Azem C.

Azem C.

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
349
Gösterim
‘Bazen Aşk gecenin gündüze, bülbülün güle, ateşin suya kavuşamaması gibi imkansızdır. Aşk imkansızlıkta daha çok ateşlenir..
Ferhat’ın dağları delmesi, Mecnun’un çölleri aşması gibi.
Olmazı oldurur, zaman durdurur. Asra meydan okur.
Oysa herkes sadece kaderini yaşar. Aklın ermediği yerde kader ağlarını çoktan örmüştür..’
223 syf.
·Puan vermedi
| Kozadaki Kadının Hayal'i |

Öncelikle size bir bilgi vererek başlamak istiyorum. "Kozadaki Kadının Canı" kitabını okumayanlar bu kitaba başlamamalı denmiş kitabın başında. Çünkü bu kitap devam kitabıymış. Ne , neden , niçin anlayamazsınız denilmiş.Bu kitabı okumaya başlamadan önce ilk kitabi okumanızda fayda var.


Tereddütle başlasamda çok hissetmedim ilk kitabi okumamanın eksikliğini. Kimin kim olduğunu anlamakta zorluk çekeceğim bir devam kitabı değildi.


Konusuna gelecek olursak tecavüz ve kadına şiddetten oluşuyor. Okurken tüylerimin diken diken olduğu bölümler oldu ve gerçekten bu bölümleri okumakta zorlandım.
Yazar bu bölümleri daha üstü kapalı yazabilseydi daha hoş olabileceği kanısındayım.

Benim şüphesiz en merak ettiğim ve sevmemdeki neden Hayal'di. Tecavüz edilen kadının hamile kalmasıyla doğan Hayal, annesi tarafından her daim babasının özlemini çekmiş bir kız çocuğu...

Kitabın akıcılığı ve anlaşılır olması güzeldi. Sevmemdeki bir diğer nedense kitabın gelirinin kız çocuklarına eğitim için gidiyor olduğunu bilmek..

Aslında bir konuya daha değinmek istiyorum. Okumakta zorlandığım bölümlerin çoğu gerçek yaşamımızda zaman zaman şahit olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor ve oldukça üzücü...


Yazarımız farkindalik icin yazmış.Fakat yazdıklarıyla bazı yerlerde çelişkiye düşmüş. O bazı bölümleri gerçekten kabul etmem mümkün değil ve kadınların bu denli güçsüz olduğunu düşünmüyorum. Özellikle adamın kadina tecavüz etmesinden sonraki zamanlarda hala kadının onu sevmesi çok rahatsiz etti beni. Bunu da belirtmek istedim.

Herkese mutlu bir gün diliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Azem C.
Tam adı:
Azem Caner
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.