Atilla Taş

Atilla Taş

Yazar
6.7/10
15 Kişi
·
32
Okunma
·
3
Beğeni
·
579
Gösterim
Adı:
Atilla Taş
Unvan:
Türk pop müzik şarkıcısı, sunucu ve oyuncu
Doğum:
Ceyhan/Adana, 4 Şubat 1975
Atilla Taş (d. 4 Şubat 1975; Ceyhan, Adana); Türk pop müzik şarkıcısı, sunucu ve oyuncu.
Gerçeği konuşmadığımız zaman konuşmuş sayılmayız. Gerçeği sakince konuşabilirsek, elbette daha iyi olur, o ayrı.
Atilla Taş
Sayfa 35 - Karakarga
Bize terörle yaşamaya alışın diyorlar.
Açıkçası birer ikişer ölmeye alışın demeye getiriyorlar.
İçleri rahat, çünkü iyi korunuyorlar!
" Zor zamanlar turnusol kağıdı gibidir. Herkes rengini belli eder. İnsanlar birbirini satar. Herkes kendi gerçeğini ortaya koyar."
Atilla Taş
Sayfa 133 - Karakarga
Kimsenin ne övgüsüne ihtiyacım var ne de sövgüsünü hak ediyorum. Ama günün sonunda hala kendime saygı duyabiliyorsam, işte bu benim için dünyalara bedeldir.
1998'de Kral TV ödül töreninde rahmetli Murat Göğebakan'ın elinden Yılın En İyi Çıkış Yapan Popçusu ödülünü almıştım. Ve sadece bir yıl sonra, eğer olsaydı, yılın en hızlı düşüş yapan popçusu ödülünü de ben alırdım! Para beni şımartmış, şöhret başımı döndürmüştü. Bambaşka biri olmuştum. Eğer o günkü Atilla 'yla şimdi karşılaşsam, ağzının kenarına tuvalet terliğiyle ŞIRRRAAAAAAK diye vururdum!
Atilla Taş
Sayfa 21 - Karakarga Yayınevi
"Görüyorsun, her şeyin iki yüzü var; iyi ve kötü. Dünyayı güzelleştirebilecek en iyi formüllerin bile karanlık bir yüzü vardır ve güç her zaman kötüye de kullanılabilir."
Atilla Taş
Sayfa 145 - Karakarga
Zaman, beni kapıp sürükleyerek götüren bir nehir.
Ama nehir benim.
Zaman beni parçalayan bir kaplan. Ama kaplan benim.
Zaman, beni yakan bir ateş. Ama ateş benim.
Dünya ne yazık ki gerçek ve ben ne yazık ki Borges'im.
Atilla Taş
Sayfa 148 - Karakarga Yayınevi
Daha önce birisi bana "Atilla Taş bir kitap yazacak ve içinde Spinoza'nın felsefesinden, Stoa'cı bakış açısını benimseyişinden ve logoterapiden bahsedecek." dese çok gülerdim. "Spinoza çökelek sevmez ama yemek kültürü farkı aagdghshd" der bir de dalga geçerdim. Lakin bir insanı bağrınıza basmak isteyeceğiniz zamanlar olur. Ben bu kitabı okurken kendimi onun yerine koydum da... Okurken neyse de yaşaması çok zor olsa gerek. Atilla Taş; tanıdığım en zeki çökelek.
Pek çoğumuzun tanıdığı Atilla Taş'ın yazdığı kitap, hem kendi hayatından kesitler hem de ülkemizde son dört beş yılda yaşanan siyasi olaylardan bahsediyor. Atilla Taş'ın yazar olmaması kitapta haliyle kendini hissettiriyor. Yer yer çok yakın ve yineleyen cümlelerin bulunması özellikle kitabın ortalarına geldiğiniz zaman sizi biraz sıkabilir. Ancak kitabı okurken Atilla Taş hakkında ön yargılarınız varsa ortadan kalkacağını düşünüyorum. Hatta ülkemizin karışık ortamına ve fikir farklılıklarına bakınca Atilla Taş'ın tüm bu ayrılıklarda tam ortada durduğunu ve sadece barış istediğini görebilirsiniz. Kendiyle dalga geçme özelliği ve tüm yaşananlara rağmen mizahi anlatımı yer yer gülümsemenize sebep olacaktır. İyi okumalar...
Bu kitabı bir diktatör ve onun yandaşları yazdı!

Ülkemizin son bir kaç yıllık yaşanmışlığının 140'ar karaktere sığdırılmış özetidir bu kitap... Burda yazılanlar yabancı değil hiçbirimize, biz bunları beraber yaşadık çünkü; bazen gülerek, bazen de gözümüzde bir damla yaşla anılarımızı canlandıracak okuduklarımız...

Yazarın biyografisi

Adı:
Atilla Taş
Unvan:
Türk pop müzik şarkıcısı, sunucu ve oyuncu
Doğum:
Ceyhan/Adana, 4 Şubat 1975
Atilla Taş (d. 4 Şubat 1975; Ceyhan, Adana); Türk pop müzik şarkıcısı, sunucu ve oyuncu.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.