Bala Tanık

Bala Tanık

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
32
Okunma
·
0
Beğeni
·
10
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
392 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Dünyada sekiz krallık var. Sadece kendi mevsimini yaşayan Kış,İlkbahar,Yaz,Sonbahar Mevsim krallıkları ve dört mevsimi de yaşayan Ritim krallıkları. Kış, İlkbahar'ın saldırısına uğramış ve halkı İlkbahar tarafından esir alınmış. Kurtulan yirmibeş kişi İlkbahar'ın ele geçirdiği madalyonu ve Kış'lıları kurtarmak için senelerce çabalamışlar ve sonunda sekiz kişi kalmışlar. Bu noktada Sonbahar ile ittifak kurmak ve İlkbahar'a saldırmak istiyorlar fakat işler hiçte planladıkları gibi gitmiyor.

Kitaba başladıktan sonra bırakayım mı devam mı edeyim ikileme düştüm. Hikaye çok karışık geldi , krallıklar , sihirler , bağ'lar... birazda yazarın anlatım dili alışık olmadığım tarzda. Fakat sayfalar ilerledikçe karakterlere , olaylara hakimiyetiniz artıyor ve hikayeye giriveriyorsunuz. Birazda dramatik bir hikaye; bir krallığın çöküşü , yok oluşu , esaret altındaki halk, yaşananlar ve yaşatılanlar. Savaş , herşeye rağmen pes etmeme , umut , küllerinden yeniden doğuş.
Fantastik severlerin severek okuyacakları bir kitap.
392 syf.
·4 günde·9/10
Baya bir süredir distopya okuyorum, fakat böylesi bir romanla karşılaşmamıştım. Okuması zevkli hatta kendimi durdurmadım, süreyi en fazla 4 güne uzatabildim. Meira sizi kendine bağlıyor isteseniz de istemeseniz de, tabii ki bazı şeyler tahmin edilebilir ama yazarın ilk kitabına göre oldukça etkileyici bir kitaptı bazı yerler ise beni çok şaşırttı ön yargısızca okumanızı tavsiye ederim sevgiyle kalın..

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 32 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.