Bulut Uçar

Bulut Uçar

YazarÇevirmen
9.0/10
2 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
"Bulabildiğim her şeyi okumaya başladım....Bana kimsenin varlığını dahi bilmediği kapıları açıyordu bu durum....Anlatı kitapları,şiir kitapları,bol ekli gazeteler....Sonunda okula başladığımda koca bir adamdım...Bir insanın sahip olabileceği en büyük hırsla çalıştım okulu bitirebilmek için....Yetmedi....İlkokul,lise,lisans,yüksek lisans....Hepsinin suyunu sıktım kocaman avuçlarımla....Hiçbirinin karşımda duracak kadar gücü yoktu....Dünyanın çözemediği gizemlerle uğraşmaya başladım sonra.....Meşgul olması için zihnime yapılamayacak şeyler arıyordum....Ne kadar zor olabilirdi ki ? Dünyanın en büyük gizemi bendim....Sıkıysa gelip beni çözsünlerdi......"
Bulut Uçar
Sayfa 79 - Cumartesi Kitapligi
138 syf.
·2 günde·8/10
Cumartesi Kitaplığı'nın inceleme serisi ile bizlere ulaşan bir kitap.(İnceleme serisinde dert edindiğimiz konuları, farklı yönleriyle ele alıyoruz. Bir şeylerin sadece sonrasının değil öncesinin de bilinmesini istiyoruz. Edebiyattan sinemaya, müzikten teknolojiye birçok meselenin bilinmeyen yanlarını kitaplığınıza taşımayı hedefliyoruz. )
Kitap Beat akımının oluşumunu, nelerden etkilendiğini ve neleri etkilediğini akıcı bir dille anlatıyor. Beat akıma öncülük eden isimlerin hayatlarından kısa kısa bahseden kitap aslında bize hiçbir şeyin göründüğü olmadığını; tıpkı buz dağının görünmeyen kısmı olduğu gibi her şeyde bir görünmeyen, bilinmeyen taraf olduğunu aktarıyor.Her insanın hayatında mutlaka çözülmeyi bekleyen sorunlarının olduğunu bir kez daha gösteriyor( Her ne kadar bütün sorunlar sadece kendi yaşamımızda varmış gibi düşünsek de...).Belki de bu sorunlar bizim için engel olmak yerine; bir şeylerin öncüsü olabilmemiz için ilk adımdır:)

*İlk incelemem, umarım faydalı olur.*
83 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
#gulumseyincekiyorum kitabın adı çok güzel değil mi ? İçindeki on beş öyküde birbirinden güzel ve düşündürücü....En çok beğendiğim öykü "Bakkal Osman Abi "ve "Kelimeler "oldu.....Sıkılmadan,keyifle okuyacağınız bir öykü kitabı.....Öykü severlerin beğeneceğine eminim.....

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.