Alessandra Torre

Alessandra Torre

Yazar
8.4/10
102 Kişi
·
206
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.581
Gösterim
Adı:
Alessandra Torre
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
ABD
336 syf.
Bu kitabı çok övüldüğü için okudum
Bir kitap bu kadar sıradan olup ta bu kadar şaşırtıcı olabilir mi? bu zamana kadar hiç bir kitapta bu kadar şaşırdığımı şok olduğumu hatırlamıyorum
Kitapta beni rahassız eden
çok fazla ayrıntıya girilmiş bölümler vardı
Onun haricinde kitap şok etkisi yapıyor.
336 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Elime geçer geçmez dayanamayıp okumaya başladım ve bittiğinde beynim yanmıştı.
Bu kitabı spoiler vermeden anlatmak o kadar zor ki... Kısa tutacağım o yüzden.
Lana, Brant adında milyoner bir deha ile ilişkisi olan zengin bir kızdır.Bu kadar konusu.Şaşırmayın, gerçekten ana konu bu.Hayatlarına dalıyoruz ikilinin.(!)
Yazarı inanılmaz başarılı buldum,, kesinlikle peşine düşeceğim.
Yukarıda da yazdığım gibi, kitap beni hapsetti.Kurgunun içinde debelendim, nefesim kesildi bazen dayanamadım bıraktım bir iki dakika - çünkü kitabı bırakmaya da dayanamadım -
Bence ne yapın edin bu kitabı alın.
Kapağında sizi ilgilendiren tek şey; Daha önce bu hikâyeyi duyduğunuzu düşünüyorsanız güvenin bana, duymadınız.
Evet, sizi temin ederim duymadınız.
Sadece, söylemeden edemeyeceğim, bir kitapla benzerliği vardı.Ama spoiler yok!
Geriye dönüp bakınca öyle 10/10'luk harika bir kitap, baş ucu kitabınız diyemem (Yabancı yayınlarına göndermedir!) ama kesinlikle şaşıracaksınız!
336 syf.
·9/10
Kısaca kitabın konusundan bahsedecek olursam; Layana ailesine karşı isyanda bir klasik zengin kızı, Brant daha 20 yaşındayken teknoloji milyarderi olan bir dahi. Kitapta bu iki karakterimizin yaşadığı aşk, ve birden ortaya çıkan Lee karakteri ile işlerin karmaşıklaşması anlatılıyor.
Kitabın tüm konusu bu, peki bu klişe konu ile nasıl bu kadar yüksek puan almış olabilir. İşte o da kitabın içinde saklı.
Bana göre kitap türünün en iyi örneklerinden bir tanesiydi. Yazar klişe bir konudan vay be diyebileceğim bir kitap çıkartmış. Çok beğendim.
Kitabı ya çok sevenler ya da hiç sevmeyenler mevcut. Sevmeyenler genellikle yetişkin içerikli sahneler sebebiyle sevmediklerini belirtiyorlar. Ama kitabın gerek türü gerek kapağı gerekse arka kapak yazısı olsun bu tarz sahnelerin olacağını bangır bangır bağırıyor.
Bunun dışında kitapta sizi büyük bir şok bekliyor. Spoiler vermeden kitapla ilgili çok fazla bilgi vermek mümkün değil.
Kitabın bence tek zayıf yönü yazarın okuyucuya kurgu ile ilgili fazla detay vermesi oldu. Bu da kitabın sonunun tahmininin erken olmasına neden oldu. İyi tarafı ise olayı çok dallandırıp budaklandırmadan olayı açıklığa kavuşturması ve son kısımlarında sonrasında gelişen olayları anlatmasıydı. Bu türde kitaplar okumayı seviyorsanız kesinlikle tavsiyemdir. .
.
336 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Karanlık Yalanlar #starkyorumluyor
Layana, zengin bir ailenin kızıdır. Ailesinin ondan iyi okullarda okuması ve iyi bir eşle evlenmesi gibi beklentileri vardır. Layana bir gün katıldığı bir davette Brant ile tanışır. Milyarder olan Brant’ten 3 yılda 4 kez evlenme teklifi alır. Bir de Lee var. Serseri, beş parasız. Layana, ikisine de aşıktır. Peki, bir kalpte iki kişi olur mu? Olmaz, dediğinizi duyar gibiyim.
Kitap boyunca Lana’dan nefret ettim. Saydım, sövdüm. Nasıl Brant gibi birini aldatabilir ki? Brant’i başta sırları olduğundan çok sevemesem de Lana’ya olan aşkı ve nazikliği ile beni büyüledi. Lee’yi de her ne kadar Brant’i bildiği halde Lana’yla birlikte olduğu için sevmesem de onun da Lana’ya olan aşkı ve serseriliği ile benim gözümü kör ettiğini bilmenizi isterim. Hadi durmayın, beni de Lana gibi yargılayın. Bu arada bu söylediklerim arka kapakta yazıyor. Yani hiçbiri spoiler değil.
Kitap zaman atlamalarıyla anlatılmıştı. Geçmişten günümüze gelişte o kadar çok şey yaşandı ki hayran kaldım. Son 100 sayfa kala bir büyük sır ortaya çıktı. Kitabın kırılma noktasıydı. İşte o zaman Lana’yı alıp kocaman sarılmak ve özür dilemek istedim. Önyargılar, bazen insanı çok farklı sonuçlara sürükleyebiliyor. Neler düşündüm Lana gibi muhteşem bir kadın hakkında. Ben hiç tahmin edemedim ama tahmin edenler olmuş. Sanırım işaretleri iyi takip edemedim ama beni şaşırtması daha hoşuma gitti. Lana sen nasıl bir kralsın!
Kitabın dili çok akıcıydı ve konu çok sürükleyiciydi. Uykumun geldiği vakitlerde elimden bırakabildim sadece. Son zamanlarda okuduğum en mükemmel kitap olabilir. Üstelik beni rs’den çıkarmasıyla da gönlümü çaldı.
Kitapta cinsellik ön plandaydı. Bu yüzden eğer rahatsız oluyorsanız okumanızı önermem. Ben rahatsız olmadığım için kitabı nasıl yarıladığımı bile anlamadım. Gereksiz her dakika cinsellik olan kitaplardan değildi. Kitabın konusuyla doğal bir akışı vardı.
En sevdiğim karakter kesinlikle Lana! Aşkı uğruna neler yaptığını gördüm. Hangi kadın bu kadar güçlü kalırdı ve ikisini de terk etmezdi bilemiyorum. Ve Brant... Sen ne tatlı bir şeysin. Bir kadına iki kez, çok derin aşık olunur mu?
Ah, bu kitabı okuyun dostlarım. Aşkı, gizemi en doruklarında yaşayın!
251 syf.
·3 günde·Beğendi·3/10
Yorumlardan yola çıkarak indirip okumaya başladığım bu kitabı beğenmedim açıkçası. Cinsellik üzerine kurulmuş kafası karışık bir yığın insan. Yalanlar, entrikalar... yarım kitap sevmediğim için bitirmek zorundayım.
336 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Vaovvv inanamiyoruuum.Bu kitap neydi boyle yaa !! Onyargilarinizi kesinlikle bir kenara birakin.Tamam cinsellik var kitapta ama ama asil konuya odaklaninca ve buyuk sirri ogrenince agzimi kapayamadim soktan.Siz de boyle hissedeceksiniz.Beni muthis sasirtan bir kitapti.Hicbir sey soylemiyorum, yazar cok iyi kurgulamis diyorum sadece.Mutlaka tavsiye ederim.
336 syf.
·3 günde·8/10
2 gün önce başladığım bu güzel romanı nihayet bitirebildim.Kitap incelememe geçmeden önce yazarın "aldatmak" kavramına getirdiği farklı bakış açısını gerçekten beğendiğimi dile getirmek istiyorum.Gelelim yorumuma.Okuduğum yorumlar vasıtasıyla bu kitaptan beklentim çok büyüktü fakat ne yazık ki yazarın romana başlamadan önce giriş kısmında anlattıkları bence okurlara büyük sır hakkında çok fazla spoiler veriyordu hal böyle olunca sırrı keşfetmemi sağlayacak her ipucun da olağanın en dışında şeyleri düşünüyorken buldum kendimi ve maalesef kitabın çeyreğinde büyük sırrın ne olduğunu anladım açıkçası yazarın çok basit bir düşünceyi en olağan yola saptırmak için en kolay yolu seçme çabasını bir hayli ucuz buldum zira giriş kısmında böylesine bir aşk üçgeni okumadınız diyordu.Sevgili yazar okurlarını yönlendirmeye çalıştığın o sonuç sencede biraz basit kaçmamış mı?Sonuç olarak bu romanı saşırmak şok olmak için okuyoruz öylesine büyük ipuçları vermek yerine keşke anlatımını biraz daha kapalı kullansaymış diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Ve okuyucularına nacizane tavsiyem benim yaptığım hatayı yapıp her ipucu yakaladığınızda kitabın kapağını kapatıp üzerine dakikalarca düşünmeyin akışına bırakın ve okuyun aksi halde çok güzel bir romanı kaçırmanın üzgünlüğü içerisinde bulabilirsiniz kendinizi.Ama ! Herşeye rağmen kurgusu, olaylara bakış açısı, anlatımının akıcılığla alınmayı, okunmayı hak eden bir roman olduğunu düşünüyor ve kesinlikle öneriyorum !
336 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
İlk sayfalarında klişe romanlardan biri olduğunu tahmin etmeme rağmen beni tamamen ters köşe yaparak şaşırtan bir roman oldu. Farklı konusu ve kurgusuyla diğerlerinden ayrıldığını anladım arada bir anlatımın sıkıcılaştığı bir kaç yer vardı ama merak duygunuzun galip geleceğini düşünüyorum
336 syf.
·9/10
Tek kelimeyle harika bir romandı. İlginç bir konu ve efsane bir sonla bitti. İçinde her türlü duygu barındıran bir kitap, gördüğüm herkese tavsiye ederim. Biraz fazla abartıyorum ama okumadan ölmeyin bence.
336 syf.
·3 günde·10/10
Bu kitaba başlarken fazla bir beklentim yoktu ancak kitap olmayan beklentimi aştı. Son 100 sayfa da ki yazılanlar sizi ters köşe yapıyor. Olaylar ilerlerken 2 ipucu vardı aslında da ben hiçbir şey anlamadım cidden. Bu yüzden baya şok oldum. Farklı farklı olasılıkları düşündüm de hiçbiri yanına bile yaklaşamadı.
 Arka kapak yazısını okumuştum fakat bir şey anlamadım. İki adamı birden mi elimde tutuyor? Gibi sorularla karşılaştım. Neyse başladıktan sonra baya mükemmeldi. Layana, Brant, Lee'nin hikayesi. Yaşı uyanları okumaya davet ediyorum.

≈Spoiler≈
 Ya Lee ne güzeldi. Gitmesine üzüldüm. Onunla olduğu zamanlar müthişti gerçekten. Aklıma Kore dizisi olan Kill Me Heal Me geldi. Orada da Shin Se Gi vardı. Onun gitmeside baya üzmüştü beni. Bu dizi de çoklu kişilik bozukluğu hakkında bu arada.
 Jillian karakteri çok garipti ya. Onu sevmeyenler vardır ama ben Jillian'a karşı nötrüm. Brant'in anne babasını sevmedim ama skdkldjk.
 Layana da yani dedim nasıl aldatır bu adamı ama sonra Lee ile olan sahneleri okudum ve Brant'te asla bulamayacağı şeyler olduğunun farkına vardım.
 Ayrıca Molly'e yaptıklarını okurken de şok geçirdim. Dedim Layana sen sahiplisin başka birinin adamına neden göz dikip mutluluklarını elinden alıyorsun? Gerçekleri öğrenince mutlu oldum tabi.

Neyse güzeldi, tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alessandra Torre
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
ABD

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 206 okur okudu.
  • 58 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.