1000Kitap Logosu
Ali Tabakoğlu
Ali Tabakoğlu
Ali Tabakoğlu

Ali Tabakoğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.7
7 Kişi
22
Okunma
1
Beğeni
81
Gösterim
Serap
Mösyö Diplomatım'ı inceledi.
160 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
#kitapyorumu Hepimiz insanız. Duygularımız var. Yaş,eğitim, cinsiyet ne olursa olsun, aşk,ihanet, özlem, hurafeler, batıl inançlar ele geçirebilir. Sosyal medya üzerinden yazışmalar şeklinde ilerleyen ve hızlıca okunan, sonunu merak ettiren bir kitap. Benim beklediğim gibi bir son olmadı söylemek isterim ama hoşuma gitti doğru yolu buldular, pişman oldular yaptıklarına. Önemli olan bu zaten. #kitapkonusu Gerçekten yaşanmış bir olay. Sevsen Payas ' ın kızının yazışmaları günlük haline çevirmesi ve yazara ulaştırması ile kitap oluşuyor. Sevsen Payas 60 yaşında emekli bir öğretmen, İzmir'de yaşıyor. Kendimden yaşça büyük diplomat ile evli, kızları Ceren yanlarında yaşıyor. Bir gün Ceren annesinin biriyle yazıştığını görür bilgisayarda. Bunun annesinin ressam arkadaşı Cafer Perçikanlı olduğunu anlar. Annesini kaybetmek korkusuyla takibe başlar.İskenderun da yaşayan Cafer Bey'in aslında annesinin eski kocası olduğunu, gizlice buluştuklarını öğrenince şok olur. Bir çok sırlar bu konuşmalarda ayrıntılı bir şekilde ortaya çıkar. Hocaya büyü yaptırmak için Cafer Bey'in sürekli para istemesi sadece maddiyat için birlikte oluyor izlenimi verdi. Sevsen Payas kandırılıyor mu? Liseli aşıklar gibi heyecanlı ve ibretlik bu aşkı okuyunuz.
Mösyö Diplomatım
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Saner YILDIZ
Dram Treni'yi inceledi.
120 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dram Treni
Ali Tabakoğlu'nun kaleminden sıcak bir roman. 1930'lu yıllarda Anadolu'nun mütevazi insanların başından geçen hayat hikayeleri anlatılmaktadır. Kitapta Iraz Ana baş karakter olarak görülse de kitapta ismi geçen her karakter baskın. Hikayeleri ile zengin olan, kaçıp başka hayatlar kuran ama en sonunda ata topraklarında Iraz Ana'nın son anlarında onu yalnız bırakmamak için toplanan vefakar insanlar. Kitabın değerli müellifi Ali Tabakoğlu'na böyle içten, samimi bir eseri yazdığı için teşekkür ederim.
Dram Treni
7.2/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
120 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Dram Treni
Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra yürekli insanların Anadolu’da verdikleri fedakarlık dolu yaşam mücadelesini anlatıyor. Ana karakterlerinden birisi olan Iraz Ana’yı bir kere daha gözümün önünde yaşayarak okudum. Özellikle kitabın girişinde bulunan “Anadolu insanının gelişmesinde ve çağdaşlaşmasında katkısı olan bütün aydınlarımıza ve Anadolu’da görev yapan bütün kamu çalışanlarına ithafen” ön sözünü kitabın içeriği kadar çok etkileyeci buldum.
Dram Treni
7.2/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7