Çağrı Sümengen

Çağrı Sümengen

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
376 syf.
1939'larda Alman işgali altındaki Polonya'da geçen gerçek bir yaşam hikayesi.
Jan ve Antonina Zabinski hayvanat bahçesi sahibi bir çift. Yolları mecburi olarak Hitlerin zooloğu ile kesişiyor. Bu zoolog tarafından yürütülen bir proje ile seçilen hayvanlar saf ırk yaratılmak üzere Berlin'e gönderilirken, geri kalanlar telef ediliyor .
Bu arada iyi ırk olduğunu düşünenlerin kötü ırk olduğuna inandıklarına yaptıkları zulümler artarak devam ediyor. Ve çiftimiz hayvanat bahçesini bir nevi insan bahçesine çevirerek Yahudilere kucak açıyor. Bu süreçte hayvanat bahçesinde üç yüzden fazla kişi saklanıyor ki o dönemde Yahudilere bir bardak su vermenin cezası kurşuna dizilmek. Yaşananların tüm detayları akıcı bir dil ile aktarılmış kitapta.

Tarih insanların insanlara yaptığı zulümlerle dolu ve görünen o ki öyle olmaya da devam edecek. İnsanoğlu ne kendi cinsine, ne doğayı paylaştığı diğer canlılara, ne de doğanın kendisine hak ettiği şekilde davranmıyor ne yazık ki ...

Bu hikaye aynı zamanda Niki Caro yönetmenliğinde beyazperdeye de aktarılmış, ortaya da güzel bir iş çıkmış.

Keyifli okumalar ...
448 syf.
·24 günde·Beğendi·10/10
Kitaplığımızda mutlaka olması gereken eserlerden biri. hem okuması çok kolay hem de aydınlatıcı. Büyük bir keyifle okudum. hiç tarih bilgisi olmayan birine bile tarihi sevdirebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Çağrı Sümengen

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.