Ali Bulut

Ali Bulut

Yazar
8.3/10
3 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Hoca Efendi bir gün İstanbul'da Fatih Camii'nden çıkarken bakıyor
ki insanlar adeta ayakkabılarını paldır küldür yere fırlatıyorlar. Tabi yüksek bir ses çıkıyor, gürültü oluyor. Hoca Efendi şöyle diyor:
"İnsanlar ayakkabılarını elleriyle yavaşça yere koysalar ne güzel olur!"
Şeyh Sadi (rh), Gülistan isimli eserinde bir bilgenin çocuklarına
verdiği şu öğüdü aktarır: "Canım çocuklarım! Bir hüner (meslek/sanat) öğreniniz, çünkü dünya devletine güven olmaz ve makam mevki şehrin kapısından dışarı çıkmaz. Para pul ise saldırıya uğrar; ya hırsız götürür yahut sahibi azar azar yer bitirir. Ama hüner akar çeşme gibidir, yaşayan bir devlettir. Hüner sahibi, devletten düşse bile gamyemez. Çünkü hüneri sayesinde nereye gitse itibar görüı baş tacı edilir. Hünersiz kişi, gittiği yerde dilenir, sıkıntı çeker."
184 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Hocamdan çok güzel bir kişisel gelişim kitabı. Ayet, Hadis, Sünnet ve kıssalar örnekleri ile insanoğlunun modern yaşantısına rol model olabilecek bir eser. Diğer taraftan da tam bir genel-kültür hazinesi. Okuyunca çok şeyler kazandıracak bir kitap.
184 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Çok çok güzel bir kitap. Son dönemlerde okuduğum en faydalı kitaplardan biriydi ki içeriğindeki bir çok şeyi biliyor olmama rağmen. Öyleyse niye beğendim? Sebebi şu; bilmek yeterli değildir uygulamak önemli. Bence bu kitap yeniden başlamak isteyenlere çok güzel destek olacak bir kitap. Bu hususlarda bilgisi olsun veya olmasın. Tabi okuyup biliyorum demek başka, okuyup yapıyorum demek başka. Faydası öyle hasıl olur. Gayet İslami bir gidişatta, eğer yazılanlara dikkat edersen her yönüyle başarıya götürecek bir kitap. Hem kişiliği inşa etmede hem yaptığın işi güzel yapma hususunda. Bir el kitabı olarak tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali Bulut
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.