Belinda Bauer

Belinda Bauer

Yazar
7.1/10
50 Kişi
·
98
Okunma
·
7
Beğeni
·
689
Gösterim
Adı:
Belinda Bauer
Unvan:
Yazar
Doğum:
1962
Eve hayatında ilk defa bir şeyin farkına vardı. Kimse beyaz atıyla gelip bu kabusa bir son vermeyecekti. Bu işi tek başına halletmek zorundaydı.
"Yaşamda modeller hiç bir şeydir...Onlar hiç kimsedir...Ama ölümde fotoğraflanırlar,belgelenirler ve firavunlar gibi şımartılırlar... Polisler gece gündüz onları düşünür; ölümleri televizyon ve gazetelerde yayınlanır;ailelerine saygı gösterilir;koca bir ulus onların hikâyesinin sonunu merak eder; hayattayken hiç duyulmayan isimleri milyonların dudaklarında yankılanır..."
Belinda Bauer
Sayfa 245 - İndigo Kitap
422 syf.
·3 günde·Beğendi·6/10
Polisiye/gerilim türü kitapları yeni yeni okumaya başlayanlar için oldukça, güzel, akıcı , detaysız ve analizlerin az olduğu bir kitap.... Ancak benim için yeterli değildi...
423 syf.
·14 günde·Beğendi·7/10
İlginç ve bir o kadar sürükleyici olan bu gerilim romanı kurgusu ve duygusuyla yer yer güldürdü yer yer üzdü ama akabinde oldukça iyiydi bol çeşnili yapısıyla türü sevenlere tavsiyemdir. :))
422 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Seri katillerin cinayet işlerken farklı bir duygu içine girmesi, ve bu duyguların çeşitliliği hep ilgimi çekti, merak uyandırdı bende. Bu kitapta da cinayetlerini bir sanat eseri olarak gören bir katil var. Genel olarak güzel, akıcı bir kitap okudum diyebilirim. Yer yer güldürdü bunu da söylemeden edemeyeceğim. (:

Gerilim- polisiye romanlarında kurgu ne kadar farklı olursa olsun mutlaka klişelere takılıyor ne yazıkkı her kitap. Çok büyük bir beklenti ile okumadım zaten. Güzel bir kitaptı. anlatımı eğlenceli ve akıcıydı. Okusam mı diye düşünüyorsanız kitaplığınıza katılsın, bi şans verin derim.
422 syf.
·6/10
Seri katil romanlarından biri.
Kitap akış olarak ilgi çekici olsa da karakterlerin derinlemesine tanıtma, onları tanıma fırsatı sağlamıyor bu da kitaptaki karakterler ile okuyucunun buluşmasına imkan sağlamıyor.
294 syf.
·8/10
Ailesindeki mutsuzluk ve sevgisizliğin nedeninin 18 yıl önce öldürülen dayısının cesedinin hala bulunamaması olduğuna inanan Steven, hapishanedeki katile mektuplar göndermeye başlar.
Çocuğun tek amacı ailesinden sevgi görebilmek iken katilin amacı onu ele geçirmek. Şifreli mektuplaşmaları ise çok etkileyici.
294 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Kitap Tam kelimeyle muhteşem.olayları anlatışı o kadar güzel ve sürükleyici ki bir an siz kitabın baş kahramanı oluyorsunuz.Çok harika bir kitap
422 syf.
·Puan vermedi
Belinda Bauer "Ölüm Sergisi". Benim bi polisiye gerilimden beklentim nedir? Sebep-sonuç, gediksiz gidişat, orijinal konu kısmı çoktan tedavülden kalktı sorun değil, az birazcık da olsa heyecan, ara vuruşlar, büyük final, bam

Önce suçun vuku bulduğu, sonra araştırılıp suçlu tespiti yapılan kitaplardan değil bu, zira taraflar suçlu/polis yerine, suçlu/muhabir. Mütemadiyen bi kıyım var, ama bu işkence şeklinden ziyade, anı anına gerçekleşiyor, belki bi anlık şok bekliyorsunuz, ı ıh yok.Soluksuz okudum ya da soluğumu tuttum diyeceğim bi kısım da yok. Yokgillerden bi ben kaldım. Evet vasat, fekat zaten bu türde çıkan çok az istisna var.Eder bedel dengesinde Ölüm Sergisinin çelmesi başka. Arkadaş, hiç mi gözden geçirmediniz, hiç mi düzeltme gereği duymadınız. Kitapta deste deste yazım hatası var (bingo var olan bi şey). Cümleler eksik, cümleler fazla, kelimeler eksik, kelimeler fazla. Yazım hatasından kitabı en az üç kez koltuğa atıp elimden bıraktım, kahve içip geri döndüm. Yahu beni burada, çalakalem yazdığım üç beş satırın ardına redakte etmeye geliyorlar, basılmış bi eserden bahsediyorum, bu ne zulum. Kitaba değil "okuyana saygı istiyorum ". Yoksa satın alanın mülkiyetine girmiş bi şey, çizilir, kıvrılır, not düşülür hiç sorun değil. Ağğğğman öyle de alırsınız alacaksanız, böyle de dercesine bunca hata nasıl yok sayılır, okur tarafından nasıl bi tolerans beklenir. Eminim diğer okumuş olanlar da bu hatalara değinmiştir, ben de altını çizmiş olayım, örneklemek için bir iki tanesini not düşerim.

Normalde sıradan bi polisiye, türü çok seviyorsanız e neden olmasın alınır okunur derdim, lakin bizim de para verip aldığımız bi şey "bu kitap dahi olsa" bu kadar hatayı hoş göremiyorum, bir bluz bir kazak olsa, defolu ürün der iade isterdim, ha muhteviyat muhteşem olur da, ne yapalım bu da kusuru olsun der geçeriz. Eee af buyrun, olsa da olur olmasa da kayıp değil diyeceğim bi kitabı bir de bu lehte kusurlarla kabul edilir bulmadım Tavsiye listemde "YOK"

Kitaptan alıntı;
Kapı görüşünü engellemiyor muyum, değil mi?

Kitaptaki rafları tek tek yere indirdi
422 syf.
·5 günde·10/10
Fazlasıyla sürükleyici hem polisiye hem korku hem gerilim her şeyden var yani anlayacağınız kurbanları öldükçe daha çok yaşayacağına inanan bir katil ve onun sabıkalarını haber yapan bir cinayet muhabiri ile aralarında geçen amansız mücadele kitabı ilk 100 sayfasını okudum ertesi gün biraz daha okuyayım derken gece 4 gibi bitirdim gerçekten elinizden bırakamayacaksınız
422 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Polisiye okumayı özlediğimden midir bilinmez ancak kitap oldukça sürükleyici. Benim asıl değinmek istediğim ise korsanlar. Kitabı kitapyurdu sitesinden aldım. İndigo yayın evine ait her türlü damga mühür var ancak kitap inanılmaz sayıda imla hatasıyla dolu. Bir ara nerdeyse okumayı bırakma seviyesine geldim. Siz siz olun kitabınızın orjinalliğinden emin olun. Sitenin ya da yayın evinin ya da her ikisinin gözünden kaçmış olabilir. Bu sitede bir yerlerde elemanları varsa ve bu yazılanları okursa ...
422 syf.
·Puan vermedi
Spoiler içerebilir
Kitap kendini okutuyor mu? Okutuyor...
Ancak eve'nin babası bubi tuzagı ile kitabın sonundaki bombayı neden yapmaya karar verip ve neden tekrar etkisiz hale getirdiği anlatılmamış. Orasını merak ettim... :) Bu arada (Sıradaki Sensin – John Katzenbach) ile benzerliği yadsınamaz..

Yazarın biyografisi

Adı:
Belinda Bauer
Unvan:
Yazar
Doğum:
1962

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 98 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.