A. S. A. Harrison

A. S. A. Harrison

Yazar
6.5/10
6 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
431
Gösterim
Aldatan bir insan her zaman bir aldatan olacaktır,tıpkı bir iyimserin her zaman iyimser olması gibi.
Aldatanlar mutludur; en azından çoğu... Mutlu olmasalar bile bu onları değiştirmez çünkü kural olarak insanlar değişmezler.
''Sessiz, istikrarlı adam belki de bir efsanedir.'' dedi Jodi.
''Biyolojik olarak erkekler avcıdır.''
A. S. A. Harrison
Sayfa 89 - PEGASUS
Jodi devam etti. ''Kadınlar, erkeklerinin gerçekte olduklarından daha iyi olduğunu inanmayı isterler. Onlar için bahaneler uydururlar. Bütün resmi görmezler, parça parça baktıklarından durum onlara hiçbir zaman gerçekte olduğu kadar kötü görünmez.''
A. S. A. Harrison
Sayfa 89 - PEGASUS
Kocaman bir çığı düşürenin son kar tanesi olması gibi,bir terk ediliş de kadının sessizliğinden bir çığlık yaratabilir.
A. S. A. Harrison
Pegasus Yayınları
312 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Öncelikle ben bu kitaba 10 üzerinden 9 verdim bunu söyleyerek başlamak istiyorum incelemeye.Bu puanı verme sebebim kitaptaki karakterlerin derin kişiliklere sahip oluşu,kurgunun fazla başarılı olması,kitaptaki karakterlerin duygularını birebir yansıtması ve özellikle kitabı okurken resmen beynimde canlanmasını sağlaması,sürekli her sayfada farklı bir gizemin ortaya çıkıyor oluşu ve tabiki muhteşem olan sonundan kaynaklanıyor.

Kitap iki kişinin bakış açısı ile anlatılıyor,tanrısal bakış açısı ile anlatılmış bu kitapta iki ana karakterimiz var.Jodi ve Todd.Birlikte fazlaca geçirilmiş yılların sonunda Todd Jodi’yi kendinden yaşça küçük arkadaşının kızı Natasha ile aldatıyor üstüne hamile bırakıyor bunun üstüne Jodi’yi zor durumda bırakacak türlü türlü faaliyetlerde bulunuyor ancak Jodi bütün acısını hüznünü içine atıp belki aklı başına gelir umuduyla beklerken Todd’un yaptıklarından sonra gözü açılıyor.Bundan sonrasını size bırakıyorum spoiler vermek istemiyorum.

Eğer psikolojik gerilim tarzı romanları seviyorsanız kadın erkek ilişkisini de seviyorsanız psikoloji ve kişisel gelişime de ilginiz varsa buyrun tadından yenmeyecek güzellikte bir kitap sunuyor yazar.Bu yazarın tek kitabı ve yazar vefat ettiği için böyle güzel nitelikli bir eser daha veremeyecek olmasına da ayrı bir üzüldüm.
312 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Sessiz Kadın.. Gerçekten de sessiz kadın. Jodi, asla tasvip etmediğim karaktere sahip bir kadın. Hoşlanmadım Jodi'den. Sevmedim. Ve bazı şeyleri de hak ettiğini düşünüyorum.. Ama hak edilmeyen bir sonla bitmesinde de hoşlanmadım.

Yazarın biyografisi

Adı:
A. S. A. Harrison
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.