Geri Bildirim
Alessandra Torre

Alessandra Torre

8.5/10
48 Kişi
·
70
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.033
Gösterim
Adı:
Alessandra Torre
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
ABD
"Birini gercekten sevdiginizde cekip gidemiyorsunuz. Onlar ne yaparlarsa yapsinlar. Agizlarindan ya da beden dillerinden ne yalanlar dökülürse dökülsün kendinizi onlarin yelkenine sıkıca bağlıyorsunuz ve bu bag ne kadar kalin ya da ince olursa olsun orada olmak icin yemin ediyorsunuz. Ruzgarin sizi istediginiz yere suruklemesine izin veriyorsunuz. Burasi enkaz bile olsa.. Burasi sizi ikiye ayirsa ve iyi olan her seyi öldürse bile.."
"Ben onun intikamıydım, O ise benim yedeğimdi. Ve her ikimizde daha fazlasını istiyorduk."
" Aşk? Kelimeyi henüz sesli olarak söylememiştik ama o an yaklaşıyordu. Gözlerimizden, dokunuşlarımızdan, birbirimize düşkünlüğümüzden belliydi. Ama ikimiz de dikkatli yaklaşıyor, bakire kalplerimizi beceriksiz ellerimizle korumaya çalışıyorduk. "
"Ben bu aşk için savaşacağım. Yalan söyleyeceğim. Çalacağım. O, bunların hepsine değer. Bu aşk, söylenmemiş tüm gerçeklere değer. Gizli kalmış yalanlara değer."
Önceki hafta Lee'yi neredeyse her gün görmüş, tüm zamanımı onunla geçirmiştim. Brant ortalıkta yoktu. Jillian ara sıra ofisine girdiği zamanlarda onu sadece birkaç kere gördüğünü, aramalara ya da mesajlara cevap vermediğini söylemişti. Bunun normal olduğunu, zaman zaman böyle yaptığını söylemişti. Çoğunlukla da büyük stres altında olduğunda. Özellikle iTunes'la olan pazarlıkları dönüm noltasında ve milyarlarca dolar havada kalmışken, şimdi stres zamanıydı. Ortalıkta olması gereken ama olmadığı bir zamandı.Hayat devam ediyor ve Jillian her şeyi hallediyordu.
"Kazanmak bana başarma hissi verecekti. Ama hala daha büyük bir problem vardı. İkisini birden elde ettiğim zaman, sonra ne olacaktı? Bu hikaye nasıl bitecekti?"
Bu kitabı çok övüldüğü için okudum
Bir kitap bu kadar sıradan olup ta bu kadar şaşırtıcı olabilir mi? bu zamana kadar hiç bir kitapta bu kadar şaşırdığımı şok olduğumu hatırlamıyorum
Kitapta beni rahassız eden
çok fazla ayrıntıya girilmiş bölümler vardı
Onun haricinde kitap şok etkisi yapıyor.
Elime geçer geçmez dayanamayıp okumaya başladım ve bittiğinde beynim yanmıştı.
Bu kitabı spoiler vermeden anlatmak o kadar zor ki... Kısa tutacağım o yüzden.
Lana, Brant adında milyoner bir deha ile ilişkisi olan zengin bir kızdır.Bu kadar konusu.Şaşırmayın, gerçekten ana konu bu.Hayatlarına dalıyoruz ikilinin.(!)
Yazarı inanılmaz başarılı buldum,, kesinlikle peşine düşeceğim.
Yukarıda da yazdığım gibi, kitap beni hapsetti.Kurgunun içinde debelendim, nefesim kesildi bazen dayanamadım bıraktım bir iki dakika - çünkü kitabı bırakmaya da dayanamadım -
Bence ne yapın edin bu kitabı alın.
Kapağında sizi ilgilendiren tek şey; Daha önce bu hikâyeyi duyduğunuzu düşünüyorsanız güvenin bana, duymadınız.
Evet, sizi temin ederim duymadınız.
Sadece, söylemeden edemeyeceğim, bir kitapla benzerliği vardı.Ama spoiler yok!
Geriye dönüp bakınca öyle 10/10'luk harika bir kitap, baş ucu kitabınız diyemem (Yabancı yayınlarına göndermedir!) ama kesinlikle şaşıracaksınız!
Yorumlardan yola çıkarak indirip okumaya başladığım bu kitabı beğenmedim açıkçası. Cinsellik üzerine kurulmuş kafası karışık bir yığın insan. Yalanlar, entrikalar... yarım kitap sevmediğim için bitirmek zorundayım.
2 gün önce başladığım bu güzel romanı nihayet bitirebildim.Kitap incelememe geçmeden önce yazarın "aldatmak" kavramına getirdiği farklı bakış açısını gerçekten beğendiğimi dile getirmek istiyorum.Gelelim yorumuma.Okuduğum yorumlar vasıtasıyla bu kitaptan beklentim çok büyüktü fakat ne yazık ki yazarın romana başlamadan önce giriş kısmında anlattıkları bence okurlara büyük sır hakkında çok fazla spoiler veriyordu hal böyle olunca sırrı keşfetmemi sağlayacak her ipucun da olağanın en dışında şeyleri düşünüyorken buldum kendimi ve maalesef kitabın çeyreğinde büyük sırrın ne olduğunu anladım açıkçası yazarın çok basit bir düşünceyi en olağan yola saptırmak için en kolay yolu seçme çabasını bir hayli ucuz buldum zira giriş kısmında böylesine bir aşk üçgeni okumadınız diyordu.Sevgili yazar okurlarını yönlendirmeye çalıştığın o sonuç sencede biraz basit kaçmamış mı?Sonuç olarak bu romanı saşırmak şok olmak için okuyoruz öylesine büyük ipuçları vermek yerine keşke anlatımını biraz daha kapalı kullansaymış diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Ve okuyucularına nacizane tavsiyem benim yaptığım hatayı yapıp her ipucu yakaladığınızda kitabın kapağını kapatıp üzerine dakikalarca düşünmeyin akışına bırakın ve okuyun aksi halde çok güzel bir romanı kaçırmanın üzgünlüğü içerisinde bulabilirsiniz kendinizi.Ama ! Herşeye rağmen kurgusu, olaylara bakış açısı, anlatımının akıcılığla alınmayı, okunmayı hak eden bir roman olduğunu düşünüyor ve kesinlikle öneriyorum !
İlk sayfalarında klişe romanlardan biri olduğunu tahmin etmeme rağmen beni tamamen ters köşe yaparak şaşırtan bir roman oldu. Farklı konusu ve kurgusuyla diğerlerinden ayrıldığını anladım arada bir anlatımın sıkıcılaştığı bir kaç yer vardı ama merak duygunuzun galip geleceğini düşünüyorum
Çok beğendim. Konusu değişik eğlenceli, heyecanlı ,duygusal ve seksi. Keyifle okuyacağınız bir kitap .

Sevgiliniz le tatile çıktınız. Uyandığınız da yanınızda yok. Onu bulduğunuz da yanından başka bir kadınla barda içiyor ve sizi tanımadığına ikna oluyorsunuz. Ne yapardınız?
Vaovvv inanamiyoruuum.Bu kitap neydi boyle yaa !! Onyargilarinizi kesinlikle bir kenara birakin.Tamam cinsellik var kitapta ama ama asil konuya odaklaninca ve buyuk sirri ogrenince agzimi kapayamadim soktan.Siz de boyle hissedeceksiniz.Beni muthis sasirtan bir kitapti.Hicbir sey soylemiyorum, yazar cok iyi kurgulamis diyorum sadece.Mutlaka tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alessandra Torre
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 70 okur okudu.
  • 30 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.