Alan Burdick

Alan Burdick

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
36
Gösterim
Korteksin çalışmaya başladığının ilk işareti bebeğin bilinçli olarak gülümseyebilmesidir. bu zamana kadar sanki fişe takılı olmayan bir makine gibisinizdir.
400 syf.
·22 günde·Puan vermedi
Çok anlaşılır bir dille yazılmasının yanında yazarın kitaba sohbet havası katması çok hoşuma gitti.
Yazar kitabın ilk bölümlerinde zamanın eskiden ve şimdi nasıl ölçüldüğüyle alakalı bilgiler veriyor. Ardından zaman algımızın nasıl oluştuğuyla ilgili biyolojik bir yaklaşımla, yapılan deneylerden bahsediyor. Yapılan deneyler arasında, kitabını da okumanızı tavsiye edeceğim David Eagleman'ın deneyi de var.
Ancak kitabın sonlarına doğru, yapılmış olan psikolojik deneylerin, araştırmaların -hatta ben araştırma demek istemiyorum, çünkü bilimsel bir tarafı olduğunu düşünmediğim anketler bunlar, subjektif olarak yorumlamaya çok yatkın sorulara bir takım cevaplar alınmış - bizlerle paylaşılmasıyla kitap sonlandırılıyor.

Beklediğimi almadığım bir kitap oldu açıkçası. Belki de ben içindeki bilgileri daha önceden farklı yerlerde okuduğumdan dolayı bu şekilde düşünüyorum. Ama benim beklentimi karşılamamış olması, sizde kötü bir izlenim uyandırmasın. Kitap, zaman üzerine yazılmış bilimsel çalışmalarla desteklenmiş sayılı kitaplardan birisi.

İyi okumalar dilerim...
400 syf.
·4 günde·8/10
Zaman diye bir şey var mı yoksa zihnimiz bize oynadığı bir oyundan mı ibaret nörolojik açıdan zaman nasıl istiyor Beynimiz bunu nasıl algılıyor zaman nasıl ve neden akar gibi sorulara cevap veren bilgi dolu bir kitap

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.