Ayşem Erk

Ayşem Erk

Yazar
4.5/10
4 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
77
Gösterim
Adı:
Ayşem Erk
Unvan:
Yazar, Yaratıcı Yönetmen
Dublaj sesli dövmeciyi bir daha görmedim. Ama eğer görürsem ona bir çift lafım var. "Sigarayı derhal azaltmalısın ihtiyar."
26 syf.
·1 günde·8/10
Dikkat, spoiler içerir!

Dövme sanatına karşı bu dergiyi okumadan önce herhangi bir yargı ve düşüncem yoktu. Daha doğrusu dövme pek haz etmediğim ve üzerinde pek durulmayacak bir 'şey' olarak varsaydım bir sanattı. Hiç bir zaman ilgi duymadım ve yaptırmak istemedim. Bu dergi ise tam olarak bu savımı yıkmama neden oldu diyebilirim. Hayatımda asla dövme yapmayacak olmam aşikar ama yine de bu sanatla ilgili tüm ön yargılarımı silip süpüren bu dergiye hayranlık duymamam içten değil. Şimdi ise bu derginin bana kattıklarına bakalım:

1- Yıllardır -sanırım çok cahil bir insanım.- K.atatürk imzasını Mustafa Kemal Atatürk'e ait olduğunu sanırdım ama bu dergi sayesinde bu imzanın aslında Atatürk'ün değil de Etem Çalışkan isimli bir beyefendinin 1969 yılında Milliyet Gazetesinde Atatürk'ün tam sayfa portresini çizerken portrede bir imzanın eksik olduğunu ve biraz çalışmayla bu imzayı bulduğunu öğrenmiş oldum.

2- İçen bir grup arkadaştan birinin aniden dövme yapma isteği gelmesiyle çizdirecek bir şey bulamayıp, sarhoş halde sırtına yorgan iğnesiyle buzdolabı dövmesi yaptırmasına da şahit oldum. O da oldu yani! Hayatım ne eksik diyordum ve sanırım bir bu eksikti. Bu da oldu. Fakat öyle sanıyorum ki benim bu dövme sanatına anineden ısınmam da buradan gelmiş olabilir.

Bu dergiden fazlaca şeyler kaptım ben, darısı sizin gibi okuma ve yeni şeyler keşfetme meraklılarının başına. Şimdilik daha fazla spoiler vermemek için susuyorum. Ayrıca dergiyi dergilik uygulamasından ücretsiz edinebilirsiniz. Ve son olarak şu son repliği vermeden de edemeyeceğim:

-Dublaj sesli dövmeciyi bir daha görmedim. Ama eğer görürsem ona bir çift lafım var. "Sigarayı derhal azaltmalısın ihtiyar."

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşem Erk
Unvan:
Yazar, Yaratıcı Yönetmen

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.