Yazar
Bülent Üstün

Bülent Üstün

Yazar
Çizer
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
71 Kişi
231
Okunma
7
Beğeni
535
Gösterim
Unvan
Kötü Kedi Şerafettin karakteriyle tanınan karikatürist
Doğum
1974
Yaşamı
Bülent Üstün, 1974 yılında İstanbul'da doğdu. Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulu'nu bitiren Üstün, daha sonra Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'nin orta bölümünden mezun oldu. Ardından, aynı semtteki Plevne Lisesi'ne devam etti. İlk karikatürü oniki yaşında yayınlandı. Amatör işleri bir süre Çarşaf Mizah Dergisi'nde yayınlandıktan sonra 1989 yılında, yeni kurulan Hıbır dergisinde profesyonel olarak çalışmaya başladı. Kısa süre Ertuğrul Akbay'ın Gırgır'ında çalıştıktan sonra artık HBR Maymun olan Hıbır'a geri döndü. Birkaç yıl sonra L-Manyak dergisinde Kötü Kedi Şerafettini çizmeye başladı. L-Manyak'tan ayrılan ekiple birlikte Lombak dergisine geçti. Aynı zamanda, aynı grubun Kemik ve Penguen dergilerinde de çalıştı. 2006'da Lombak'tan ayrılarak bir grup arkadaşıyla birlikte Fermuar Dergisini çıkarttı. Fermuar 2008'de kapandıktan sonra Uykusuz Dergisinde çizmeye başladı.
Merve Akpınar
Kötü Kedi Şerafettin 1'i inceledi.
104 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okuduğum ilk karikatür kitabı olduğu için tam olarak neler hakkında eleştirmek gerekir bir fikrim yok açıkçası. Bülent Üstün kedisi öldükten bir sene sonra çizmeye başlamış bu seriyi. Amacı kedisinden anı bırakmakmış ve bu kadar sevileceğini kendi bile düşünememiş. Açıkçası ben Şerafettin'i sevdim. Normalde kötü bir kedi olmasına rağmen zor durumdaki insan ve hayvanlara yardım etmesi onun o kadar da kötü olmadığını gösteriyor. Yalnızca biraz uçkuruna ve şaraba düşkün. Bu cildin son kısmında onun neden ve nasıl kötü olduğunu da görüyoruz. Eğer bolca küfür, alkol ve cinsellik sizi rahatsız etmeyecekse okumanızı tavsiye ederim. Not: Okumaya karar verirseniz tüm seriyi bir anda almak yerine önce ilk kitaba bir göz atın çünkü gerçekten karikatürler küfür ve cinsellik dolu. Rahatsız olmazsanız seriyi alın.
Kötü Kedi Şerafettin 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Ada Karen
Kötü Kedi Şerafettin 1'i inceledi.
104 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Küfürden rahatsız olmayan, cinsel öğelere yer verilmesini sıkıntı yapmayanlar için güzel bir karikatür kitabı olmuş. Ama şahsım bu unsurların okuyucuya direk lanse edilmesine pek hoşnut bakmadığı için beni pek açmadı diyebilirim. Fakat bazı yerlerinde toplumun açık sorunlarına subliminal mesaj göndermesini sevdim diyebilirim.
Kötü Kedi Şerafettin 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
4