Geri Bildirim
Alan Durning

Alan Durning

6.0/10
3 Kişi
·
9
Okunma
·
1
Beğeni
·
367
Gösterim
Adı:
Alan Durning
Unvan:
Amerikalı Sightline Institute'un Kurucusu ve Yöneticisi, Yazar
Doğum:
Seattle, Washington, ABD, 1 Ocak 1964
Belki de Henry David Thoreau, Walden Pond'un yanında defterine şunları karalarken haklıydı "Bir insan, kendi haline bırakmayı başarabildiği şeyler oranında zengindir."
Tokyo'daki Waseda Üniversitesi'nden Yorimoto Katsumi şöyle yazmaktadır: "Eski nesilden olanlar... her sayfa kağıdı ve her parça ipi gelecekte kullanmak üzere saklamaya dikkat ediyorlar."
çamaşır kurutucuları da şu anda kullanılan en yeterli modellerin yarısı kadar enerji ile çalışabilir; fakat şimdikinin yirmide biri kadar enerji ile çamaşır kurutmanın tek yolu çamaşır ipidir ki bu da tüketim toplumunun gözünde bir geri adımdır.
Bir şeyler satın almak hem kendini beğenmenin bir kanıtı (bir şampuan reklamında "Ben buna değerim" sözleri geçmektedir), hem de toplum tarafından kabul görmenin bir yoludur.
Elimde ekranı çatlamış bu yüzden arada dokunduğumu algılamayan bir telefon. Ekranı yaptırmak istesem 300-400 lirayı gözden çıkaracağım, yenisini alsam 500-600 TL'ye beni idare edecek bir şey alabilirim. Aslında yenisini almak daha mantıklı bunun garantisi bitti, 5 gb hafızası var, ön kameranın kendine hayrı yok... bla bla bla derken oldu mu sana en az 1000 tl.

İlk telefonumu özledim bu yüzden ilk gün duvara yapışmıştı, bir kaç ay sonra ise 3. Kattan serbest çakılmıştı da bana mısın dememişti. Hafızası yoktu ama dayanıklıydı. Şimdi ne mi oldu, daha fazla satın alalım diye ürünler dayanıksızlaştı sırf biraz daha zenginleşmek için yeni bir toplum yarattılar. Ekonomileri güçlensin diye, doğa yok oluyor umursamadan tüketici odaklı bir rüya...

Yazarın biyografisi

Adı:
Alan Durning
Unvan:
Amerikalı Sightline Institute'un Kurucusu ve Yöneticisi, Yazar
Doğum:
Seattle, Washington, ABD, 1 Ocak 1964

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.