Bonnie MacBird

Bonnie MacBird

Yazar
7.8/10
13 Kişi
·
36
Okunma
·
3
Beğeni
·
433
Gösterim
Adı:
Bonnie MacBird
Unvan:
ABD'li Yazar, Oyuncu, Oyun Yazarı, Senarist ve Yapımcı
Doğum:
San Francisco, Californien, ABD, 5 Kasım 1951
Bir ressam her portresini siyaha boyayarak başlamalı, çünkü doğadaki herşey ışıkla bezenmedikleri sürece karanlıktır.

Leonardo da Vinci
Yaşam ve ölüm tek bir iplik parçasıdır, aynı ipliğe sadece farklı taraflardan bakarız.
Lao Tzu
Fransız bir kadın güzel değilse eğer, bir sanat eserine layıktır. Güzel olduğunda ise, onun büyüsünü aşabilecek bir şey yoktur.
"Saat sabahın dördüne geliyordu, karakola ulaşıp içeri daldım ve sabahın bu saatine karşın sahte bir duruşmanın olduğunu gördüm." dedi. "Holmes kelepçelenmişti ve geçici bir sanık kürsüsü'nde yargıç olarak başkanlık yapan Boden ile birlikte duruyordu ama sanki Boden bir duruşma yaptığı kadar kutlama da yapıyordu, zalim adamın yüzünde geniş bir gülümseme vardı. Dalkavukları bir tür jüri kurarak bir sıra halinde yan yana oturdular."
Sanat, doğasına göre gerçekliğin kesin bir şekilde yansıtımı değildir. Eğer mükemmel bir şekilde tasvir edilseydi bir fotoğraf olmaktan öteye geçemezdi. Ama bir eser kusurları ile birlikte hatalarını aşar ve bununla mükemmelliğe ulaşır. Bu yüzden bir hazinedir.
320 syf.
·9/10
Orijinal ana karakterler ve döneme sadık kalınmış, klasik Holmes eserlerinden çok da farklı değil. Klasik polisiye dedektiflik hikayeleri sevenler için, nedeni niyesiyle tamamdır dedirtti. Çağdaş polisiyelerden hoşlanıyorsanız, burada direkt önünüzde bir set var, zira döneme sadık kalındığından, kriminal bir noksanlık hissedeceksiniz. Çağ atlanmış olunca kriminolojinin yerinde haliyle yeller esecek. Okunur mu okunur. Geldim rahatsız olduğum kısma.. Kitabın redaktörünün olmamasını umdum, gerçekten umdum. Öyle inanılmaz hatalar var ki, kitabın kapak ve iç kapaktaki adı dahi farklı. indigokitap yetkililerine naçizane tavsiyem, redaktörleriyle bir görüşme yapmaları, tekrar baskı niyetleri varsa da, baskıdan önce özenli bir düzeltme sağlamaları
320 syf.
·18 günde·7/10
Diğer kitaplardaki gibi bu kitapda da birden fazla sherlock holmes macerası bekliyorsanız yanılırsınız. Tek bir macerası anlatılıyor zaman zaman sıkılabilirsiniz okurken ama genel olarak okunabilecek bir kitap.
320 syf.
·Beğendi·10/10
Öncelikle İndigo Kitap'ı tebrik ederim. Şimdiye dek gördüğüm en başarılı kitap baskısı diyebilirim. Kapak tasarımı, sayfa düzeni, kurgu içindeki bölümler arası geçişte kullanılan incelikler gerçekten harika. Kapakta, Victoria döneminin Londra haritasına yer verilmesi müthiş bir incelik..

Esere dönecek olursak, tek bir vakayı barındırsa da en başarılı Holmes uyarlamaları arasında gösterebilirim. Yazarın daha çok Holmes uyarlaması yapmasını isterim açıkçası, mutlaka okuyun...

Yazarın biyografisi

Adı:
Bonnie MacBird
Unvan:
ABD'li Yazar, Oyuncu, Oyun Yazarı, Senarist ve Yapımcı
Doğum:
San Francisco, Californien, ABD, 5 Kasım 1951

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.