Aksel Tanrıverdi

Aksel Tanrıverdi

Yazar
9.0/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
21
Gösterim
Adı:
Aksel Tanrıverdi
288 syf.
·Beğendi·7/10
Hayatımızın neredeyse her alanıyla ilgili bize yöneltilen sorular, PARDON batırılan İĞNELER vardır. O iğnelerle canımızı yakan YAKINLARIMIZA karşı çoğu zaman, o kadar iyi niyetli, saygılı ve minnoş cevaplar veririz ki; kalbimize göre KARŞI TARAF çok iyi niyetlidir çünkü.
YERSEN!
YEDİK!
Akrabaların yanında ‘Karnede zayıf var mı?’ dediler; ‘Varsa noolacak!’ diyemedik!
‪Okulu bitirdin ya ne olacaksın sen şimdi? dediler; ‘Bilmiyorum!’ diyemedik.
‪’Nerelisin? Alevi misin?, Sünni misin?’ dediler; ‘Sen insan mısın acaba?’ diyemedik!‬
‪’‬Daha evlenmeyi düşünmüyor musun? Bak yaşın geliyor, çocuk sıkıntı diyolar? vs...’ dediler; ‘Sen o kocayı düşünce gücüyle mi buldun? Keşke biraz daha düşünseymişsin!’ diyemedik.
Eeee çocuk ne zaman? Düşünmüyor musunuz? İkinci ne zaman? diye diye işkence ettiler ama biz bir ‘Elinin körü!’ bile diyemedik.

Peki yazarımız ne dedi?
Tam da naif bir hanımefendiye yakışır bir üslupla ‘Gülümse Kaderine’ dedi. Düşünmeden konuşanlara, yarasını kaşıyanlara, sorumsuzca canını yakanlara ‘Elinizin körü!’ demeye tenezzül etmeyip, benzer durumları yaşayan ya da yaşaması muhtemel olan insanlara yöneldi. Samimiyetle ailesini, dertlerini ve biraz da şaşırtıcı deneyimlerini cesurca paylaşıp adeta;
‘Ben önden gidiyorum, siz de arkamdan gelin’ dedi.

İlk kitap acemiliğini hissetmeyeceğiniz bu eseri her yaştan kadın-erkek MUTLAKA okumalı! derim.
Çünkü; evlat sahibi olma-olamama meselesi çok hassas ve empatiye fazlasıyla ihtiyaç duyulan bir konu.

Neyse...
Son olarak;
1. ‘Sen üzülme bak bekarlar var Allaha şükür senin eşin var’ diyen Ayşe ablaya selamlar!
2. Bekarlar evlileri 1-0 önde görmüyor. Öyle bir dünya yok! :)
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
#KitapYorumu

Uzun aradan sonra tekrar bir yorum ile geldim
İlk önce sevgili yazar Aksel Tanrıverdi Hanım kaleminize , yüreğinize sağlık. İlk kitap olmasına rağmen gerçekten kitabı içtenlikle yazıldığı kendini gösteriyor. Anne adayı değilim ama kitabı okurken duygulandım Herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum.Kitapta bir kez olsun anne duygusu tatmak için gösterilen çabalar keşke herkese güzel sonuçlar elde etse ama herkes bir imtihandan geçiyor. Ama kitapta bebek olmaması evliliğe engel olmadığı çok güzel bir şekilde anlatmış. Asıl sevgi bu işte dedirti . Bir hikaye beni çok üzdü özellikle de. Kadın bebeği olmuyor. O nedenle kadın eşinden ayrılmak istiyor . Ayrıldıktan bir sonra adam evlenmiş ve baba olarak kadının karşısına geliyor. Kadın adama mutlu göründüğünü söylüyor ama adam asıl ikinci eşinden değil ilk eşi ile daha mutlu olduğunu söylüyor Yani bir yuvada çocuk olması ilaki mutlu olacak diye bir şey yok. Önemli olan anlaşmak , güvenmek ve gerçekten sevmek . Keşke kadın eşinden ayrılmasaydı ama kadını da anlamaya çalışıyorum. Sonuçta eşine bir bebek vermek istedi ama maalesef ki veremedi ️ Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen ben çok beğendim. Kesinlikle tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Aksel Tanrıverdi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.