Andrew Sobel

Andrew Sobel

Yazar
8.7/10
18 Kişi
·
56
Okunma
·
2
Beğeni
·
65
Gösterim
Adı:
Andrew Sobel
Unvan:
Yazar
"İnsanlar onlara söylediklerinizi unuturlar. Onlara yaptıklarınızı bile unuturlar. Ama onlara ne hissettiğinizi asla unutmazlar."
"İnsan hayatında hiçbir şeyin sürekli olmadığını unutmayın; dolayısıyla bollukta aşırı hazdan veya zorluklar karşısında aşırı umutsuzluğa kapılmaktan kaçının."
Andrew Sobel
Sayfa 39 - Sokrates
Birinin yeteneklerini ve becerilerini azami seviyede kullanmasını istediğinizde, yapabilecekleri en iyi işi ortaya koymaları gerektiğinde şunu sorun "Elinden gelenin en iyisi bu mu?"
Andrew Sobel
Sayfa 63 - Beyaz Yayınları
İnsanlar sık sık bir eylemden diğerine atılırken düşünmek için hiç duraksamazlar. Birinin kendi deneyimlerinden en verimli şekilde faydalanmasına ve dersler çıkarmasına yardımcı olmak için şöyle sorun: " Ne öğrendin?"
Andrew Sobel
Sayfa 99 - Beyaz Yayınları
Yazar Virginia Woolf'un ifadesiyle: "Varlık ve aydınlanma anları, gerçeğin bir sezgi patlamasıyla algılandığı ayrıcalıklı anlardır.
Muhtemelen sık sık sizin de başınıza geliyordur. Karşınızdaki kişi "Sana bir şey sormak istiyorum," der. Sonra 10 dakika boyunca kendilerini içinde buldukları son derece karmaşık durumla ilgili bütün detayları anlatmaya koyulurlar. Kendinize ve karşınızdaki kişiye bir iyilik yaparak, ondan konunun özüne odaklanmasını isteyin.
Kendi planlarınızdan söz ederek başlamayın. Ve kesinlikle karşınızdaki kişi için planlarınızdan söz ederek de başlamayın. Önce sorun: "Bana planlarından söz edebilir misin?"
246 syf.
·Puan vermedi
“Güçlü Sorular daha fazla iş kapmanıza, ilişkilerinizi derinleştirmenize ve insanlarla mümkün olduğunu bile düşünmediğiniz kadar çabuk bağ kurmanıza hemen yardımcı olacak.” Yazarları bu şekilde tanımlamışlar. Ben bu kitabı aslında işimde yardımcı olması adına okumak istedim fakat okuduktan sonra öyle bir şeyle karşılaştım ki... Gerçekten ben iletişemiyormuşum. Güçlü soruların ne kadar etkili olduğunu bir saat boyunca anlatmak istediğimi bir soruyla başardığımda farkettim. Anlaşılmak isteği hepimizin en mutlu olduğu şey öyle değil mi? Anlaşıldığımı ve ne anlatılmak istendiğini fark ederek ilişkilerim güçlendi. Bazen kişisel gelişim kitapları sıkar ama bu kitapta 35 adet güçlü sorunun yaşanmışlıklarla örneklendirilerek anlatılması da bana hiç sıkıcı gelmedi ve hatta merakla okudum. Sizin tercihinize...
Bu kitabı okumanız size en çok hangi konuda yardımcı olabilir?
246 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10 puan
Öyle bir iki günde bitirip kenara atabileceğiniz bir kitap değil arkadaşlar. Tonlarca hatanız geliyor gözünüz önüne okurken. Verdiği mesaj açık ; kimseyi hiçbir şeye ikna edemezsin veya dayatma, emir, son nokta cümleleri ile hayatının hiçbir alanında lider olamazsın. Buna aile yönetimin de iş yönetimin de dahil. Sorun şu : karşındakine doğru soruyu sorarak asıl cevabı kendisinin bulmasını sağlayabiliyor musun? İşte yol yöntem bu kitapta saklı!
246 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitabı çok beğendim. Koçluk yaptığım için faydalı olduğunu hissettim. Soruların önemini zaten biliyor olsam da güçlü soru sorabilmek başka. Sizi düşündürttüğü için kendinizi bulmanıza yardımcı oluyor.
246 syf.
·10/10 puan
Soru sormak mı cevap vermek mi? Ben ikisini de severim. Özellikle soru sormayı. Sormak benim için insanı keşfetme yolunda bir adım. Kendime de çok soru sorarım.
Bunu niye yaptın?
Hissettiğin bu duygunun adı ney?
Hissettiğin şekilde mi kendini ifade ettin yoksa olmasını gerektiğini düşündüğün gibi mi?
Elinden gelen bu muydu?
Daha iyisi olabilir miydi?
Yaptığın doğru muydu? Vesaire bir çok soru. Sorular ile kendimi köşeye sıkıştırmayı severim.
Aynı şekilde başkalarına doğru sorular sorarak onları anlamaya çalışmak da çok güzel ve özel bir şey.
İyi sorular sorduğumu düşünürüm. Bazen soru sorduğumda buna pek alışık olmayan bireyler şaşkınlıkla karşılar. Bence soru sormaya ve cevap vermeye alışık olmaya çalışmalıyız.
Kitaba gelelim. Bir Hocamın tavsiyesi üzerine almıştım. Güzel sorular var. Kendimize sorabileceğimiz. Sanırım daha çok satış yapmak üzerine karşıdaki müşteriyi ikna etmeye yönelik bir algısı var kitabın kapak yazısının. Ancak içi tamamen öyle değil. Yani kendinize uyarlanabilcek sorular bunlar. Güzel. Okunabilir.
246 syf.
·8/10 puan
Akıllı insanlar doğru cevapları verir. Zeki insanlar doğru soru sorarlar. İnsanların ne anlatmak istediğni hiç bir zaman ilk seferde anlayamazsınız hem doğru iletişim hem de doğru bildiğinizi doğru bir şekilde anlatmak istiyorsanız doğru soruları sormayı öğrenmeniz gerekir. Bazen doğru sorular sadece size doğru iletişimi değil doğru kapıları da açacaktır.
Soruların gücünü kullanmayı öğrenmek, kariyeri-
nizde ve kişisel hayatınızda veriminizi beli:rgin şekilde
yükseltecektir. Bu kitap, ilişkiler kurmanıza ve süregelen lişkilerinizi derinleştirmeniz:e yardımcı olacaktır. Daha fazla ürün, hizmet ve fikir satabileceksiniz. Çevrenizdeki insanları şimdiye dek mümkün olduğuna inandıklarından daha fazla çaba harcamaya teşvik edebileceksiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Andrew Sobel
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 56 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 53 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.