Brene Brown

Brene Brown

Yazar
8.5/10
16 Kişi
·
37
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.338
Gösterim
Adı:
Brene Brown
Unvan:
Amerikalı akademisyen, yazar ve konuşmacı
Doğum:
San Antonio, Teksas, ABD, 18 Kasım 1965
Acıyı bir daha yüzeye çıkamayacağı kadar derinlere ittiğimizi sanırız ama birden, görünüşte masum bir yorum öfke krizi geçirmemize ya da göz yaşlarına boğulmamıza sebep olur.
Birinin bizi sevmek istemiyor ya da sevemiyor olması, bizim sevilemez olduğumuz anlamına gelmiyor.
Büyükannemin bir başka güzel sözünde dile getirdiği gibi, dünya sanki giderek cehenneme dönüşmektedir.
Brene Brown
Sayfa 33 - Martı Yayınları
İnsanlar renkli cam pencereler gibidir. Güneş çıktığında ışık saçar ve parlarlar ama karanlık çöktüğünde, güzellikleri ancak içten gelen bir ışık varsa açığa çıkar.
Egomuz statümüze ve insanların ne düşündüğüne önem veren, sürekli başkalarından daha iyi olmayı ve haklı olmayı umursayan parçamızdır.
Evet, kusurluyum ve kırılganım, bazen de korkuyorum ama bu, cesur olduğum ve birilerine ait olmaya layık olduğum gerçeğini değiştirmez.
“Gerçek şu ki düşmek can yakar. Zor olan cesur olmaya devam etmek ve el yordamıyla da olsa tekrar ayağa kalkmaktır.”
Okuduğum tüm kitaplardan beni etkileyen satırları küçük küçük not alırım. Bu da onlardan biri. " 'Kendini en sona bırak' diyen bir toplumda, öz sevgi ve kendini kabullenmek neredeyse bir devrim niteliğindedir! " Benim gibi mükemmeliyetçi biri için mükemmel olmamanın hediyeleri bu kadar güzel anlatılamazdı. Her sene bir kez okumak gerek diye düşünüyorum. Sayesinde olumsuz yönlerimi törpülemeyi ve dostlarım sayesinde moral cennetine nasıl ulaşacağımı öğrendim . Bin kez teşekkürler..
Kendiniz olmak,hakiki aidiyet ve yabanlık kesinlikle insanın kendini sorguladığı acaba diye düşündüren kendinden parçalar gördüğü ve hafif ağır dile sahip bir kişisel gelişim kitabı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Brene Brown
Unvan:
Amerikalı akademisyen, yazar ve konuşmacı
Doğum:
San Antonio, Teksas, ABD, 18 Kasım 1965

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 37 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 98 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.