Ayşe Yüksel

Ayşe Yüksel

Çevirmen
9.2/10
5 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Ayşe Yüksel
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
308 syf.
·Beğendi·9/10
* Pagan ve Şamanist kültürün bir rahibi olan Ultima hastaları iyiliştiren bilge , kitap kahramanı Antonio Marez'in yaşamına girerek hayatında büyük değişikliklere neden olmuştur.

** Bir taraftan yerel halkın baskın dini Hristiyanlık diğer yandan doğayla bütünleşmiş paganizm ve şifacı Ultima...

*** 6 yaşında bir çocuk olan Antonio Marez anne ve babasının istekleri karşısında şaşırmış ,ikilemde kalmış, sorgulamaya girişmiştir. Annesi rahip olmasını isterken , babası kendi başına, sert, güçlü, özgür bir birey olmasını istemektedir.

**** Antonio Marez Kitap boyunca bir yandan Hristiyanlık diğer yandan Pagan kültürü arasında bocalayan, seçim yapmakta zorlanan yer yer dinlerin varlığına sorgulamalar getiren bir bireydir.

***** Yazar kitaptaki ana temayı Hristiyanlık ve Pagan kültürünü karşı karşıya getirerek Antonio Marez üzerinden özgür irade, din seçimi hakkı gibi genel konulara atıfta bulunmaktadır. Kişinin hayatında söz sahibi olması seçimleri ve davranışlarında özgür olması gerektiğini belirtmektedir.

****** Yazar kitabı birinci şahsın ağzından, yani Antonio Marez'in dilinden anlatır ve nunu yapmasının nedeni olarak, kitabın otobiyografik nitelikler taşıması yazarın kahramanla aradında bağ kurmasıdır.

******* Ultima şifacı, pagan kültürünün temsilcisi olmasının ötesinde yerli öğretileri çok iyi bilen engin bir hazineye sahiptir. Antonio'nun hayata karşı gözlerini açmak, doğayı ve içinde barındırdığı gücü anlamasını sağlamak Ultima için temel amaçtır.

******** Roman Ultima , Antonio Marez , yerel din ve kültürler , şifacı olması dışında folklor, yerel destanlar , bilinçaltı rüyaları , iyilik ve kötülük temaları, halk masallarıda önemli yer kaplar.

********* Büyük bir manevi ve içsel yolculuk... İnanç ve ruhsal seyahata ilişkin derin sorgulamar... Mutlaka okuyun...

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Yüksel
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.