Aslı Özden

Aslı Özden

Yazar
8.1/10
35 Kişi
·
71
Okunma
·
7
Beğeni
·
469
Gösterim
Adı:
Aslı Özden
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
29 mayıs1982
Aslı Özden… 29 mayıs1982 doğumlu, 17 yıldır eşine âşık bir eş. 15 ve 13 yaşında iki erkek evladıyla arkadaş olan bir anne. Üç kız kardeşin en büyüğü. Diğer ikisi okuyup öğretmen olmasına rağmen 18 yaşında liseyi bitirdikten sonra okumayı değil evliliği seçen bir kadın. Yazdıklarını okuyup beğenen okuyucularla beslenen bir yazar.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·Beğendi·9/10
Beğenerek okuduğum,anlamlandırdığım kurgusu,anlatımı farklı,dili yalın,aşiret ile ilgili kültürel yönleri, yaşayış tarzları,bugüne dek devam eden gelenek/göreneklerini anlatan kendine özgü adındandan bahsedilen bir kitap.

Ada; çocukluğunda her gece uykudan önce anne ve babasından dinlediği aşk masalının anlatıldığı gibi olmadığını öğrenir. 

Gerçek masalın sonunda; Yıllar önce düğün günü sevdiği adamla kaçan annesinin yerine evin küçük oğluna gelin olması gerekiyordu...

Ya annesi gibi kaçacak ya da ailesi için töreye boyun eğecekti...

Sertaç'ın yıllardır tek amacı abisini kendisinden alan

 Arzu ve Murat’tan intikam almaktı…

Onların da kendisi kadar yanıp, acı çekmelerini istiyordu.  Ama nereden bilebilirdi masum bir genç kıza

yaptığı kötülüğün cezasını kalbinin fazlasıyla ödeyeceğini...

(Tanıtım Bülteninden)
464 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel bir kitaptı diyerek başlamak istiyorum. Annelik ve aile içerikli konusuyla son derece sürükleyici ve etkileyici bir romandı. Başarılı mimar Yasemin 'in kızı Melek ile başlayan serüveni Özgür Güroğlu ile birleşince ortaya okunası bir hikaye çıkmış. Konu içeriğine girmeyeceğim, çünkü baştan sona gizem ve merak uyandıran akışı kitabın sonlarına doğru aksiyonu da ekleyince okuma keyfim bir o kadar daha arttı diyebilirim. Kitabın sonunda tüm sorular cevap buluyor ve en sevdiğim mutlu son . Kesinlikle tavsiye ederim ve Yazdıkça okuyacağım yazarlara ekledim sevgili yazarcım
352 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitabın konusu çok tanıdık ama kurgusu farklı ve kendine özgün.Kitaptaki kızımız,pısırık,pasif bir kız değil,o yüzden okuması keyifliydi.

Ada; çocukluğunda her gece uykudan önce
anne ve babasından dinlediği aşk masalının
anlatıldığı gibi olmadığını öğrenir.
Gerçek masalın sonunda; Yıllar önce düğün günü sevdiği adamla kaçan annesinin yerine
evin küçük oğluna gelin olması gerekiyordu...

Ya annesi gibi kaçacak ya da ailesi için
töreye boyun eğecekti...

Sertaç'ın yıllardır tek amacı abisini kendisinden alan
Arzu ve Murat’tan intikam almaktı…
Onların da kendisi kadar yanıp, acı çekmelerini istiyordu. Ama nereden bilebilirdi masum bir genç kıza
yaptığı kötülüğün cezasını kalbinin fazlasıyla ödeyeceğini...

Aslı Özden
Okumayı sevmeyen biri olarak bu tarz kitapları okuyarak okumayı sevdım.Bu gibi kitaplarin genelini okumak istiyorum. Beni cok etkiliyor. Buna benzer uç tane kitap okudun ve guzelleedi.
464 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Ailesi, İtalya'da okuyan ve mezun olan kızlarını heyecanla beklerken, görmek istedikleri en son şey, onu kucağında bir bebekte kapılarında bulmaktı....

Yasemin de bunu hayal etmemişti tabi ama, ne olursa olsun gerçeği saklayacaktı, çünkü kucağındaki bu masumun canı ona emanetti ve ne pahasına olursa olsun onu koruyacaktı, çünkü ettiği yemin her şeyin üstündeydi..

Asıl hikayemiz bundan sonra başlıyor, kendisini reddeden ailesinden sonra, şans eseri karşısına çıkan bir tanıdık sayesinde tatlı bir ihtiyarın evinde yasamaya baslayan genç kadın, bir yandan bulduğu tüm işlerde çalışıp, diğer yandan asıl meslegi olan mimarlık için iş başvuruları yapıyor, ama kadın olmanın getirdiği zorluklar yüzünden işe girmesiyle çıkması bir oluyor....

Yolu bir gün, büyük bir şirket olan Güroğlu Mimarlıga düşüyor, mimar olmak icin verdiği cv ye cevap gelmeyince, bebeğine bakabilmek için orada temizlik görevlisi olarak işe başlıyor, ama en büyük yardımı şirkette tesadüfen karşısına çıkan, eski bir okul arkadaşı Şaziye'den görüyor ....

Sonra ne mi oluyor, yıllar once sevdiklerini kaybeden, öfkelenince tam anlamıyla gözü dönen ve tam bir odun olan Özgür Güroğlu hayatına dahil oluyor ve akabinde hayat Yasemin'i hic beklemediği bir yerden vuruyor, "Aşk" ..

Sevdiğim kitaplardan birisi oldu, yazarın kalemine sağlık :)
Düzenli kitap okuyan birinin sıkılması söz konusu olamaz. Evde, otobüste, metroda canınızın sıkıldığını hissettiğiniz bir anda, bir kitabın kapağını açmak sıkıntınızı gidermeye yetecektir.


Cök güzel kitaplar var
Herkese tafsiye ederim kitap okumayi.
464 syf.
·10/10
Elimden bırakmak istemediğim bir çırpıda okuduğum bir kitaptı. Bir kızın ailesini ve ilk aşkını kaybetmeyi göze alarak arkadaşına verdiği sözü tutmasını okuyoruz. Başta kızın durumuna üzülüyor daha sonra iş sahibi olması ve aşık olmasıyla beraber sizde seviniyorsunuz.
464 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Merhaba Yağmurlu bir havada en güzel vakit geçirmek için kitap önerisi ile geldim sizlere
Çok güzel bir kitaptı diyerek başlamak istiyorum. Annelik ve aile içerikli konusuyla son derece sürükleyici ve etkileyici bir romandı. Başarılı mimar Yasemin 'in kızı Melek ile başlayan serüveni Özgür Güroğlu ile birleşince ortaya okunası bir hikaye çıkmış. Konu içeriğine girmeyeceğim, çünkü baştan sona gizem ve merak uyandıran akışı kitabın sonlarına doğru aksiyonu da ekleyince okuma keyfim bir o kadar daha arttı diyebilirim. Kitabın sonunda tüm sorular cevap buluyor ve en sevdiğim mutlu son . Kesinlikle tavsiye ederim ve Yazdıkça okuyacağım yazarlara ekledim sevgili yazarcım.
352 syf.
·8/10
Kitabın konusu tabiki aşiret ile ilgili idi.
Ada, annesinin ve babasının aşklarının bedeli için zorla sevmediği bir adamla evlenmek zorunda kalır. Sertaç ise; yıllardır ağabeyinin intikamını almayı beklemiştir. Ve o gün gelip çatınca Ada ya etmediğini bırakmaz. Kızı aç bırakmalar, umarsamamalar vs.
352 syf.
·5/10
Töre kitaplarını okumayı her zaman sevdim. Bu kitabı wattpad'de okumuştum ama finali bilmediğim için alıp okudum. Güzel bir kitap. Edebi bir yönü yok ama vakit geçirmek için güzel bir kitap. Ada'nın ailesi için evlenmesi ve yaşadıkları heyecanlıydı. Bir kadının kaldıramayacağı o kadar çok durumu yaşadı ki ağlama noktasına geldiğim oldu. Okumanızı tavsiye ederim. Hoşçakalın

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslı Özden
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
29 mayıs1982
Aslı Özden… 29 mayıs1982 doğumlu, 17 yıldır eşine âşık bir eş. 15 ve 13 yaşında iki erkek evladıyla arkadaş olan bir anne. Üç kız kardeşin en büyüğü. Diğer ikisi okuyup öğretmen olmasına rağmen 18 yaşında liseyi bitirdikten sonra okumayı değil evliliği seçen bir kadın. Yazdıklarını okuyup beğenen okuyucularla beslenen bir yazar.

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 71 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 69 okur okuyacak.