1000Kitap Logosu
Aslı Eti
Aslı Eti
Aslı Eti

Aslı Eti

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.8
34 Kişi
115
Okunma
6
Beğeni
312
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1978
Yaşamı
Ortaokul ve liseyi Robert Kolej’de okudu. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdi. 2000-2015 yılları arasında, reklam sektörünün çok uluslu ajanslarında marka yöneticisi, strateji uzmanı, reklam yazarı ve genel müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2015 yılında reklamcılık kariyerini noktalayarak en büyük hayalinin peşinden gitmeye karar verdi. Tüm zamanını yazmaya ayırmaya başladı. İlk çocuk/gençlik romanı “Unutma Beni”, 2016 yılının Haziran ayında Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle yayımlandı. Unutma Beni’nin 4. basımı 2017’de raflardaki yerini aldı. Aynı yıl “Dünyanın On Dört Günü” isimli ikinci romanı yayımlandı. Yeni roman ve öykü çalışmalarına devam ediyor. Kitaplarını ve kendi yaşam öyküsünü yazarken, herkesin hayat amacını bulmasını; hayallerin, umudun, iyiliğin var olduğu bir dünya düşlemesini diliyor. Yazı ve öyküleri çeşitli kültür ve edebiyat platformlarında yayımlanıyor.
ZAİL
Unutma Beni'yi inceledi.
148 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Yazar giriş bölümündeki "Bazı sözler çok sonra anlaşılmak için söylenir." cümlesiyle sizi kitabına davet ediyor. Sonra bir masal başlıyor. Ruhsal yolculuğun masalı... Bir köy, kışların sert geçtiği karların aylarca yerden kalkmadığı... İda bu köyde  yaşar. Güneşin karları eritmeye başladığı bir günde İda içindeki bastıramadığı heyecanıyla çantasını sırtına takıp usulca dışarı çıkar. Köyün sonundaki patikaya doğru yol olmaya başlar. Patikanın sonuna gelir. Bir kar lalesi çıkar önüne. Sessiz ve kendi halinde... Kar lalesi İda'yı çok etkiler. Kar lalesi dokunulmaya kıyamayacağı cinsten bir çiçektir. Tam bu anda insana özgü bir duygu kaplar İda'nın içini. Onu bırakıp gidememe duygusu beraberinde ona sahip olma duygusunu davet eder ruhuna. İda sahip olma duygusuna teslim olarak dizlerinin üstüne çöker. Kar lalesinin "Yapma!" demesine "Lütfen yapma!" demesine "Kendi toprağımdan başka yerde yaşayamam ben, olmaz. Sakın yapma." demesine rağmen İda sahip olma duygusuna teslim olup çiçeği koparır. Kucağında saksıya koyduğu kar lalesiyle eve dönmek için patikaya doğru yol alır. Sağa bakar sola bakar köyün hangi tarafta olduğunu çıkaramaz. Ve ruhsal yolcuğu bu andan sonra başlar. İda kar lalesini köye götürebilecek midir? Bu yolculukta başına neler gelecektir? Kelimelerin kelimelere eklenip ruhumuzun dehlizlerinde dolanmamızı sağlayan bu roman insanın kendisiyle yüzleşmesine neden olmaktadır. İda'nın yolculuğu çocuğunuzun yolculuğu olsun. Yıkmak, yok etmek, bozmak yerine hayat vermeye çalışmanın gücüne tanık olsun. Sevmek, iyilik ve güzellikle bir randevusu olsun. Kitaptaki en beğendiğim cümle " Bir yerlerde üzgün biri varsa, üzüntüsü sana kadar gelir mutlaka..."
Unutma Beni
8.8/10
· 76 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Sewda
Özgür Kent'i inceledi.
64 syf.
·
Puan vermedi
Bazen şöyle bir düşünmemiz lazım: Neler oluyor etrafımda? Neler yaptırılıyor bana, ne kadarı gerçekte olması gereken şeyler, hangileri benim seçimim; hangilerini seçebilir ya da değiştirebilirim... Bu liste uzar gider kafa yorarsak. Halen yorabileceğimiz bir kafamız, yoğurabileceğimiz bir alanımız varsa. Şu da var; belki de yanılıyoruzdur, “Halen yoğurabileceğimiz bir alanımız varsa.” derken. Evet olabilir belki de ideal olmasa da fena bir yaşamımız yoktur. Fark etmez; kafa yormamız gereken konu, kafayı yorup yormadığımızdır esasen. Yaşadığın kenti geçtim, içindeki kalpte neler var düşündüm mü hiç? Özgürlük kaç türlüdür mesela ve hangi türü( şiirsel bir tür olsa gerek) kalpten geçer? Bir çocuk kitabı bu ama vardığı yer “kalpten geçenler.” Gittikçe çekiliyorum minik kalplerin suyuna. Siz de bırakın bence ara ara kendinizi bu sulara. Yani çocuk edebiyatına.
Özgür Kent
9.0/10
· 5 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Yce
İlk Sır Çözülüyor!'u inceledi.
72 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
4. Sınıf 10 yaş civarı çocuklar için uygun; ayrı olmak , aynı olmak , birlik olmak, “bir” olmakla ilgili çocukları felsefeye yaklaştıran çok hoş bir kitap. Tavsiye ederim.
İlk Sır Çözülüyor!
10.0/10
· 9 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5