Berker Akcam

Berker Akcam

Çevirmen
8.0/10
10 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
368 syf.
·Beğendi·10/10
Historical kitaplara olan özlem gitgide artarken Epsilon Yayınları ardı ardına beklenmedik sürprizler yaparak beni (bizleri) şaşırttı. Umarı devamı da arayı açmadan gelmeye devam eder.
Bir yanda sırf savaştıkları için şövalyelerden özellikle uzak duran güzel ve barışçıl Rowena diğer yanda ise geçmişini hatırlattığı için müzikle, dansla ilgili her şeyden uzak duran ve Blackmoor Kontu Stryder. İkisini okurken çok eğlendim, ince mizah anlayışları kitabı eğlenceli kılmıştı. Geçmişten gelen bir hayaletin işlediği cinayetler ise kitabı daha bir merakla okuma sebebim oldu. Serinin beşinci kitabını okuduk ama üç ve dört çevrilmedi diye hatırlıyorum. Tek temennim yayınevinin beklediğimiz serilerle ilgili bu kadar uzun bir ara vermemesi yönünde ama umudum yok bu konuda.
368 syf.
·2 günde·7/10
Acının Efendisi
Kinley MacGregor
Serinin beşinci kitabı ve ben beğendim duygudan yoksundu bana göre. İlk kitap efsane ikinci komik ama üçüncüsü basitti. EtkilendiğiM tek sayfa olmadı sadece kit durumunda üzüldüm o kadar. Ama Hikâyenin geri kalanı beklenen nitelikte tek düze gitti
Kitabın sonunda Christian 'ın hikayesinden kesit verilmiş. Nişanlısı olarak geçen kız ile buluşması beni daha çok heyecanlandırdı artık ne zamana çıkarsa
368 syf.
·9/10
Rowena şövalye olan babasını savaşta kaybedince savaştan ve şövalyelerden nefret eder. Kendini barışa adar. Bunun içinde aşkı savunan, savaşı kötüleyen şarkılarıyla ozanlık yapar. Evliliği ise özgürlüğünü kısıtlayacak olarak görür ve istemez. Tek varis olması, kıymetli topraklara, zenginliğe sahip olması nedeniyle de bir gün evlenmek zorunda kalacağının farkındadır.
Öyle bir durumda ise bir ozanla evlenmeyi planlar.
Stryder işe doğruluk adına savaşan güçlü, nam salmış bir sövalyedir. Aynı zamanda yakışıklı ve kont olması da tüm leydilerin onu istemesini sağlar. O ise kesinlikle evlenmek istemez. Savaşta geride bırakacağı bir es ve çocuk hayatında olmamalıdır.
Birbirine Bu kadar zıt iki karakter olmalarına rağmen olaylar onları biraraya getirir. Tabi bunda kraliçenin da parmağı yok değil hani
Birbirlerinin iç yüzlerini kesfederler ve ne kadar istemeseler de karşı konulamaz duygularla , çekime boyun eğerler.
Bence çok iyi bir çift oldular. Okurken onları çok keyif aldim. Ayrıca gizem de vardı ki isin içinde ne ara sayfalar akıp gitti anlamadım.
Yazarın dilini çok sevdim. Hist sevipte hala benim gibi okumayan varsa tavsiyemdir 🤗

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 31 okur okuyacak.