Burak Toprak

Burak Toprak

Yazar
7.6/10
10 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
87
Gösterim
"Neden onca yıl buradayken şimdi güneşin arkasına saklandı?
Korkuyorum bazen.
En çok da yalnız kaldığım zamanlar irkiliyorum.
İnsanların içerisinde dolanan kalabalığın seslerinde değersiz bir ses tonuyken mutlu gibi oluyorum ancak burada kendimle beraber ürküyorum.
Kendi organ seslerimden başka ses duyamıyorum.
Her şeyin sesi kısılmış.
Sanki masa bile onca kalem darbelerine rağmen sesi tıkanmış, tık çıkmıyor.
Gözlerim kızarana kadar güneşe bakıyorum ancak bir kere bile tanrıyı göremiyorum.
Bu ne kadar daha böyle sürebilir?
Neden hep sevdiğimiz şeylerin sonu görülüyor?
Acılarımız hiç bitmeyecekmiş gibi acıtarak geçip giderken, geride bıraktığı siluet mutluluk sanıp içine düşüyoruz.
Belki de bir yerinden tuttuğumuzu sandığımız şeylerden çok fazla emin olduğumuz için bu duruma düşüyoruz.
Acı, gülümsemelerimizin icine dadandığı günden beridir kendimizden emin olamıyoruz.
Mutlu olacağımızı düşündüğümüz bütün hayallerimizin gerçek olamayışı gibi bir hüzünle sonumuza doğru yapışıp kalıyoruz.
🥀Mutluluk, yetişkin insanlar için hiçbir zaman ucuz olmamıştı; oysa küçük bir çocuğun gülüşüne zahmetsizce serpilmişti.
172 syf.
·2 günde·Beğendi·5/10
Hangi yolu seçeneğimiz çoğunlukla bizi doğuranlar tarafından belirlenen bir seçenekten ibarettir.
Oysa bu dünyaya gelmek, öncelikle tanımamış olmamızı da göz önünde bulundurduğumuzda gayet de zor bir durumdur.
Birden gozlerimizi daha önce hiç görmemiş gibi araladık ve dünyanın içine dahil olduk.
Öğrendiğimiz şeyleri kendi bildiklerimize katıp tecrübeli bir insan olma yolunda ilerlemek istedik fakat bu yolda hayat denilen kanunların en başında üzerimize binmesiyle yenik düşüp daha ilk adımda, o en çok istediğimiz ilk hareketi yapma çabamızda gelip sırtımıza oturdu.
172 syf.
·4/10
Kitabı okumamı sağlayan @_starofbooks_ 'a ve yazarımız @buraksiyahsever 'e teşekkür ederim. Çok güzel bir kitaptı. Kısa hikayeler şeklinde birleştirilmiş. Birçok hikayesi etkileyici ve ders vericiydi. Beğenmediğim birkaç hikaye oldu ama genel olarak beğendiklerim daha fazla. Özellikle ilk hikayeyi hâlâ unutamıyorum. Sokakta şarkı söyleyen bir insanın yaşamını okumak ve hikayenin finalinde olanlar çok hoş ve üzücüydü. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Hoşçakalın
172 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazarın kalemi anlatımı kitabın içeriği hoşuma gitti. 11 hikayeden oluşan kitapda bir çok koyuya değinilmiş, hikayeyelerden dersler çıkarmamak mümkün değil. Okuyun derim. Hiçliğin bam teli hikayesi baya etkiledi beni.
172 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Herkese MerhabaBazen duygularımıza ayna olacak, yaşamın tam ortasından kitaplar okuruz. Bu kitap benim için tam olarak öyleydi Bazı hikayeleri beni çok etkiledi Herkesin okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Gelelim konusuna;
"İçinde toplam 11 hikaye olan kitabımız genel olarak İnsanlığın kendini düzeltmesi gereken konularına ve yaşanan iğrenç olaylara yer vermiş. Ölünce kıymete binen bir adamdan tutun bir tiyatro sahnesinde insanlığın bütün yüz karasını izleyicilerin yüzüne vuran bir tiyatrocuya kadar, her bölümde başka bir konuyu işlemiş. Bazı hikayeler beni derinden etkiledi. Sizde içinde yaşamın parçalarını bulunduran bu kitapla tanışmalısınız."
172 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap birbirinden bağımsız hikayelerden oluşuyor. Okumaya başladığınız andan itibaren hayatın tüm gerçekliğinin icinde buluyorsunuz kendinizi. Bir cok karaktere odaklanan her birinin zihninize gerçeklikle yansıtıldığı kısa ama etkin hikayeler bunlar.
.
Hayatin icinde kendini savunabilecek güç bırakmayana kadar uzerinden geçtigi Cemil’i , tüm cesaretini toplayıp yıllardır görmediği annesinin karşına çıktığında, soz söyleyemeyecek duruma gelen Yasin’i,
Hurdacilik yaparken çöpten bulduğu kutuyu evde onu bekleyen biricik kızına hediye edip onun gözlerindeki mutlulugu aklından çıkaramayan bir babayi ve bende bıraktıkları etkiyi size nasıl ifade etsem bilemiyorum kısacası her bir hikayede yüreğinizi burkacak bir bölüm olacak.
.
Okuduğunuza tam anlamıyla değecek bir kitap oldugu için oneriyorum.
172 syf.
·Beğendi·5/10
Kitabımız birbirinden bağımsız 11 hikayeden oluşmaktadır. Her hikayede bir ders alabileceğiniz, kendi kendinize kaldığınızda düşüncelere dalacağınız bir nokta mutlaka mevcut. .
.
En beğendiğim hikayeler ilk hikaye olan “Hiçliğin Bam Teli “ ve kitaba da adını veren “Askıda Kalan Mutluluklar “ Özellikle ilk hikayedeki Cemil’in çocukluğundan ölümüne kadar geçen süredeki yalnızlığı, kimsesizliği , çektiği tüm sıkıntılara rağmen kişiliğinden ödün vermeyen tavrı ve dürüstlüğü beni çok etkiledi. .
.
Unutmayın #aramızda
172 syf.
·9/10
Kitabımız on bir hikayeden oluşuyor ve kesinlikle adı ile uyuşan hikayelerdi hep mutluluklar askıya alınmıştı oyüzdün mutsuzluk acı hüzün vardı mutlulukta aralara serpilmişti aynı hayatlarımızda ki gibi...Hikayeler birbirinden farklı olsada hep hayatımızın bir yerlerine dokunacak hikayelerdi.bu tarz kitap okuyarsanız bir göz atın derim
İstiklal caddesinde bağlama çalarak hayata tutunmaya çalışan Cemil'i hiç unutmayacağım..
.
Yaşamak tek bir nedendi gülümsemek için
.
hayat aslında yüreğimizin derinliklerinde kilitli duran mutluluklarımızın kilitlerinikırma çabasıdır.
.
Sürekli mutluluklarımızın peşinden koşuyor gibi görünsek de gerçekte acılarımızın yanından ayrılamıyoruz.
.
Gerçeğini kaybetmiş insanlar aynanın karşısında asla kendi ruhunu göremezler
172 syf.
·7/10
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitabın yorumuyla geldim
İçinde toplam 11 hikayeden oluşan kitap genel olarak İnsanlığın kendini düzeltmesi gereken konularına ve yaşanan iğrenç olaylara yer vermiş.
Hiçliğin bam teli hikayesi baya etkiledi beni. Gerçeğini kaybetmiş insanlar, aynanın karşısında asla kendi ruhunu göremezler
Gerçeğini kaybetmiş insanlar aynanın karşısında asla kendi ruhunu göremezler
172 syf.
·Puan vermedi
Kitabımız 11 bölümden oluşmaktadır. Kitabın ismi ile uyuşan hikayeler hep mutsuzluk acı hüzün vardır. Mutluluklar araya serpiştirilmiştir tıpkı hayatımızda ki gibi... ۰
Hikayelerin hepsi yaşanmış, yaşanan yada yaşanabilecek hayatımızın bir yerlerine dokunacak bölümlerden oluşuyor. Benim kitapta en çok sevdiğin bölümler Hiçliğin Bam Teli ve Sondakiler bölümü olmuştur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Burak Toprak
Unvan:
Yazar
Doğum:
Türkiye

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.