Bülent Çöltekin

Bülent Çöltekin

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
91
Gösterim
Adı:
Bülent Çöltekin
Unvan:
Gazeteci, Yazar
Eğer her vatandaş sorumlu davranır sorgulayıcı olursa benim param nereye harcanıyor diye sorarsa yanlış hesaba meydan kalmaz. Bu durum yolsuzluğu da önler.
Bazıları görev sürelerini sadece "cüzdanları doldurma süresi" olarak görüyor.
Türkiye'nin mutlaka "yapanın yanında kar kaldığı ülke" imajını ortadan kaldırması gerekiyor.
Ülkenin dört bir yanı hesap kitap yapılmadan başlanan, sonra para bitince yarım kalan, kaderine terk edilen binalarla, tesislerle dolu.
Bülent Çöltekin
Sayfa 7 - IQ Kültür Sanat Yayıncılık
Yeterli suyu olmayan yere termal tesisler inşa edilmiş, havalimani pisti bitirildikten sonra hemen yanındaki dağ farkedilmiş, tek bir lisanslı yüzücüsü bile bulunmayan ile tam 6 tane olimpik yüzme havuzu yapılmıştı.
Bülent Çöltekin
Sayfa 5 - IQ Kültür Sanat Yayıncılık
130 syf.
Memleketin nasıl soyulup soğana çevrildiğinin ibretlik hikayesi...
Su tutmayacağı sonradan anlaşılan barajlar,
Yapıldıktan sonra uçakların iniş ve kalkışına tehlike teşkil edeceği anlaşılan, koca koca dağların olduğu farkedilen havalimanları...

Kitap, AKP Kars Milletvekili Selahattin BEYRİBEY 'in vekillik döneminde Valilikler aracılığıyla bilgi edindiği yarım kalmış projeleri konu almakta..
Kitapta yarım kalan projelerin tamamına yakını ise AKP öncesi döneme ait. Ve az da olsa yaptığım araştırmalara göre, faydalı olunacağı düşünülen kimi projeler AKP döneminde tamamlanıp, ekonomiye kazandırılmış.

Keşke memleketin hayrına böyle araştırma yapan ve çözüm üreten vekillere hangi partiden olursa olsun daha çok sahip olabilseydik.

Dağa taşa beton dikip,
Memleketin onca zenginliğinin boş yere nasıl heba edildiği,
Kimlerin ne şekilde zengin edildiğine dair bilgi almak (okudukça üzülme pahasına) isteyenler için tavsiye edilesi Bi eser.. Tabi okuduklarınıza yüreğiniz nasıl dayanır bilemiyorum.

Ve umarım bu kitap Betonsever, Uygun Bi fiyata ihale edileceği yerde projeleri, sırf yandaş diye 4-5 katına ihale edip, kimilerini daha çok zengin eden Belediyelere, Bakanlıklara ders niteliğinde olur. Amaaa nerdeeeee?

Ders alınacak olsa elemanlar demokratik bir sonuç olan İstanbul seçim sonucunu kabul ederdi ya... Rant uğruna memleketin hak hukuk ve adaletini görmezden gelmezlerdi.. Neyse düşmez kalkmaz bir Allah.. İnşallah hak ettiklerini bulurlar(!)

Yazarın biyografisi

Adı:
Bülent Çöltekin
Unvan:
Gazeteci, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.