Alan Durning

Alan Durning

Yazar
7.5/10
8 Kişi
·
20
Okunma
·
1
Beğeni
·
504
Gösterim
Adı:
Alan Durning
Unvan:
Amerikalı Sightline Institute'un Kurucusu ve Yöneticisi, Yazar
Doğum:
Seattle, Washington, ABD, 1 Ocak 1964
Bizler daha fazla çalışma, daha fazla tüketim maddesi ve dolayısıyla dünyanın daha fazla harap edilmesinden oluşan bir monotonluğa tutsak olmuş durumdayız.
179 syf.
·12 günde·Beğendi·Puan vermedi
Elimde ekranı çatlamış bu yüzden arada dokunduğumu algılamayan bir telefon. Ekranı yaptırmak istesem 300-400 lirayı gözden çıkaracağım, yenisini alsam 500-600 TL'ye beni idare edecek bir şey alabilirim. Aslında yenisini almak daha mantıklı bunun garantisi bitti, 5 gb hafızası var, ön kameranın kendine hayrı yok... bla bla bla derken oldu mu sana en az 1000 tl.

İlk telefonumu özledim bu yüzden ilk gün duvara yapışmıştı, bir kaç ay sonra ise 3. Kattan serbest çakılmıştı da bana mısın dememişti. Hafızası yoktu ama dayanıklıydı. Şimdi ne mi oldu, daha fazla satın alalım diye ürünler dayanıksızlaştı sırf biraz daha zenginleşmek için yeni bir toplum yarattılar. Ekonomileri güçlensin diye, doğa yok oluyor umursamadan tüketici odaklı bir rüya...
179 syf.
Kitabı ilk olarak 5 yıl önce elden geçirmiştim. Geçenlerde kütüphanede ödünç alacak kitap bakınırken görünce sayfalarını karıştırdım ve baştan sona yeni bir okuma yapmamın iyi olacağına karar verdim. Kısa sürede de ilgiyle okudum.

Yazar gayet akıcı bir dille meseleyi ortaya koyuyor. Tüketimin, sürekli bir şeyler satın almanın, bozulan ya da yıpranan bir eşyayı onarmak yerine, atıp yenisini alma eğiliminin gezegeni devasa bir çöp torbasına dönüştürmenin yanı sıra, toplum yapısına olumsuz etkilerini açıklıyor ve insanlığı derhal tutum değiştirmeye davet ediyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alan Durning
Unvan:
Amerikalı Sightline Institute'un Kurucusu ve Yöneticisi, Yazar
Doğum:
Seattle, Washington, ABD, 1 Ocak 1964

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.