Ayşe Över

Ayşe Över

Yazar
9.0/10
5 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Adı:
Ayşe Över
Unvan:
Yazar
216 syf.
·8/10
Kitap Yorumu//Son Ders-Ayşe Över
.
Her şey 1999 yılında Sultanahmet’te yapılan kazıyla başlar. Arkeolog Sare ve Profesör Kerem, bu kazıda ortaya çıkan bir mesajın peşine düşer.  Ama bu sırrın ne olduğunu merak eden sadece onlar değildir. Sırrın peşine Interpol ve Vatikan da düşmüştür. Sare ve Kerem bir yandan bu gizemi çözmeye çalışırken diğer yandan onları takip edenlerden kurtulmaya çalışırlar. Kültürün beşiği İstanbul'dan çıkarılan materyallerin içindeki mesajlar dünyadaki farklı dinsel yapılanmaları mesajların peşine düşürecektir. .
.
Yazarımız Ayşe Över @sondersserisi , dinler tarihi, tarikatlar, mitoloji ve yüksek teknoloji konularında araştırma yapan, Fransızca ve Latince bilen son derece donanımlı bir hanımefendi. Kitap gerçekten bu bilgi donanımı ile yazılmış. Tarihi gizem ögeleri taşıyan kitap bana Dan Brown kalemini anımsattı. Dan Brown kitaplarını sevenlerin bu kitaptan da hoşlanacağını düşünüyorum. Ayrıca kitap bir seri olacak. .
.
Bir eleştirim kitabın basan yayınevi olan @sinopsisyayinlari 'na. Yine bir editöryel facia ile karşı karşıyayız. Güzelim kitap yine mahvedilmiş. Özel isim olarak kullanılan kelimelerin hepsinin kesme işareti kullanımı hatalı. Bir kesme işaretini doğru kullanmak ne kadar zor olabilir anlamış değilim. Koskoca yayınevisin, çalıştırdığın editörün kesme işaretlerinden bihaber olmasına nasıl izin verirsin çözemedim. Yapılan diğer yazım hatalarını saymıyorum bile. Yazar umarım sonraki kitaplarını başka bir yayınevi ya da başka bir editörle çalışarak çıkarır. Emeklerine yazık olmasını istemem.
216 syf.
·8/10
1999 yılında Sultanahmet'te yapılan kazı ile olaylar başlamış oluyor. Sare ve Prof. Kerem yapılan kazıda ortaya çıkan mesajın peşine düşüyorlar açıklığa kavuşturmak için lâkin bu sırrı merak edenler sadece onlar değil. Interpol ve Vatikan da bu sırrın peşindedir ve böylelikle de bir kovalamaca başlamış olur.
.
.
Kitabın dili oldukça akıcı. Yazarın da ilk kitabı olmasına rağmen gayet başarılı. Kitabın devamını da merakla bekliyor olacağım. Zaten en merak ettiğim yerde bitiverdi. #parlakmeltemkitapligi
216 syf.
·1 günde·10/10
http://www.instagram.com/sanatdolusu
.
⭐ 1999 yılında tarihi yarımadada yapılan bir kazıda bulunan hrıstiyan tarihi için önemli bir eserin gizemi ancak günümüzde anlaşılıyor ve içinde Vatikan, İnterpol gibi oluşumların bulunduğu bir kovalamaca başlıyor.
⭐ Kahramanlarımız Prof. Kerem ve Sare bu tarihi eserlerin gizemini çözmeye çalışırken aynı zamanda Vatikan tarafından gönderilen casuslardan da kaçmak zorunda.
⭐ Olaylar çok sürükleyici, merak uyandırıcı ve bilgilendirici bir havada ilerliyor. Bunda yazarın kullandığı akıcı dilin de katkısı var.
⭐ Dan Brown okuyanlar bu kitabın ilk 20 sayfasını okuduktan sonra ben bu heyecanı bir yerlerden hatırlıyorum diyecektir. Ayşe hanımın ilk romanı olmasına rağmen ben bu romanı usta bir romancının eseriyle karşılaştırabildim. Anlatım olsun, konu olsun, bilgi içeriği olsun eksik kalır bir yanı yoktu.
⭐ Türk bir yazardan böyle bir eser okumak bana gurur verdi. İlk romanı olması sebebiyle ise bir umut kaynağı. İlk roman böyleyse sonraki romanlarını düşünemiyorum.
⭐ Ayrıca güzel bir haber de vereyim. Prof. Kerem ve Sare'nin macerası devam edecekmiş. İlk okuyuculardan biri olmak için sabırsızlıkla bekliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Över
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.