Burcu Erdoğan

Burcu Erdoğan

Çevirmen
7.7/10
7 Kişi
·
38
Okunma
·
1
Beğeni
·
122
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
312 syf.
·19 günde·Beğendi·6/10 puan
Modern devleti gördüğümüz yerde tanimamiza rağmen onun için genel kabul görmüş bir tanımlama yapmaya kalkistigimizda niçin zorlaniriz? Modern devletler bolgeselliklerini ve sınırlarını niçin ateşli bir kıskançlıkla savunurlar? Devlet ve topluma, ulus devletlerin yurttaşlık tanimlarina yonelik yapilan feminist ve marksist elestirinin özünü ne oluşturur? Devlet ve ekonomi iliskisi nasildir? Ulus ve ulusalcilik nedir? Ulus devletlerin ölümü yakın midir? Sorularının tümünü yanıtlayan kitap her sosyal bilincinin mutlaka okuması gereken kitaplardan biridir. Biraz ağır bir dile sahip olsa da tamamen anlaşılmaz değildir. Keyifli okumalar :)
256 syf.
·4 günde·Puan vermedi
bilim kurgu ve fantastik edebiyatının kraliçesi ile yapılan birbiirinden güzel konuşmalar. özellikle kraliçeyi sevenler için tam bir kitap. mülksüzler, karanlığın sol eli, yerdeniz vb. kitablarını iyi anlamamız için konuşmalar.....
288 syf.
·4 günde·Beğendi·5/10 puan
The School of Life’ın kurucularından olan yazar Roman Krznaric, basit anlatımla karmaşık süreçlerin derinliğini kaybetmeden çok önemli mesajları harmanlamış. Empati dendiğinde aklımıza ilk gelen fikirlerin nasıl bir yanlış anlaşılmaya ulaştığını oradan da birbirimizi “anlaşılamamaya” nasıl ilerlediğini göstermiş.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 38 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 105 okur okuyacak.