlığı yaptı.[1] Taraf gazetesinde İşaret Fişeği adlı köşede 2009 yılına kadar köşe yazarlığını sürdürdü.
Unvan:
Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Sivas, 1960

Okurlar

21 okur okudu.
1 okur okuyor.
6 okur okuyacak.

Zeki Coşkun Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Sivas
Persler, bir yandan yerel halkın dinsel inanışlarına karış­maz görünüyor, öbür yandan da kendi ateşe-tapma gelenek­lerini yaymaya çalışıyorlardı. Halk üzerinde baskı kurabile­cek yerel rahiplere mülkiyet hakkı tanıyarak, onları kendi yanlarına çekiyorlardı. Sivas, Pers din ve kültürünün yoğunlaştığı yerlerden biriydi.
Sayfa 27 - İletişim YayınlarıKitabı okuyor
Sivas
Persler, Sivas tarihine ve kimliğine damgasını vuran ilk yönetim olarak beliriyor. Sivas'nın asker ve çiftçi olması o dönemde başlıyor. Bir şey daha var: Ateşin kutsallaş­ması. Onun da yolu yine mülkiyetten geçiyor. Rahipler sade­ce din adamı değil, aynı zamanda toprak sahibi ve işletmeci­si. Ateşe tapana topraktan pay alma hakkı veriliyor, tapma­yan dışlanıyor. Ateş, ilk olarak böyle "ilahi" leşiyor Sivas'ta.

Zeki Coşkun İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok

Zeki Coşkun Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok