Ali Özdamar

Ali Özdamar

Çevirmen
8.4/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
36
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
238 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap sloven ve leh tarihinde türk imgesini ne ifade ettigini açıklıyor. Kitap türk kelimesine ağır ithamlarda bulunmasına rağmen, batılının gözünde Türk kelimesinin ne zaman nasıl doğdu. Nasıl evrimleşti gibi konulara açıklık getiriyor.

Kitap başlı başına kitap olmaktan ziyade makalelerden oluşmaktadır.
272 syf.
·Beğendi·10/10
Öykülerinde örneğin mesleğinde çok başarılı bir mimar harika köprüler yapıyor ama gerçek hayatta insanlarla bağ kuramıyor. Bunun gibi yaptığı edebi oyunlar şahane. Öykülerin sonları her zaman sürprizli ama her zaman. Üslubu bu kadar sade olup bu denli sürükleyici öyküler zor bulunuyor. "Selb'in Ölümü" adlı kitabını hala bulamıyorum.
328 syf.
·Beğendi·10/10
İslami Toplumlarda Hayırseverlik’ de Amy Singer, her yıl Müslüman toplumları ve kültürlerini şekillendiren hayırsever bağışlar, yıllık olarak zekât verme yükümlülüğü de dâhil olmak üzere, Müslüman hayır kurumlarını ve kurumların temel kavramlarını göstermektedir. Bu kitap, İslam’ın başlangıcından bugüne kadar çok çeşitli hayırsever uygulamalar oluşturmak için tarihsel koşulların, sosyal statünün, cinsiyetin, yaşın ve diğer faktörlerin din ile nasıl etkileşime girdiğini göstermektedir. Kitap, hayır kurumlarının Müslüman toplumlarda hayırseverliğin nasıl geliştiğini kronolojik olarak değil, karşılaştırmalı bir şekilde anlatmıştır.
Okurken oldukça zevk aldığım eserlerden biri oldu benim için.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.