Aslı Özden

Aslı Özden

Yazar
8.1/10
16 Kişi
·
21
Okunma
·
4
Beğeni
·
239
Gösterim
Adı:
Aslı Özden
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
29 mayıs1982
Aslı Özden… 29 mayıs1982 doğumlu, 17 yıldır eşine âşık bir eş. 15 ve 13 yaşında iki erkek evladıyla arkadaş olan bir anne. Üç kız kardeşin en büyüğü. Diğer ikisi okuyup öğretmen olmasına rağmen 18 yaşında liseyi bitirdikten sonra okumayı değil evliliği seçen bir kadın. Yazdıklarını okuyup beğenen okuyucularla beslenen bir yazar.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
464 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel bir kitaptı diyerek başlamak istiyorum. Annelik ve aile içerikli konusuyla son derece sürükleyici ve etkileyici bir romandı. Başarılı mimar Yasemin 'in kızı Melek ile başlayan serüveni Özgür Güroğlu ile birleşince ortaya okunası bir hikaye çıkmış. Konu içeriğine girmeyeceğim, çünkü baştan sona gizem ve merak uyandıran akışı kitabın sonlarına doğru aksiyonu da ekleyince okuma keyfim bir o kadar daha arttı diyebilirim. Kitabın sonunda tüm sorular cevap buluyor ve en sevdiğim mutlu son . Kesinlikle tavsiye ederim ve Yazdıkça okuyacağım yazarlara ekledim sevgili yazarcım
464 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Ailesi, İtalya'da okuyan ve mezun olan kızlarını heyecanla beklerken, görmek istedikleri en son şey, onu kucağında bir bebekte kapılarında bulmaktı....

Yasemin de bunu hayal etmemişti tabi ama, ne olursa olsun gerçeği saklayacaktı, çünkü kucağındaki bu masumun canı ona emanetti ve ne pahasına olursa olsun onu koruyacaktı, çünkü ettiği yemin her şeyin üstündeydi..

Asıl hikayemiz bundan sonra başlıyor, kendisini reddeden ailesinden sonra, şans eseri karşısına çıkan bir tanıdık sayesinde tatlı bir ihtiyarın evinde yasamaya baslayan genç kadın, bir yandan bulduğu tüm işlerde çalışıp, diğer yandan asıl meslegi olan mimarlık için iş başvuruları yapıyor, ama kadın olmanın getirdiği zorluklar yüzünden işe girmesiyle çıkması bir oluyor....

Yolu bir gün, büyük bir şirket olan Güroğlu Mimarlıga düşüyor, mimar olmak icin verdiği cv ye cevap gelmeyince, bebeğine bakabilmek için orada temizlik görevlisi olarak işe başlıyor, ama en büyük yardımı şirkette tesadüfen karşısına çıkan, eski bir okul arkadaşı Şaziye'den görüyor ....

Sonra ne mi oluyor, yıllar once sevdiklerini kaybeden, öfkelenince tam anlamıyla gözü dönen ve tam bir odun olan Özgür Güroğlu hayatına dahil oluyor ve akabinde hayat Yasemin'i hic beklemediği bir yerden vuruyor, "Aşk" ..

Sevdiğim kitaplardan birisi oldu, yazarın kalemine sağlık :)
352 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabın konusu tabiki aşiret ile ilgili idi.
Ada, annesinin ve babasının aşklarının bedeli için zorla sevmediği bir adamla evlenmek zorunda kalır. Sertaç ise; yıllardır ağabeyinin intikamını almayı beklemiştir. Ve o gün gelip çatınca Ada ya etmediğini bırakmaz. Kızı aç bırakmalar, umarsamamalar vs.
352 syf.
·8/10
Yirmi yıl önce yaşanan karşılıksız bir aşkın bedelini, töreler gereği günümüzde ödemek zorunda kalan, birbirine yabancı iki insanın, aşkına, nefretine ve tüm bunların üstüne bir de ölüm kalım savaşına tanıklık edeceksiniz ..

Olayın ilk kahramanları bir aşiretin oğlu olan Hakan ve karşılıksız aşkla tutulduğu Arzu, aşiretler arasında barışın sağlanması için ailelerin onay verdigi bu evlilik Arzu için bir kabusa dönüşüyor, zira sevdiği başka bir genç var ve gözü ne aşireti ne de geride bıraktıklarını görüyor, nitekim de akabinde düğün günü onunla yurt dışına kaçıyor.

Hakan sevdiği kadını unutmuyor, yıllar sonra onu buluyor fakat artık kendisine bir aile kurduğu ve çocukları olduğunu görünce öldürmekten vazgeçiyor, geriye çok önemli bir mektup bırakarak hayatına son veriyor, mektup da küçük kardeşi Sertaç'la Arzu'nun kızı Ada'nın evlenmesinin son isteği olduğunu belirtiyor.

Sertaç artık genç bir komiser, Ada ise tıp okuyan dünya güzeli bir genç kız, Sertaç abisinin acısını ve yıllardır tuttukları yasın bedelini Ada'dan çıkarmakta kararlı, keza bunu da iyi başarıyor ..

Nefretleri tutkuya dönüşürken, ortaya çıkan düşmanlar, hiç beklenmedik kayıplara neden oluyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslı Özden
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
29 mayıs1982
Aslı Özden… 29 mayıs1982 doğumlu, 17 yıldır eşine âşık bir eş. 15 ve 13 yaşında iki erkek evladıyla arkadaş olan bir anne. Üç kız kardeşin en büyüğü. Diğer ikisi okuyup öğretmen olmasına rağmen 18 yaşında liseyi bitirdikten sonra okumayı değil evliliği seçen bir kadın. Yazdıklarını okuyup beğenen okuyucularla beslenen bir yazar.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.