Billur Erkel

Billur Erkel

Çevirmen
7.2/10
22 Kişi
·
74
Okunma
·
0
Beğeni
·
53
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
110 syf.
·Beğendi·7/10
SAS serisinden güzel diyebileceğim bir casusluk romanı daha. Malko, Endonezya'ya gider. Burada bir silah sevkiyatı yapıldığı bilgisini alır. Ancak buluşacağı ajan öldürülür. İşin başında Endonezya başkanının karısı Kali ve silah kaçakçısı kontes Sophie vardır. Bu iki isim para konusunda anlaşamaz ve çatışma çıkar. Kali militanları ile Bali şehrinde egemenliğini ilan eder. Ancak başkan onu boşamıştır ve artık hayatı tehlikededir. Malko, Kali ve Sophie beraber kaçmaya başlarlar. Bir generale sığınırlar. Burada komünist militanların listesi CIA'e gönderilir. Ancak bir isim ölecektir ve acaba kimdir? Bir solukta okunan bir roman.
127 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel bir SAS Malko romanı daha. Malko, bir iş için Abudabi'ye gider. Burada hükümet aleyhinde bir darbe olacağı söylentisi vardır. Şeyhlerden genç bir tanesini takip etmesi gerekmektedir. Tam o sırada eski dostu Mandy Brown ile karşılaşır ve onu yem olarak kullanır. Pek çok bilgiye ulaşır ve çeteyi çökertir. Ancak Beate adında bir kadın kurtulmuştur ve çetenin niyeti biraz daha farklıdır. Acaba Malko bu amacı engelleyebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
185 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel bir casusluk romanı. Malko Linge CIA'den bir teklif alır. Osman adında bir kaçakçı Viyana'da öldürülmüştür ve onun yarım kalan işini tamamlaması gerekmektedir. Bu iş de Bulgaristan'a gidip batıya iltica etmek isteyen KGB generali Stomarov'u kaçırmaktır. Bir plan yapılır. Sofya'da destek olacak insanlar da vardır ancak acaba bu iş başarılı olabilecek midir? Generalin karakteri ne seviyededir? Kaç kişinin ölmesi gerekecektir? Yoksa hakikaten Sofya bir Bulgar çıkmazı mıdır? Bir solukta okunan bir roman.
154 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel bir casusluk romanı daha. Malko Linge yine köşkünde yapılacak tadilatlar için CIA'in bir teklifini kabul eder. Görev Beyrut'tadır. Daha önceden bir CIA ajanı öldürülmüştür ve cebindeki muhbir listesi çalınmıştır. Malko, bu ajanın yerine geçerek katili ve planlanan eylemleri tespit edecektir. Jocelyn ve Nayla adında iki kadından bilgi alacaktır. Kadınlar oldukça güzeldir ancak tehlike de bir o kadar büyüktür. Ebu Nasra adında bir adam çeşitli patlayıcılar ile Lübnan başkanına suikast düzenleyecektir. Araştırma için Balbek'e giden Malko iki askeri öldürür. Ve en sonunda patlayıcıların olduğu yeri tespit eder. Bürokrasi yüzünden bir operasyon talebi sarkabilir ve çok az vakitleri kalmıştır. İnisiyatif alan Malko acaba başarılı olabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.
147 syf.
·Beğendi·8/10
Oldukça güzel bir casusluk romanı. Malko Linge İsveç'e gider. Valeri Leonid adında bir KGB ajanı eşi Rika ile İsrail'den kaçmıştır. İsveç ve Norveç üzerinden Sovyetler Birliği'ne geçecektir. Ancak MOSSAD peşindedir. Malko da onu Amerika'ya götürmek için gelmiştir. Norveç gizli servisinden Mathilda Larsen de onlarla işbirliği yapacaktır. Ancak Leonid ve eşi Sovyetler Birliği sınırına kadar ilerler. Burada bir kasabada Malko onları yakalasa da sonradan KGB elemanlarının eline düşer. KGB, Leonid ve eşi ile birlikte Malko ve Mathilda'yı da götürecektir. Ancak hesaplayamadıkları, Malko'nun sadık uşağı Elko Krizantem'dir. Acaba KGB başarılı olabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.
190 syf.
·Beğendi·9/10
Son derece güzel bir casusluk romanı. Malko Linge yine şirketin bir işi için Brunei'ye gider. Sultan, Amerika'ya 20 milyon dolar hibe etmiştir ve bu para kayıptır. CIA istasyon şefi John Sadburn de kayıptır. Parayı çalıp kaçtığı düşünülmektedir Peggy Lee adlı bir kadınla. Ancak durum göründüğü gibi değildir. Peggy Lee, sultanın kardeşinin elinde esirdir ve işi planlayan MI6 istasyon şefi ile Sultanın yaveri Hacı Ali'dir. Ancak Malko'nun bunu ispat edebilmesi için saraya girmesi gerekmektedir. Eski dostu Mandy Brown ile görüşür ve Mandy, Sultanın kardeşi Mahmut'un gözdesi olur. Belgeleri eline geçiren Malko'nun çok az zamanı kalmıştır. Bu iş yüzünden pek çok insan ölmüştür ve Hacı Ali'yi kıskıvrak yakalaması gerekmektedir. Acaba bunu başarabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.
190 syf.
·Beğendi·6/10
Gerard de Villiers yaklaşık 200 kitaptan oluşan ve 150 milyona ulaşan satış rakamlarıyla döneminin öne çıkan yazarlarından birisi. Yakın geçmişte kaybettiğimiz yazarı pek kimse tutmasa da eserlerinden ilkiyle daha yeni tanışmış olmak da biraz moralimi bozmadı değil. Tabi kitabın konusu için çok içeriye girmemeye çalışacağım. Serdar abimiz, yılların hafiyeliğiyle oldukça güzel açıklamış konuyu ve ilgisini çeken olursa gönderebilirim kitabı.
#3347497
Kitaba kısa bir değinecek olursak Malko adlı karakterin Brunei’ye gitmesi ve dünyanın en zengin adamı Brunei Sultanı Hasan Vaddallah ile Amerika arasındaki PARA konusuna dair araştırmalar yapması, şeklinde bahsedebiliriz.
Başta biraz yoruyor olsa da açıkça bahsetmek gerekir ki; aceleye getirilip hemen biten finali hariç tam aradığım hızda ve aradığım gazda ilerleyen bir roman. Keyifli okumalar, mutlu akşamlar dilerim..
130 syf.
·Beğendi·8/10
SAS serisinden yine güzel bir casusluk romanı. Arap ülkeleri ABD'ye petrol konusunda ambargo uygulamaktadır. Bu işi soruşturan Malko, Patricia adında bir arkadaşını şüpheli Narod Cidda'nin yanına sokar. Ancak köşküne yapılan bir saldırıda öldürülür. Malko bu iş için Amerika'ya gider. Ambargoya karşı çıkan insanlar birer birer öldürülmektedir. Richard Crosby adında bir iş adamı da Cidda ile beraber çalışmaktadır. Pek çok konuda Cidda'yı engelleyen Malko, bazı gizli belgeleri ele geçirir. Richard da artık ülkesinin menfaatini düşünmektedir. İntikam almak isteyen Cidda, Texas'taki rafinerilere saldırı düzenlemeye başlar. Acaba Malko veya Crosby bunu engelleyebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
115 syf.
·Beğendi·7/10
Fena değil diyebileceğim bir SAS Malko romanı. Malko, Latin Amerika'da Fidel Castro'dan sonra ortaya çıkan suçlarla mücadele için Venezuela'ya gider. Orada kendini Esperanza adlı bir kadının çetesine dahil eder. Bu çetenin planı Amerikan Başkan yardımcısı Venezuela'ya geldiğinde suikast düzenlemektir. Ancak Esperanza, Rahip, Mendoza, Jose Angel daha Malko'ya tam olarak güvenmemektedir. En sonunda Malko'nun gerçek kimliği ortaya çıkar. Acaba bu suikasti engelleyebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
120 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel bir casusluk romanı daha. Şarnilar Hüseyni, Ayetullah dönemi zenginlerinden birinin dul eşidir ve çok zengindir. Ancak bir gün bir saldırıya uğrar ve bir gözü çıkarılır. Ölmüş kocasının elinde Humeyni ve Şah dönemine ait oldukça gizli belgeler vardır ve hem İranlılar hem de Amerikalılar bu belgelerin peşindedir. Malko, CIA gorilleri Chris ve Milton ile beraber bu işe koşar ve belgeleri alır. Ancak CIA belgelerin değerinin az olduğunu söyler. Şarnilar korkudan CIA'i kandırmıştır. Esas belgeler hala kasadadır ama Şarnilar da bir evde hapistir. Acaba Malko, kadını kurtarıp belgeleri alabilecek midir? CIA, Şarnilar'a gereken ilgiyi gösterebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 74 okur okudu.
  • 52 okur okuyacak.