Ata Sözütok

Ata Sözütok

Yazar
6.1/10
8 Kişi
·
6
Okunma
·
2
Beğeni
·
27
Gösterim
-Kafam öyle karışık ki tatil yerlerindeki eczaneler gibi hissediyordum. İçimde deniz yatağı bile satılıyor.
230 syf.
·Beğendi
Sea arkdşlar.. 6.incelemem ile burdayım. Bugün çok mutsuzum. Kitap çok efkarlandırdı beni. Ağlattı da sabah sabah. Neyse konumuza geçelim..
Kitap sonuna gelene dek müthiş ötesiydi. Hayatımda okuduğum en mükemmel kitaptı. Mizahi bir dille yani nasıl desem muazzam bir kitaptı. Helen isimli çok tatlı, samimi ama beni hayal kırıklığına uğratan bir kız ve Ferhan isimli çaresiz ve ne bileyim şansız olan bir adamın öyküsüydü. Öf boş yaptım iyice neyse..
Kısaca hala etkisinden çıkamadım. Hayatımda okuduğum en ilginç en güzel mutsuz sonlu kitaptı. Acıklı bir bitişi vardı ama olsun. Yazarın üslubu çok güzeldi, hepinize önerimdir..
Şimdi ağlamaya gidicem, ya neden böyle bitti bu?
230 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Yazar edebiyat mezunu bir twitter fenomeni. 2014 te yazdığı meşhur ev arkadaşı floodundan beri kendisini takip ediyorum. O yüzden kitap bana ee ben bunu zaten okumuştum hissi verdi çünkü tweetler olay örgüsüne yedirilmiş. Bu roman için çok rahatlıkla otobiyografik denilebilir. Kitabın baş karakteri "Ferhan" yazarın en sevdiği yazar olan Ferhan Şensoy'a bir atıf, Teşekkür kısmında ev arkadaşı floodundaki ev arkadaşı Gizem Eren'e ve eski sevgilisi İdil Önce'ye tesekkürler var. Kitabın ilk baskısının geliri Ilyas Meyve Sözütok'a -yazarın ölen eski kedisi- minnet borcu olarak sokak hayvanlarına bağışlanmış. Yaratıcı kelime oyunlarına rağmen bu kitap chick lit olmaktan öteye geçemeyecek.
230 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Ata Sözütok'un kitabının sonunda "Ah be..." diyip içim ezileceğini hiç tahmin etmezdim.
Bizi birine hayran bırakan küçük hareketlere başkalarının da hayran olabildiğini görmek bizim sevgimizi değersizleştiriyor sanki... Bize özel olsun istiyoruz, bizim aramızdaki bir sır. Teşekkürler Ata, bize kalp kırıklığının bir çeşidini göstermenin çok güzel bir yolunu bulmuşsun.

Kitapla ilgili fiziksel eleştirilerim var. Puntolar çok büyük; bazı bölümlerin kısa olmasından dolayı çok fazla boş alan bırakılmış. Sanki bir çekip çevrilse, toparlansa daha kompakt bir kalp kırıklığı elde edilebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ata Sözütok
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.