Adam Kennedy

Adam Kennedy

Yazar
8.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
310
Gösterim
Adı:
Adam Kennedy
Unvan:
ABD'li Oyuncu, Senarist, Yazar
Doğum:
ABD, 10 Mart 1922
Ölüm:
ABD, 16 Ekim 1997
Sizin için yalnızca iyi anıları olan kişiler pek yoktur. İyinin yanında hep kötü olagelmiştir. Kötüyü hatırlamasanız bile orada olduğunu bilirsiniz. Soğuk bir limonatayı büyük keyifle yudumlamaya başlarsınız. Sonra ne göresiniz: şeker yerine kum koymamışlar mı içine?
Hayatımda bir kere olsun en iyisini yaşamak istiyordum. Ne kadar tedirgin olursam olayım, "en iyi" denen şeyin ne olduğunu görmek , tatmak, yaşamak istiyordum.
Kitaplarda her şey var. Anlamlı, bilgece ve güzel ne varsa, şu ya da bu zamanda biri yazmış, kâğıda dökmüştür. Bütün bu güzellikleri görmezlikten gelebilmesi için insanın küstah ya da deli olması gerekir. Kim isteyebilir bunu? İnsan okudukça yaşadığını daha iyi anlar. Varlığından habersiz olduğu şeylere hayat vermek için okur. Beynindeki her kıvrımın, her hücrenin bir ödevi, bir potansiyeli var. Uyarılmak için küçük bir çaba göstermeni bekliyorlar. Bütün bunlar kitaplarda yazılı. Her şey var onlarda. Yeter ki nerede olduğunu bilesin, arayasın. Okumak hayattan kaçmak değildir. Tam aksine! Hayatın ta kendisidir! Hayatın yaratıcısıdır!
207 syf.
Kitabı öğleden sonra okumaya başladım ve yaklaşık 9 saatte okuyup bitirdim. Hani bir solukta okuyup bitirdim dediğiniz çok nadir kitaplar vardır ya Ölüm Kumarı da onlardan biriydi işte. Çok akıcı, çok sürükleyici ve bir sonraki sayfada ne olacak diye düşünmeden edemeyeceğiniz ve saatler içinde okuyup bitireceğiniz türden bir eser. Bu türden kitapları bu zamana kadar hiç okumamıştım, benim için ilk oldu. Ara sıra farklı içerikli kitaplar okumak iyi geliyor tavsiye ediyorum sizlere de.

Yazarın biyografisi

Adı:
Adam Kennedy
Unvan:
ABD'li Oyuncu, Senarist, Yazar
Doğum:
ABD, 10 Mart 1922
Ölüm:
ABD, 16 Ekim 1997

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.