1000Kitap Logosu
Abdulaziz Yılmaz

Abdulaziz Yılmaz

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
372 Kişi
1.417
Okunma
84
Beğeni
2.735
Gösterim
Unvan
Türk Psikohekim, Yazar
Doğum
Giresun, Türkiye, 1981
Yaşamı
Psikohekim olarak bilinen Abdulaziz Yılmaz, 1981′de Giresun/Şebinkarahisar’da doğdu. 1999 yılında İstanbul Sarıyer İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2006′da Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi (İngilizce) Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Bugüne kadar Psikohekim mahlası ile yurtiçinde ve yurtdışında çocuk ve aile seminerleri ile gençlik eğitimi konferansları vermiştir. Çeşitli dergilerde, gazetelerde, yazıları yayınlanmıştır. Abdulaziz Yılmaz eğitim ve seminer çalışmalarına halen devam etmektedir. Yakın zamanda SOBE “Çocuk Eğitiminin Şifresi” ve ENTELLA “İsyan Et Ey Arkadaşım” adında iki kitabı yayınlamıştır. İyi derece de İngilizce ve orta derece Arapça bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
117 syf.
Okuduğum en iyi kitaplardan bir tanesi. İsminden her ne kadar kadınlara has bir kitap gibi bir izlenim verse de aksine herkesin istifade edebileceği bir eser. Nureddin Yıldız hocanın şu sözü kitabı özetler mahiyette" Adamlık; cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesi imiş'" Velhasıl adamlara tavsiye ediyorum.
Yedi Güzel Kadın
Okuyacaklarıma Ekle
10
117 syf.
·
8 günde
Fırtınalara Yön Veren Kelebeklerin Kanat Çırpışıdır
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته Uzun zamandır okuduğum en güzel kitaplardan biri. Başta süslü bir kapağa sahip olduğu için ve yedi güzel adam gibi bir ismi olduğu için özenti bir kitap olduğunu düşünerek başladım ama kitap tüm ön yargılarımı yerle bir etti... Kitap adında da anlaşılacağı üzere Yedi Güzel Adam (yedi güzel adam) kitabından uyarlanarak yazılmış. Beni en çok etkileyen kısmı da bu oldu. Yazarın, "Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" düşüncesi ile yola çıkarak bu yedi güzel adamı yetiştiren yedi kadın deyip yola çıkmış ve ortaya harikulade bir eser çıkmış. Kitaptaki yedi güzel kadın; • Şehadetin gelini; Esma El-Biltacı •Meryem (as) •üçüncü ordunun annesi; Nene Hatun •Bir fedakârlık örneği: Ümmü Ümâre (Hz. Nesibe Bint Ka'b • Âyet Âyet Diriliş (Ayetlerle konuşan kadın) •Direnişin Annesi (Ümmü Nidal Meryem Farhat) •Gülseren Gümüş Duam odur ki inşAllah bir gün bizler de bir Esma biltacı bir Nesibe annemiz olabiliriz. Ya da onları yetiştiren anneler oluruz. İyi ki güzel kitaplar var...⠀ོ Selam ve duâ ile⠀ོ Hayırla kalın⠀ོ ‏•┈┈┈••✦✿✦••┈┈┈•
Yedi Güzel Kadın
Okuyacaklarıma Ekle
9
117 syf.
Yedi Güzel Kadın
"Başınıza gelen her musîbet, işlediğiniz günahlar(ihmal ve kusurlarınız) sebebiyledir." Şûra,30 Yedi güzel adam kitabından esinlenilerek yazılmış, Yedi güzel kadını çok naif bir dille, ince mesajlar vererek anlatmış Abdülaziz Yılmaz. Kitapta; Esma el-Biltaci, Hz. Meryem, Hz. Nesibe, Nene Hatun, Gülseren Gümüş, Ümmü Nidal, Ayetlerle konuşan kadın anlatılıyor, kitabı okuduktan sonra kitap sizde çok derin anlamlar bırakacaktır. Bazen tek başımıza harekete geçmek neyi değiştirecek ki diyebiliyoruz, fakat kitap bu düşüncemizi çürütecek ve aslında küçük fikirlerin de büyük işlere imza atabileceğini/ başarılı olabileceğimizi fark edeceğiz. Üstad Necmettin Erbakan'ın da dediği gibi; Fırtınalara yön veren kelebeklerin kanat çırpışıdır.. Rabb'im hepimizi kanat çırpan sâlih ve sâliha insanlardan olmayı nasip eylesin.. iyi ki kitaplar var..
Yedi Güzel Kadın
Okuyacaklarıma Ekle
9