Brenna Yovanoff

Brenna Yovanoff

Yazar
5.7/10
13 Kişi
·
25
Okunma
·
1
Beğeni
·
139
Gösterim
Adı:
Brenna Yovanoff
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Santa Cruz, Kaliforniya, ABD, 1980
"Birkaç dakika içerisinde sahneye çıkacağız ve çıktığımızda onları, onlara gösterdiğin kişinin gerçekten sen olduğuna inandırmak zorundasın. Çünkü bazen birilerinin sana inanması ölümsüz olmakla eş anlamlıdır."
Brenna Yovanoff
Sayfa 123 - Mavi Ağaç
445 syf.
·7 günde·2/10
"Ben ne okudum yine ya?" temalı bir kitabın yorumuyla daha merhabalar. Bu ay okuduğum kitapların çoğu vasattı, güncel okumak bana yaramıyor galiba. Hep bir hüsran, hep bir hezeyan...

Afyonkarahisar'dayken başladığım son pdf kitaptı bu. Eve gelince devam etmek istemedim hemen, kitap kokusunu özlemiştim. Öyle çok sevmeyince de elim gitmemişti ama dün dedim bitireyim de kurtulayım en iyisi. Çok söylerim, kolay kolay yarım bırakmam kitapları diye.

Astral seyahat üzerineydi bu kitap da arka planda. Aklıma iki hayat arasında kitabını getiren bir temelsizlik ve nedensizlikle yaşanan bu paranormal olaylar kitabı sevmemem için esas sebep olsa da yalnız değil. Kitapta kızımız rastgele bir mum buluyor, o mumu yakınca kendini aynı zamanda lakin farklı mekanda buluyor vs. Neden o mum? Ya da neden mum? Anlayan beri gelsin. Çok da spoiler vermek istemediğim için detaya girmiyorum ama siz ana sorunu kaptınız bence. Evde denemeyin.

Bunun yanında karakterler ilginçti ama yazar tam olarak bunu asla veremiyor. Biri ruhsuz, biri aşırı duygusal olsa da bunu okurken hissetmiyoruz. Kitabın sonuna doğru yazar bize bunu defalarca söyleyip aklımızda bu izi bırakmaya çalışıyor ama olmuyor tabii öyle şeyler. Bahsi geçen ruhları hiç yansıtamadı. Tabii bunda çeviri ve redaksiyon da etkili olabilir zira okuduğum en rezil çevirilerden biriydi. Asla ama asla paranızı böyle bir kitap için zayi etmeyin derim ben, bu kadarı biraz fazla olmuş. Belki kitabın bu kadar hissiz oluşu da bundandır, bilemiyorum.

Olaylar da çok tutarsız ve yüzeysel geldi bana. Söz konusu ruhsuz bir karakter olunca derinlikli bir aşk hikayesi olmasını, bir şeylerin sizi duygulandırmasını bekliyorsunuz ama tek derdimiz tabii ki fiziksel çekimdi. Hatta bana sorarsanız kızın çocuğa âşık olması hiç verilmiyor bile sayılabilir. Net olarak bildiğim bir şey varsa ortada duygu olmayışı. Yazar her şeyi bize tek tek söyleyerek vermek istemiş gibiydi kitapta. Hele o korkunç son...

Bir de şunu es geçemem. Kitap okurken minik detaylar gözüme çarptı, bu hataların yazar tarafından bilinçli olarak yapıldığını hissettim. Yani benim hata gördüğüm şeyler onun üslubu gibi bir şeydi ve bu kitabı gözümde daha da düşürdü.

Bunun yanında Türkler hakkında kişisel fikrini beyan ettiği iki kısmı da görmezden gelemeyiz tabii. Tarih objektif bir ders değil ama bunu yazarın bilmediği ortada...

Kısacası kesinlikle tavsiye etmediğim, boş bir kitaptı. Çok okumak isterseniz de böyle bir kitaba para vermeyin derim ben. Gerçekten böyle bir redaksiyon olamaz, dehşete düştüm okurken.
448 syf.
·Beğendi·7/10
İlk başta biraz zorlansam da 1günde bitirdim kitabı. Çok beğendim. Ama en çokta Autumn favorim oldu . Konusu biraz tanıdık biraz farklı . Ama bir anda kendinizi hikayenin içindede bulabiliyorsunuz
448 syf.
·5 günde·Beğendi·4/10
Birine çarpılmak bir dakika sürer. Beğenmek bir saat ve sevmek bir gün...
Ancak birini unutmak bir ömür.
İyi insan gülüşünü sevdiniz kişidir.
304 syf.
·4 günde·4/10
Farklı bir şeyler okumak istemiştim ve Yer Değiştirenler'i de polisiye sanarak aldım, beklentim yoktu ama genç yetişkin fantastik bir kitap da beklememiştim.
Kitap beklediğimden farklı çıktı ve güzel değildi. Yazar ortaya iyi bir kurgu çıkaramamış, hikaye sağlam bir zamin zemin üzerinde değil ve karakterler de hikayenin yanında zayıf kalıyor ve kitabın dili de acemice olunca okuması zevk vermedi. Konu daha iyi işlense ortaya daha iyi bir şey çıkabilirdi ancak bu hali il okumasanız da kesinlikle pişman olmayacağınız bir kitap.
448 syf.
·4 günde·3/10
Sürükleyici bir kitap değildi.Olaydan çok durum tasvirlerine, kişi psikolojilerine çokça ver verilmişti.Konu güzel olsada daha iyi işlenebilirdi.Malesef beğenemedim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Brenna Yovanoff
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Santa Cruz, Kaliforniya, ABD, 1980

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.