Ali Avgın

Ali Avgın

Yazar
9.0/10
2 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
44
Gösterim
Adı:
Ali Avgın
Unvan:
Yazar
Ben huzurunda yer öptüm, çünkü nefsin zilletinden esaretinden kurtuldum. Bir mürşide tabi olmakla hürriyetime sahip olmak tacını giydim. Büyüğün huzurunda küçülmekle büyüdüm, diyordu.
Orada yakın olanlar, burada da yakın olurlar. Hiçbirimizin elinde bir şey yok.Tek ümidimiz öbür âlemde tekrar beraber olmak.
Ancaak aşkta, akıl ve irade yoktur ha! Eğer ki Allah'ın koyduğu hudutları aşıp, yoldan çıkarsan o artık aşk olmaktan çıkar. Elindeki fırsat zayi edilmiş olur. Hepiniz bilirsiniz ko yoldan çıkana iyi demeleri, aşı derler.
Gizli derdim kalbimdedir,onu ancak bilen bilir
Gece gündüz ben ağlarım gözyaşımı silen bilir
Sevda bir ateşten gömlek onu ancak giyen bilir
Sevdiğimi bir ben,bir de şu kalbime giren bilir
224 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Yol kitaplarim arasindaydi, keşke daha önce okusaydım diye hayiflandim. Dili akıcı bir üslup ile yazilmisti, fakat kitabin bazi bolumlerinin basim kaygısı nedeni ile çıkarıldığı hissi verdi, konu aşk olsa da konu sadece aşk ile sınırlı değildi okuyanların cok pisman olacağını düşünmüyorum.
224 syf.
·3 günde
Maraş’ta,yasaklı dönemde geçiyor ve yüzyıllık bir aşkın hikayesine tanık oluyoruz.Maraş’t Mevlevihane’sinden dervişlerden Kahveci Hacı Ağa karakterini sevdim.Mensubu olduğu dergâh ile gönlünü kaptırdığı Gülizâr arasında kalır.Yasaklı yılların arasında gezinirken,gizli tutulan bir aşkı okumak güzeldi.Nasıh Efendinin ney ile olan ilişkisini ve net ile gönlündekilerini anlatması da anlatılıyor.Keyifli,huzur verici ve aşk esintileriyle dolu güzel bir kitaptı.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali Avgın
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.