Belinda Bauer

Belinda Bauer

Yazar
7.2/10
25 Kişi
·
39
Okunma
·
7
Beğeni
·
576
Gösterim
Eve hayatında ilk defa bir şeyin farkına vardı. Kimse beyaz atıyla gelip bu kabusa bir son vermeyecekti. Bu işi tek başına halletmek zorundaydı.
İlginç ve bir o kadar sürükleyici olan bu gerilim romanı kurgusu ve duygusuyla yer yer güldürdü yer yer üzdü ama akabinde oldukça iyiydi bol çeşnili yapısıyla türü sevenlere tavsiyemdir. :))
Seri katillerin cinayet işlerken farklı bir duygu içine girmesi, ve bu duyguların çeşitliliği hep ilgimi çekti, merak uyandırdı bende. Bu kitapta da cinayetlerini bir sanat eseri olarak gören bir katil var. Genel olarak güzel, akıcı bir kitap okudum diyebilirim. Yer yer güldürdü bunu da söylemeden edemeyeceğim. (:

Gerilim- polisiye romanlarında kurgu ne kadar farklı olursa olsun mutlaka klişelere takılıyor ne yazıkkı her kitap. Çok büyük bir beklenti ile okumadım zaten. Güzel bir kitaptı. anlatımı eğlenceli ve akıcıydı. Okusam mı diye düşünüyorsanız kitaplığınıza katılsın, bi şans verin derim.
Ailesindeki mutsuzluk ve sevgisizliğin nedeninin 18 yıl önce öldürülen dayısının cesedinin hala bulunamaması olduğuna inanan Steven, hapishanedeki katile mektuplar göndermeye başlar.
Çocuğun tek amacı ailesinden sevgi görebilmek iken katilin amacı onu ele geçirmek. Şifreli mektuplaşmaları ise çok etkileyici.
Kitap Tam kelimeyle muhteşem.olayları anlatışı o kadar güzel ve sürükleyici ki bir an siz kitabın baş kahramanı oluyorsunuz.Çok harika bir kitap
kitap bir şekilde sürükleyici. ama anlatım tarzı biraz karışık ve sanırım editör kitabı hiç okumamış çünkü bir sürü can sıkıcı yazım hatası var.
Spoiler içerebilir
Kitap kendini okutuyor mu? Okutuyor...
Ancak eve'nin babası bubi tuzagı ile kitabın sonundaki bombayı neden yapmaya karar verip ve neden tekrar etkisiz hale getirdiği anlatılmamış. Orasını merak ettim... :) Bu arada (Sıradaki Sensin – John Katzenbach) ile benzerliği yadsınamaz..
Dikkat spoiler içerir.
Eve Singer, hafıza problemi olan babası Duncan ile yaşayan, pek çok borcu olan ve sürekli iş kovalamak zorunda olan bir cinayet muhabiridir. Kameramanı Joe ile beraber Layla adında bir kadının cinayetini haber yapar ama dönerken katille karşılaşır ve onu şaşırtıp evine kadar eşlik etmesini sağlar. Ancak katil bir kere ona güvenir ve el ilanları ile bir sonraki cinayetin yeri ve zamanını bildirmeye başlar. Eve kendisine kotuma olarak verilen komiser yardımcısı Emily Aguda ile beraber cinayetleri haber yapmaya devam eder. Ama katil Duncan'ı kaçırır. Komşuları Bay Elias, Eve'e yardım etmeye çalışır. Bu arada Eve'e askıntı olan Guy adlı diğer muhabir de öldürülür. Acaba katil bulunabilecek midir? Eve, katili alt edebilecek midir? Duncan sağ salim eve dönebilecek midir? Olaylar esnasında yakınlaşan Eve ve Joe arasında ne olacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.
Psikolik gerilim , polisiye türünde olup aslını yansıtmayan bir kitap.Özellikle psikolojik yanı çok zayıf.Güzel bir başlangıç yapıp gittikçe aksiyonun düştüğü monotonluğun başladığı bi kitap.Beğenmedim

Yazarın biyografisi

Adı:
Belinda Bauer
Unvan:
Yazar
Doğum:
1962

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 39 okur okudu.
  • 22 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.