Ayşen Aydoğan

Ayşen Aydoğan

Yazar
7.0/10
3 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
142
Gösterim
Adı:
Ayşen Aydoğan
Unvan:
Yazar
156 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Sade ve akıcı bir dille yazılmış, bazı mantık hataları olsa da güzel bir kitap. Konusuna gelince; Şafak Öğretmen esrarengiz bir şekilde öldürülür. Tam bir polisiye tutkunu olan kurban, ölümünün ardından bıraktığı ip uçları ile katilinin kimliğinin belirlenip yakalanmasını sağlayabilecek midir?
305 syf.
·Beğendi·10/10
AYŞEN AYDOĞAN-CEHENNEMİN RENKLERİ-

Dev kanatlarıyla koca bir kuş bize doğru yaklaşıyordu, biz ise gölün içindeydik. Çocuk çığlık atarak bana daha sıkı sarıldı. Onu bırakmayacağımı söyledim. O kuşa vermeyecektim onu. Kuş daha da yaklaşırken çocuğu göğsüme bastırdım. Ayak, bileklerime dolanan ağaç köklerini hissediyordum ama korkmuyordum. Gölün gümüş ışığı ve kucağımdaki turuncu çocuk bana güç veriyordu. Çok uzaklarda kırmızı-beyaz bir leke gördüm, gölün dışında beyaz kameriyenin içinde ben bize bakıyordum.

Ayşen Aydoğan'ın elinizdeki "Cehennemin Renkleri" adlı kitabının şimdiye kadar yapılan polisiye gerilim kitaplarından tamamen farklı içeriği ve dili olduğunu sayfalarını tek tek çevirirken siz de fark edeceksiniz. Yeni dönem pazarlarından Ayşen Aydoğan'ı okurken kendinizi kitabın kahramanlarından ve olaylarından ayıramayacaksınız.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 305

Baskı Yılı: 2010


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 311

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siyah Beyaz


KİTAP YORUMUM

Kitabın türü Polisiye - gerilim. Hayatının aşkı ile karşılaştı. Üniversite okuyordu gerçekten imrenilecek bir ev arkadaşı vardı. Sonra evlendiler sevdiği adam ile. Denek olduğunu bilmeden evliliğinde çocuğu oldu. Nil’in beynine girilerek yapılan işlemler onu bu hayatı bir nevi yaşamaya mecbur etti. Aşkları gerçekti, mutluydular. Neden yıllarca sevdiği adamı ve çocuğunu göremedi yıllar sonra bunu anlayacaktı. O sadece sıradan bir denekti. Evet gerçekten aşk vardı ama bu denek olmasını engelleyemedi. Acaba yıllar sonra karşılaşınca kaybettikleri mutluluklarını yeniden kazanabilecekler mi? Soluk soluğa okuyacaksınız. Gerilim türü kitap severlere tavsiyemdir.DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
114 syf.
·Beğendi·10/10
AYŞEN AYDOĞAN-YABANCILARLA KONUŞMA-

Nermin pek çok defa rüyalarında gördüğü o eski evi hatırladı. Karanlık, gıcırtılı merdivenleri ürperrek indiği, el yordamıyla duvarlara tutunarak çıkışı aradığı ve ayağının yerde duran yumuşak bir şeye çarpmasıyla donup kaldığı, terler içinde uyandığı o rüyayı hatırladı. Belki de şu fenerler ve dışarıdan gelen soluk ışık olmasaydı kendini o rüyada sanabilirdi.

"Pıt Pıt" Oya kulağına damlayan kanın hızlanarak akıntıya dönüştüğünü ve kulağına dolmaya başladığını hissediyor. Bu defa gözleri bağlı değil, karanlıkta üzerine doğru eğilmiş bir kütle görüyor. Kanayan kütleyi seçmeye çalışıyor. Ama yüzünü yukarıya çevirirse kan yüzüne gelecek daha kötü. Midesi bulanıyor, öğürüyor birkaç kere. Sonra yine tüylerini ürperten o sesi duyuyor. Boğuk, genizden gelen bir erkek gölüşü "Bekle, bekle küçüğüm..." diyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 114

Baskı Yılı: 2010


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 122

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siyah Beyaz


KİTAP YORUMUM

Kitabın türü korku-gerilim. Nermin rüyalarında gördüğü kabusun bir gün çıkacağından korkar iken kendini psikiyatri de bulur ve başından geçenleri anlatır. Teşhis konulmaması onu daha da huzursuz eder. Rüyasında gözleri kapalı sert bir zeminde ağzına dolan kan ile kendine geldiğini ve her seferinde katilin sesini duyup tam yüzünü göremediğini düşünür. Ama en son rüyasında katilin yüzünü görür ve daha da anlamsızlık hisseder, endişeleri artar. Endişelerinde haklıdır aslında. Gün gelir kaçırılır ve rüyası gerçek olur. Hayatının aşkı ile kaçırılan Nermin acaba oğlunun da kaçırıldığını düşünürken kendini ve sevdiklerini kurtarmak uğruna ne kadar ileriye gidecektir.
Kitaptan öğrendiğim ders şu; her zaman sınırlarımız zorlandığında normalde yapmayacağımız şekilde bizler de kendimizi ve sevdiklerimizi korumak uğruna şiddete başvurabiliriz. Bu kaçınılmaz bir durumdur. Gerilim sevenlere tavsiyemdir.DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşen Aydoğan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.