A. Selami Sargut

A. Selami Sargut

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
A. Selami Sargut
Tam adı:
Ali Selami Sargut
Unvan:
Türk Yazar
Bilindiği gibi toplumsal öğrenme rol modelleriyle sağlanır. Genç kuşaklar kendilerine ideal olarak seçtikleri rol modellernin davranışlarını taklit ederek öğrenirler. Rol modellerinin ayakları sürçerse, genç kuşakları yüksek sinerjili bir toplumun koşullarına uygun biçimde yetiçtirmek zor olacaktır.
İnsanın yaptığı makine, artık kendi programını yapmaya başlamıştır. Böylece nasıl düşünmesi gerektiğini bile, artık insanlara makineler söylemektedir. Sonuç, insanı insan olmaktan çıkaran bir yabancılaşmadır.
Dr. Benedict toplumları düşük ve yüksek sinerjili olmak üzere ikiye ayırmıştır. Sinerjisi yüksek toplumlarda insanlar karşılıklı yararları için işbirliği yapmaktadırlar.
Bireylerin çevrelerine belirli bir açıyla baktıklarını söyleyebiliriz. Çevrelerinde büyük çaplı bir olay ya da değişme olmadıkça eski davranış ve eylem biçimlerini korurlar.
256 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Sosyolojiye ve kültür konusuna ilgisi olanlar için güzel bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Dili sade ve anlaşılır. Hofstede başta olmakla kültür konusunda önde gelen isimlerin kültür sınıflamalarını hem incelemekte hem de ülkeler üzerinden uygulamalı olarak göstermektedir yazar.

Yazarın biyografisi

Adı:
A. Selami Sargut
Tam adı:
Ali Selami Sargut
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.