Allie Brosh

Allie Brosh

Yazar
7.8/10
17 Kişi
·
30
Okunma
·
1
Beğeni
·
199
Gösterim
Adı:
Allie Brosh
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sandpoint, Idaho, ABD, 1985
And that’s the most frustrating thing about depression. It isn’t always something you can fight back against with hope. It isn’t even something—it’s nothing. And you can’t combat nothing. You can’t fill it up. You can’t cover it. It’s just there, pulling the meaning out of everything. That being the case, all the hopeful, proactive solutions start to sound completely insane in contrast to the scope of the problem.
I don’t like when I can’t control what reality is doing. Which is unfortunate because reality works independently of the things I want, and I have only a limited number of ways to influence it, none of which are guaranteed to work.
İnsanın ortada hiçbir sebep yokken üzgün hissetmesi hayal kırıklığı yaratan bir durum.Aslında sebebi açıklanabildiğinde hüzün,insanın hoşuna bile gidebilecek bir duygu.Acıklı bir müzik dinleyebilir ya da kendinizi dramatik bir filmin kahramanı olarak hayal edebilirsiniz.Ağlarken pencereden dışarıyı seyredebilir ve kendi kendinize "Durumun başlı başına bu kadar acı olduğuna inanamıyorum.Eminim şu halimi bir tiyatro sahnesine aktarabilseydim,salondaki bütün seyircileri gözyaşlarına boğabilirdim." diyebilirsiniz.
İnsanın artık yaşamak istemediğini fark ettiği an, tuhaf bir an. Eğer bir şeyler hissetseydim eminim şaşırırdım.
Kimilerinin depresyonda olmak için geçerli sebepleri vardır ama ben onlardan değilim. Bir sabah uyandığımda durup dururken kendimi üzgün ve çaresiz hissettiğimi fark ettim.
At first, I’d try to explain that it’s not really negativity or sadness anymore, it’s more just this detached, meaningless fog where you can’t feel anything about anything—even the things you love, even fun things—and you’re horribly bored and lonely, but since you’ve lost your ability to connect with any of the things that would normally make you feel less bored and lonely, you’re stuck in the boring, lonely, meaningless void without anything to distract you from how boring, lonely, and meaningless it is.
384 syf.
·1 günde·10/10
Uzzuuun zamandır listemde bekleyen,fiyatından dolayı hep ertelediğim bir kitaptı Bir Buçuk Abartı.Sonunda alabildim ve bu kadar bekletmeseydim diyorum.Tam beklediğim gibiydi.Zaten bu tür çizimli kitaplara bayılırım.Yazar hayatındaki bazı komik,hatta absürt anları çizimlerle birlikte anlatmış.Çok da hoş olmuş hemen bitti.Çok fazla güldüm.Özellikle "Parp" kısmında kahkaha attığımı söyleyebilirim.Tam bir başucu kitabı.
384 syf.
·Beğendi·10/10
Başucu kitaplarınıza ekleyebilirsniz. Kaç kere okusam sıkılmam herhalde. Kitap absürt ve komik. Bir günde çok rahat okursunuz çünkü çizgi roman tarzında. Arada bir küfür olsada gayet güzeldi, hatta harikaydı. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Allie Brosh
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Sandpoint, Idaho, ABD, 1985

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 34 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.