Alessandra Torre

Alessandra Torre

Yazar
8.4/10
59 Kişi
·
96
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.144
Gösterim
Adı:
Alessandra Torre
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
ABD
Bu kitabı çok övüldüğü için okudum
Bir kitap bu kadar sıradan olup ta bu kadar şaşırtıcı olabilir mi? bu zamana kadar hiç bir kitapta bu kadar şaşırdığımı şok olduğumu hatırlamıyorum
Kitapta beni rahassız eden
çok fazla ayrıntıya girilmiş bölümler vardı
Onun haricinde kitap şok etkisi yapıyor.
Elime geçer geçmez dayanamayıp okumaya başladım ve bittiğinde beynim yanmıştı.
Bu kitabı spoiler vermeden anlatmak o kadar zor ki... Kısa tutacağım o yüzden.
Lana, Brant adında milyoner bir deha ile ilişkisi olan zengin bir kızdır.Bu kadar konusu.Şaşırmayın, gerçekten ana konu bu.Hayatlarına dalıyoruz ikilinin.(!)
Yazarı inanılmaz başarılı buldum,, kesinlikle peşine düşeceğim.
Yukarıda da yazdığım gibi, kitap beni hapsetti.Kurgunun içinde debelendim, nefesim kesildi bazen dayanamadım bıraktım bir iki dakika - çünkü kitabı bırakmaya da dayanamadım -
Bence ne yapın edin bu kitabı alın.
Kapağında sizi ilgilendiren tek şey; Daha önce bu hikâyeyi duyduğunuzu düşünüyorsanız güvenin bana, duymadınız.
Evet, sizi temin ederim duymadınız.
Sadece, söylemeden edemeyeceğim, bir kitapla benzerliği vardı.Ama spoiler yok!
Geriye dönüp bakınca öyle 10/10'luk harika bir kitap, baş ucu kitabınız diyemem (Yabancı yayınlarına göndermedir!) ama kesinlikle şaşıracaksınız!
Yorumlardan yola çıkarak indirip okumaya başladığım bu kitabı beğenmedim açıkçası. Cinsellik üzerine kurulmuş kafası karışık bir yığın insan. Yalanlar, entrikalar... yarım kitap sevmediğim için bitirmek zorundayım.
Vaovvv inanamiyoruuum.Bu kitap neydi boyle yaa !! Onyargilarinizi kesinlikle bir kenara birakin.Tamam cinsellik var kitapta ama ama asil konuya odaklaninca ve buyuk sirri ogrenince agzimi kapayamadim soktan.Siz de boyle hissedeceksiniz.Beni muthis sasirtan bir kitapti.Hicbir sey soylemiyorum, yazar cok iyi kurgulamis diyorum sadece.Mutlaka tavsiye ederim.
2 gün önce başladığım bu güzel romanı nihayet bitirebildim.Kitap incelememe geçmeden önce yazarın "aldatmak" kavramına getirdiği farklı bakış açısını gerçekten beğendiğimi dile getirmek istiyorum.Gelelim yorumuma.Okuduğum yorumlar vasıtasıyla bu kitaptan beklentim çok büyüktü fakat ne yazık ki yazarın romana başlamadan önce giriş kısmında anlattıkları bence okurlara büyük sır hakkında çok fazla spoiler veriyordu hal böyle olunca sırrı keşfetmemi sağlayacak her ipucun da olağanın en dışında şeyleri düşünüyorken buldum kendimi ve maalesef kitabın çeyreğinde büyük sırrın ne olduğunu anladım açıkçası yazarın çok basit bir düşünceyi en olağan yola saptırmak için en kolay yolu seçme çabasını bir hayli ucuz buldum zira giriş kısmında böylesine bir aşk üçgeni okumadınız diyordu.Sevgili yazar okurlarını yönlendirmeye çalıştığın o sonuç sencede biraz basit kaçmamış mı?Sonuç olarak bu romanı saşırmak şok olmak için okuyoruz öylesine büyük ipuçları vermek yerine keşke anlatımını biraz daha kapalı kullansaymış diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Ve okuyucularına nacizane tavsiyem benim yaptığım hatayı yapıp her ipucu yakaladığınızda kitabın kapağını kapatıp üzerine dakikalarca düşünmeyin akışına bırakın ve okuyun aksi halde çok güzel bir romanı kaçırmanın üzgünlüğü içerisinde bulabilirsiniz kendinizi.Ama ! Herşeye rağmen kurgusu, olaylara bakış açısı, anlatımının akıcılığla alınmayı, okunmayı hak eden bir roman olduğunu düşünüyor ve kesinlikle öneriyorum !
İlk sayfalarında klişe romanlardan biri olduğunu tahmin etmeme rağmen beni tamamen ters köşe yaparak şaşırtan bir roman oldu. Farklı konusu ve kurgusuyla diğerlerinden ayrıldığını anladım arada bir anlatımın sıkıcılaştığı bir kaç yer vardı ama merak duygunuzun galip geleceğini düşünüyorum
Layana ve Brant kahramanlarımız...
Layana...Zengin bir kadın, güzel bir hayatı var. Eğer içindeki o boşluğu saymazsak mutlu da...Bu durum Brant ile tanışana kadar devam ediyor. Onunla zaman geçirdikçe boşluk da dolmaya başlıyor.Aşık oluyor hem de ne aşk, ama aşkı için çok çabalaması gerek hem de çook..
Brant ise, yakışıklı, zeki mi zeki daha doğrusu dahi, fazla konuşmayı sevmeyen, dinlemeyi bilen, çok çalışan , yalnızlığa alışmış , kendi dünyası olan bir adam, sürekli icatlar yapıyor. 11 yaşında iken bir bilgisayar yapmış ve Yirminci yaş gününde bir teknoloji milyarderi olmuş.
Layana'nın bir gece dernek balosunda tanıştığı ünlü, zengin ve yakışıklı bilgisayar dahisi Brant ile tanışınca işler değişir. Çevresinde olan tiplerden tamamen farklı bir adamdır. Brant Layana'ya deli gibi aşık O hayatına girdiğinden beri hayatı tamamen değişiyor. Çok mutlu Onu kaybetmek istemiyor 4 kez Layana'ya evlenme teklifi yapıyor ve hepsin de de reddediliyor. Layana'nın Onu aldattığının farkında ama bilmiyormuş gibi yapıyor. Çünkü ondan vazgeçmek istemiyor.
Fakat Layana'nın işleri Lee olaya dahil olduğunda tamamen değişir. İki adam, iki zıt karakter. Layana ikisine de farklı şekilde aşık. Bunu okuyunca çok sinir oldum Brant'i aldatmasını kabul edemedim. Aşk üçgeninin arasında kalıyor. Ne Brant'e kıyıyor ne de Lee'ye ikisini de istiyor. Bu kadar aç gözlülük olmaz diyorsunuz. Bir gün Lee Layana'dan bir tercih yapmasını ister; ya ben ya O diye.. İşler o zaman karışıyor. Ortada bir çıkış var ama yolun sonuna kadar dayanmak çok zor. Ve ikisini de kaybetmesi var sonuçların arasında....
Aslında tüm hikaye bir sırrın üzerine yazılmış ve ben bu sırrı tahmin edemedim... Edemediğim için de öğrendiğimde şoka girdim. Hatta beynim tüm işlevselliğini yitirdiği için bir sonraki şoka hiç hazır değildim. İkinci sırrı öğrendiğimde ise ne yapacağımı bilemedim. Kitabı bitirmek için sabırsızca okudum. Şok üzerine şok yaşıyorsunuz. Her şey o kadar hızlı açıklandı ki çözüme nasıl kavuşacaklarını, ana karakterlerin akıbetinin ne olacağını öğrenmeden duramazdım. Bir çırpıda hiç kımıldamadan okuyup bitirdim.
Daha fazla anlatamıyorum Çünkü okumanız lazım asla tüyo veremem....
Bir de uyarayım erotik sahneler var ama böyle bir hikayeyi okumaya kesinlikle değer...
Garip, enteresan ve baş ağrıtacak kadar karışıktı. Sonuna doğru bütün düğümler hızla açıldı, kafamda soru işaretleri bırakmadan rafa kaldırabildim. Tipik bir Yabancı Yayınları kitabı gibi başlasa da daha önce bu tarzla karşılaşmadığım konusunda eminim.
Çok beğendim. Konusu değişik eğlenceli, heyecanlı ,duygusal ve seksi. Keyifle okuyacağınız bir kitap .

Sevgiliniz le tatile çıktınız. Uyandığınız da yanınızda yok. Onu bulduğunuz da yanından başka bir kadınla barda içiyor ve sizi tanımadığına ikna oluyorsunuz. Ne yapardınız?
Yorumları okuduğum zaman konusu beni şaşırtabilecek bir kitap geldi ama şaşırtmadı. Evet cinsel ilişki üzerine kurulmuş bir kitap. Zaten böyle olmasa kitabın okunmayacağı aşikar. "Grinin Elli Tonu" kitabı geliyor insanın aklına ama konusu yakından uzaktan ilgisi yok. (Karakterler ise Zengin adam ve zengin adamı yolan kadın bakımından aklıma Grinin Elli Tonu kitabı gelmesine neden oldu. :D ) Kitap 338 sayfa 182. sayfasına geldiğinizde olayı çözüyorsunuz. En azından ben çözdüm.
-182. sayfa-
Önceki hafta Lee'yi neredeyse her gün görmüş, tüm zamanımı onunla geçirmiştim. Brant ortalıkta yoktu. Jillian ara sıra ofisine girdiği zamanlarda onu sadece birkaç kere gördüğünü, aramalara ya da mesajlara cevap vermediğini söylemişti. Bunun normal olduğunu, zaman zaman böyle yaptığını söylemişti. Çoğunlukla da büyük stres altında olduğunda. Özellikle iTunes'la olan pazarlıkları dönüm noltasında ve milyarlarca dolar havada kalmışken, şimdi stres zamanıydı. Ortalıkta olması gereken ama olmadığı bir zamandı.Hayat devam ediyor ve Jillian her şeyi hallediyordu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alessandra Torre
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 96 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.