1000Kitap Logosu
Andrew Roberts
Andrew Roberts
Andrew Roberts

Andrew Roberts

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
35 Kişi
57
Okunma
5
Beğeni
120
Gösterim
Unvan
Tarihçi, Gazeteci
Doğum
Londra, 13 Ocak 1963
Yaşamı
Andrew Roberts FRHistS FRSL (born 13 January 1963) is a British historian and journalist. He is a Visiting Professor at the Department of War Studies, King's College London, a Roger and Martha Mertz Visiting Research Fellow at the Hoover Institution at Stanford University and a Lehrman Institute Distinguished Lecturer at the New York Historical Society. He has been a trustee of the National Portrait Gallery, London since 2013. Roberts was educated at Gonville and Caius College, Cambridge, where he earned a first-class degree in Modern History. His public commentary has appeared in several periodicals such as The Daily Telegraph and The Spectator. Roberts himself is possibly best known internationally for his 2009 non-fiction work The Storm of War, which covers historical factors of the Second World War such as Hitler's rise to power and the organisation of Nazi Germany. The book has been lauded by several publications such as The Economist, and it additionally received the British Army Military Book of the Year Award for 2010. Elsewhere, his work has sometimes been criticised by, for example, The Economist who described one book as "a giant political pamphlet larded with its author's prejudices, with sneers at those who do not share them and with errors". However, much of Roberts' work, including his 2018 biography of Winston Churchill, has been widely praised; the Sunday Times, for example, called the Churchill biography 'Undoubtedly the best single-volume life of Churchill ever written.
Kerim Sarıkaya
Savaşta Liderlik'i inceledi.
224 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitapta 9 liderin biyoğrafisini değil yaşamlarındaki bazı önemli olayları analiz ediyor. Kitapta 9 lider var. Napoleon Bonaparte, Horaito Nelson, Winston Churchill, Adolf Hitler, Joseph Stalin, Marshall, De Gaulle, Eisenhower, Margaret Thatcher.
Savaşta Liderlik
7.7/10
· 51 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Abdulbaki GÜRBÜZ
Savaşta Liderlik'i inceledi.
224 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Kitapta 9 tane liderin kişisel özelliklerinden, hayatlarından bahsedilmiş. Bu liderler sırasıyla Napoleon, Horatia Nelson, Churchill, Adolf Hitler, Stalin, De Gaulle, Marshall, Eisenhower ve Margaret Thatcher. Tabi beni en çok etkileyen lider Napoleon oldu. Onun dahi olması, sezgisel yönünün kuvvetli olması, halka ve askerlerine karşı barışcıl tutumu beni çok etkiledi. Liderlik nasıl yapılmalıdır sorusuna Napoleon'u örnek vermek yeterli olacaktır. Hitler ve Stalin de büyük liderlerdi fakat onlar bu büyuklüklerini zorbalık ve korku ile inşa etmişlerdi. Özellikle Hitler'in cahillik derecesindeki bazı özellikleri sizleri şaşırtacak. Hem Hitler hem Stalin davaya bağlı olan at gözlüklü kişilerdi desek yalan olmaz. Davalarına taptıkları için milyonlarca cana kıyabilmislerdi. Margaret Thatcher bölümünu okurken de zevk aldım. Kadin bir başbakanın İngiltere'nin şerefi uğruna gösterdiği cesaretlik örneği takdire şayan. Eğer liderlere merakınız varsa mutlaka okuyun derim . Dil sade ve daha önce bilmediğim birçok bilgi öğrendim. Kitabın tek elestireceğim yanı bazı kısımlarda beni tarihe boğmasıydı. Eğer derin tarih bilgim olsaydı kitaptan daha çok zevk alabilirdim. Buna rağmen ufkumu geliştiren bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
Savaşta Liderlik
7.7/10
· 51 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Ömür Berat ÇALIK
Savaşta Liderlik'i inceledi.
224 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Savaşta Liderlik
Bir güzel kitabı daha bitirdik. Kitap içeriği 9 liderin savaş zamanlarındaki liderlik özelliklerinden bahsediyor. Liderler sırasıyla: Napoléon, Nelson, Churchill, Hitler, Stalin, Marshall, De Gaulle, Eisenhower, Margaret Thatcher. Çok ayrıntılara girilmemiş fakat liderler hakkında çok ve ilginç bilgiler verilmiş. Kitap çok rahat okunuyor. Çevirisi süper yapılmış. Yazarın Napoléon üzerine bir kitabı var, Churchill üzerinde de bir çalışma yapıyormuş. Umarım o kitapları da Türkçe'ye kazandırılır.
Savaşta Liderlik
7.7/10
· 51 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Mfy
Napoleon'u inceledi.
976 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Last part of his life, exile in Elba and Waterloo was not written at the same level of detail as the earlier parts. But in general book portrays Napoleon as objective as it can get. Lots of detail on his personality, mistakes, personal life, views on politics, life, religions, etc. Book also sheds light on the history of 1800s.
Napoleon
9.5/10
· 2 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE