Alexander Gordon Smith

Alexander Gordon Smith

Yazar
8.7/10
38 Kişi
·
65
Okunma
·
6
Beğeni
·
619
Gösterim
Adı:
Alexander Gordon Smith
Unvan:
Yazar
Doğum:
İngiltere |, 27 Şubat 1979
Eğitimini ; East Anglia Üniversitesi' nde tamamlayan Alexander Gordon Smith (27 Şubat 1979, Norwich, İngiltere), çocukların ve genç yetişkinlerin kurgu kitaplarının yazarıdır.
"Zihnini meşgul tut , oyalan , yapacak bir şeyler bul ....Eğer bir şeyler yapabiliyorsan hala varsındır sonuçta, değil mi? "
Alexander Gordon Smith
Sayfa 389 - Agapi Yayınları
Bir an için duvara yaslanıp karanlığa bakarak durmaktan başka bir şey yapmadım. Gecenin kafama girmesine ve dikkatimi çekmeye çalışan düşünceleri söndürmesine izin verdim.
568 syf.
Bazı kitaplar vardır psikolojinizi bozsa bile okumaya doyamazsınız veya 'acaba ne olacak?' diye düşünürken gerim gerim gerilirsiniz. Fırın işte böyle bir kitap. Okurken o gerilimi korkuyu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Ölüm yarışı adlı filme benzetsem de gerek kurgusu gerek içeriği açısından güzel ve yerinde olduğunu düşünüyorum. O kaçış maceralarını okurken onlarla birlikte gerildim. Sanki okumuyor da izliyor gibi sinematografik izlenimini sevdim. Tavsiye ederim.
568 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Fırın sözde bir ıslah evinin adı ...Suçlu, suçsuz bir sürü çocuğun ve gencin kapatıldığı yine sözde bir hapishane ...Sözde diyorum zira hapishane bu anlatılan yer yanında sanırım otel gibi olur .... Fırın tüm korkuların can bulduğu ,korkunç deneylerin yapıldığı yeraltı zindanları hatta yerin altının da altı gibi bir söylem varsa eğer daha uygun olur bence ....Yazarın kalemini sevdim , akıcı ve yalın anlatım hız kesmeden sayfaları çevirmenize neden oluyor ... Gerilim tam kıvamında ...Özetle kitabı çok beğendim ....Ve fırın beş kitaplık bir serinin ilk kitabı ....Umarım diğer kitaplarda bu şekilde bozmadan devam eder ....Klostrofobik gerilime en iyi örneklerden diyebilirim ....Severek okudum, türün meraklılarının beğenerek okuyacağı bir kitap olduğunu düşünüyorum ......
568 syf.
·12 günde·Puan vermedi
İkinci kitabı Fırın Kaçaklar olan iki kitaplık bir seri. Aksiyon, macera, heyecan ne ararsanız var eğer ki kalbiniz kaldırırsa kesinlikle okumalısınız. Ben bayılarak ve aşırı merak ve heyecanla bitirdim bu seriyi bence sizde okumalısınız.
568 syf.
·4 günde·10/10
Çok çok iyi.
Heyecanlı,
Gerilimli,
Merakla, endişe ile boğuşturan...
Harikaydı.
Yazarı favori yazarlarımın arasına aldım.
Her sayfadan sonra ‘Ne oldu? Ne oluyor? Neler olacak’ soru üçlemesi ile boğuşuyorsunuz. Kitabın sonu mu ? :)
590 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Serinin ilk kitabı Fırın da Alex ve arkadaşları Fırın Islahevinden iki kere kaçış girişiminde bulunmuşlardı ... ve her iki girişimde başarısızlıkla sonuçlanmıştı ....Ve bu girişimlerin elbetteki bir cezası olacaktı ...Ama bu cezalar önceki cezalardan çok daha karanlık çok daha kanlı ve acımasız olacaktı ...ve oldu da ...nasıl oldu ne oldu söylemiyorum ....lakin üçüncü kitabı merakla bekliyorum ...zira final fenaydı
568 syf.
·4 günde
Vasat
Her bitirdigim kitaptan sonra kendime hep şu soruyu sorar oldum! (neredeyse hep) "Bende bir problem mi var"?

Gercekten guzel bir kitap ile bulusmak ne buyuk bir zevk lakin guzellik ender rastlanilan bir seydir. Bu kitap malesef (bana gore) oldukça vasat.

Okur yorumlarina bakinca ister istemez etkileniyor insan. Bu kitabi neden okumak istedim? Gerilim yasamak, yasanilan olaylar karsinda korkuyu ve endiseyi hissetmek ve guzel bir maceraya tanik olmak. Benin amacim siparisi verdigimde tam olarak buydu.

Kitap sade, basit bir anlatima sahip zira konuyu bizlere anlatan bir cocuk. Bazi sebeplerden dolayi "Firin" islah evine kapatilan cocuklarin hikayesini okuyoruz. Cocuk kitabindan hallice diyebilirim aralarda biraz vahset sikistirilmasi kucuk bir cocugun bakis acisindan anlatilmasini ötelemiyor. Okurken ozellikle 2. kisimdan sonra bazen cok bunaldigimi itiraf etmeliyim. Yazar, karakterin icinde bulundugu zor kosullari ve bu kosullarin psikolojik yansimasini guzel anlatmis ancak ilgi uyandirici farkli bir sey yok bu anlatimlarda.
590 syf.
·11 günde·Puan vermedi
İlk kitabı Fırın olan iki kitaplık bir seri. Aksiyon, macera, heyecan ne ararsanız var eğer ki kalbiniz kaldırırsa kesinlikle okumalısınız. Ben bayılarak ve aşırı merak ve heyecanla bitirdim bu seriyi bence sizde okumalısınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alexander Gordon Smith
Unvan:
Yazar
Doğum:
İngiltere |, 27 Şubat 1979
Eğitimini ; East Anglia Üniversitesi' nde tamamlayan Alexander Gordon Smith (27 Şubat 1979, Norwich, İngiltere), çocukların ve genç yetişkinlerin kurgu kitaplarının yazarıdır.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 65 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 38 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.