Ben H. Winters

Ben H. Winters

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
19
Gösterim
Adı:
Ben H. Winters
Unvan:
Amerikan Yazar
Doğum:
Maryland, ABD, 14 Haziran 1976
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kurgunun arka planında yaklaşmakta olan bir kıyamet hikayesi var. Diral dede’nin düdüğünü çalmasına 6 ay kalmış, siyasi, ekonomik ve toplumsal sistem çökmüş, birçok kurum, hatta güvenlik ve asayiş birimleri çalışmıyor. İnsanların çok büyük bir çoğunluğu ya intihar etmekte ya da ölmeden önce mutlaka yapılması gerektiğini düşündükleri bazı eylemler içerisindeler. Dinsel fanatiklik artmış vb vb…  

Öncelikle şunu söyleyeyim, kitap seriden bağımsız okunabilir mi? Polisiye yönü seriden bağımsız okunabilir, Bilim kurgu gizem ise kitabın ilk sayfalarında olan sorulara 1-2 soru daha ekleyerek cevapları serinin diğer kitaplarına bırakıyor.

Bu karmaşanın ortasında tüm dünyanın 6 ay sonra öleceği gerçeğine işine daha çok yoğunlaşarak bu gerçeğin karşısında duyarsız kalmaya çalışan dedektiflik tecrübesi akademi, TV dizileri ve kitaplar dışında neredeyse hiç olmayan, dizilerden ve kitaplardan öğrendiklerini saha da uygulayarak sonuca ulaşmaya çalışan acemi dedektifimiz Palace var.

Dedektif Palace bir gece McDonald’s tuvaletinde intihar olduğu söylenen bir vakaya çağrılır ve hikayede burada başlar. Kurgunun ilerleyişi hakkında sürpriz bozan olmaması için bir şey yazmayacağım. Yaklaşık 250 sayfa olan kitabı hem polisiye hem bilim kurgu yönlerini merakla okudum.  Kitabın sonuna doğru hikayeye dahil olan bazı yeni hikayeler devam kitapları için merak unsurunu artırıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ben H. Winters
Unvan:
Amerikan Yazar
Doğum:
Maryland, ABD, 14 Haziran 1976

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.