Ahmet Han

Ahmet Han

Yazar
8.0/10
18 Kişi
·
27
Okunma
·
2
Beğeni
·
48
Gösterim
ABD’nin dayatmasıyla ortadan kaldırılıp,70 yıldır da saklanmaktaydı. Aslında herşey bi anda oldu. Uçaklar bi anda envanterden silindi.
Ahmet Han
Sayfa 127 - Lopus Yayınları
..., bu ülkeden bir Mustafa Kemal geçti ardından 90 sene konuşuldu. Kimileri Yahudi dedi, Mason dedi; kimileri Allah dedi, peygamber dedi. Kimileri övdü, kimileri yerdi. Hiç kimse de çıkıp "Bu adam her şeyden önce bir insandı, insan!" diyemedi.
Ahmet Han
Sayfa 102
Okumadan ideolojisini belirlemeye çalışmak ancak aptalların yapacağı bir iştir. Okuyarak ideolojinizi ve yönünüzü belirlemeniz gerekir. Çünkü sizin fikirleriniz, kendi medeniyetiniz için bir taş olacaktır.
Ahmet Han
Sayfa 48
Unutmayın! Okumadan ideolojisini belirlemeye çalışmak ancak aptalların yapacağı bir iştir. Okuyarak ideolojinizi ve yönünüzü belirlemeniz gerekir. Çünkü sizin fikirleriniz, kendi medeniyetiniz için bir taş olacaktır.
Ahmet Han
Sayfa 48 - Lopus
Gece uykudan uyanıp kitap okurken dahi bunu Allah için yaptığımızı unutmayacağız. İnanın bu size moral olacaktır. Bu amaç bizi imanlı bir ölüme götürecektir. İşte o zaman tüm yaptıklarımız gerçek bir ödüle layık görülmüş olacak.
Şunu da ekleyeyim ki: Bazen kitap okumak yetmez, tecrübe de önemlidir. Unutmayın, tecrübe sahibi olmak hayat ile orantılıdır. Nitekim eskiden "Kocakarı imanı" diye bir tabir vardı. Cahildi eskiler, alim değillerdi, pek bilmezlerdi. Ama ariftiler, bir şeylerin farkındaydılar, hayat tecrübeleri pek yüksekti. Bazen bir söz ederler, binlerce sayfa çıkardı o sözden. Belki onlar bunun farkında değillerdi fakat onlara bunu sağlayan hayatın tecrübeleriydi. Acısıyla, tatlısıyla yaşadığı tecrübelerdi. ....
Bu tecrübeler size hep bir ilimdir, bilgidir. İleride kullanabileceğiniz bir nimettir. Tecrübe herşeyden ötedir, bunu aklınızdan çıkarmayın. ....
Ne olursa olsun, bilginizi tam tutmak için okuyun.
Ahmet Han
Sayfa 94 - Lopus
272 syf.
·7/10
Tarih kitaplarında bulamayacağınız , Osmanlı ve cumhuriyet döneminden kısa kısa olaylar , konuşma şeklinde geçen bir anlatım türü edebi özelliği az olsana bilgilendirme konusunda , gerçek tarih konusunda başarılı
272 syf.
Yazar aslında güzel şeyler anlatmak istemiş ama anlatış tarzı yanlış geldi. Oradan oraya anlamış kitap bütünlüğünü sağlayamamış. Sanki ilk kitabı gibi, hani ilk kitabı mı onu da bilmiyorum. Okuduklarını bu kitapta harmanlamaya çalışmış ama altı boş kalmış, harçlarını sağlam koyamamış gibi. Düşünce güzel ama uygulama yanlış diyeyim :)
Kitap Uygulamada görülen akademisyen Ahmet Kasım Han’a ait değil. Kitabın içeriğinde yazarın Ahmet Kasım Han olmadığını, iyi ihtimal varsa bile bir isim benzerliği olduğunu fark etmenizi sağlayacak, yazar ile ilgili en ufak bir bilgi yok. Mantık yok, kaynak yok. Sadece isim benzerliğinden prim yapma çabası. Okumaya değmez.
Çok iyi geceler mesajı verdi sen de haklısın kardeşim sen beni takip edin geri takip ederim seni sevdiğimi söylesem alay edip ne ee ne kadar da çok iyi akşamlar dilerim bir şey varsa o yüzden ee en ebüyük ben seni de zor egüvenirsin bu

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 27 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.