Anna Todd

Anna Todd

Yazar
6.7/10
630 Kişi
·
1.834
Okunma
·
47
Beğeni
·
3777
Gösterim
Adı:
Anna Todd
Tam adı:
Anna Renee Todd
Unvan:
Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1989
Wattpad'de "imaginator1D" 2013 yılında yazmaya başlayarak ünlü olan ve kitapları basılmaya başlanan 1989, Ohio doğumlu Amerikalı yazardır. 
576 syf.
·19 günde·Beğendi·1/10
Ben böyle berbat bir kitap görmedim bu nedir ya hiçbir önyargıda bulunmadan kitaba başladım. Ama iğrenç ötesi bir kitap. Ne konusu var ne olayı. Sadece +18 sahneler sürekli.Hele o son Allahım yarabbim böyle bir son olamaz. Tam gömülecek bir kitap olmuş.Wattpad görüşüm tamamen değişti zaten atlaya atlaya kaç günde bitti. Okumayin kesinlikle yazık paranıza derim.
576 syf.
·3 günde·6/10
Zamanında Wattpadde uzun zaman geçirmiş bir insan olarak tekrar döneceğimi, bir Wattpad kitabı okuyacağımı sanmıyordum. Ama okudum. Çünkü bir Wattpad kitabı okuduğumun farkında değildim. Yine de beklediğimden iyi olduğunu da söylemem gerekir. Beklediğimden iyiydi de beni benden aldı tabi. Okuduğum en dengesiz karakterlerdi sanırım, ki daha önce pek çok dengesiz karakter okumuşluğum vardır. Hardin saplantılı, tutarsız, hatta muhtemelen de klinik olarak hasta bir karakter. Bu tavırları ile kızı da gittikçe kendisine benzetti. Kitap aslında bir kaç popüler kitabın karışımı gibiydi. Yer yer bir romana yer yer başka bir romana fazlasıyla benziyordu. Tessa'nın sürekli ağlayıp durması da bende kafamı duvara vurma isteği oluşturuyordu. Kitabın sonunu da ortalarında tahmin etmiştim. Gerçi ne kadar tahmin etsem de yazar öyle bir sahneyle bitirmiş ki o kadar şikayet ederek okuduğum kitabın devamını merak ederken buldum kendimi. Muhtemelen de çıkar çıkmaz okuyacağım. İnsan okurken kendime bunu neden yapıyorum diye soruyor ama merak etmeden de duramıyor. Aslında bu tarz kitapları sevenlerin çok beğenebileceği bir kitap olduğunu da inkar edemem.
%37 (230/624)
·2/10
Gerçekten kitap kendini tekrar ettiği için ve çok saçma sapan bir hale geldiği için zorlaya zorlaya yarısına kadar okudum ve bıraktım zaten 1. Kitabında da sürekli ayrılıp barışmalarından bıkmıştım sadece sondaki olay beni meraklandırmıştı ve 2. Kitabı okuma kararı almıştım fakat bu kitap da aynı şekilde devam edince daha fazla dayanamayarak bıraktım.
616 syf.
·Puan vermedi
"Bir milyardan fazla okura ulaştı. 11 milyon beğeni aldı 6 milyon yorum yapıldı."
Kitabın arka kapağındaki bu yazı ilgimi çektiği için 5 kitaplık seriyi satın aldım fakat şimdiye kadar pek bir albenisini yakalayamadım. Kitap edebi olmaktan uzak geldi. Sırf kitaplara saygım olduğu için bütün seriyi okuyacağım ve genel bir inceleme yapacağım. Umarım öbür kitaplar okuduğum bu iki kitaptan daha fazla cezbedicidir.Not! Küçük yaştaki okuyuculara hitap etmiyor.
Yazar bu kitabında bize ; olağan dışı bir konu,muazzam betimlemeler ,akıcı bir üslup,taktire şayan bir dünya mi sunuyor?
Çok değil ya saydıklarımın hepsini bir kenara bıraktım sadece bir tanesi bu kitap için geçerli evet bu kitap öyle bir kitap demeyi çok isterdim ama malesef üzülerek söylüyorum ki değil .Edebiyat adına en ufak bir kırıntıdan dahi nasibini almamış olan bu kitap ,çok sıradan olan konusu ile karşımıza bir seri olarak çıkıyor! Böyle bir kitabın büyük kitlelere ulaşmış olmasına hem inanamıyorum hem de çok ama çok üzülüyorum çünkü bunları okuyanlar ergenler,küçük çocuklar...
O güzel kafaları o güzel ahlakları böyle kitaplarla kirleniyor! Kitabın içeriği aşk,duygusallık,fedakarlık değil sadece ve sadece cinsellik hemde öyle sahneler ki mide bulandırıcı. Seriyi okumak şöyle dursun ilk kitabı bile bitiremedim.Zaman kaybından başka bir şey değil.
Hitler zamanında kitaplara okunur okunmaz ibaresi koymuş keşke bizde bazı kitaplar için böyle bir şey yapabilseydik...
576 syf.
·2 günde·7/10
Tessa, annesinin hayali olan üniversiteyi kazanıp oraya gidince resmen sudan çıkmış bir balığa dönüşür. Muhafazakar bir hayat süren Tess, üniversitede ki oda arkadaşı ve arkadaş gurupları ile oda arkadaşının ısrarı üzerine bir kaç partiye katılır. Ve burada Hardin ile tanışır. Hardin tam anlamıyla bir serseri. Ve Tess'in ilgisini çeker. Hardin Tess'e ilgi gösterir ve Tess yıllardır çıktığı erkek arkadaşından Onun yüzünden ayrılır. Çünkü Hardin ile öpüşmek Noah ile öpüşmek bir değildir.
Hardin de bir çıkmazdadır aslında.
576 syf.
·Beğendi·8/10
Bu roman için uzun uzun methiye dökmek akıl sağlığım için zararlı zira kendi boyutu neredeyse 600 sayfa kadar. Konu gayet güzel akıcı yalın tıpkı Yalan Rüzgarı tadında okunası sevilesi bol romantizmli bundan böyle böyle 3 tane daha var rüyalarıma giriyor bazı bazı ://
576 syf.
·5/10
Başlarda çok severek ve merak ederek okuduğum bir kitap oldu fakat bir süre sonra kitap kendini tekrarlamaya başladı sürekli olarak bi ayrılıp barışma sahneleri tekrarlandı ve sıktı ve içerisinde çok fazla cinsel içerik var küçük yaştaki okuyuculara uygun olduğunu düşünmüyorum. Kitabın sonuna geldiğimde devamını okumam için merak uyandıran bir sır ortaya çıktı ve 2. Kitaba başladım.
576 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
bu kitap duygu yüklü bir serüven. Karakterlere bazen acıdım, bazen hayranlıkla baktım. Okurken hep bir sonraki sayfayı merak ederek okudum elimden bırakamadım.aşk bu kadar güzel anlatılmamıştı.
624 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Yine bir hayli kalın ansiklopedi kalınlığında ilki gibi ilkin gözüm korkmadı değil cüssesinden ama yazar ilk bölümde olduğu gibi ustaca ve akıcı bir dil kullanmış takdir ettim doğrusu konu ilkinin devamı lakin +20 seriyi bilen bilir :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Todd
Tam adı:
Anna Renee Todd
Unvan:
Yazar
Doğum:
Dayton, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri, 21 Mart 1989
Wattpad'de "imaginator1D" 2013 yılında yazmaya başlayarak ünlü olan ve kitapları basılmaya başlanan 1989, Ohio doğumlu Amerikalı yazardır. 

Yazar istatistikleri

  • 47 okur beğendi.
  • 1.834 okur okudu.
  • 98 okur okuyor.
  • 905 okur okuyacak.
  • 55 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları