Cansu Peköz

Cansu Peköz

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
200 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Muhteşem bir Disney kaynak kitabı olmuş adeta bir ansiklopedi. Çocuk kitapları basan bir yayınevinden çıkmış olabilir ama asla çocuklara yönelik bir kitap değil. Çocuklar sıkılabilir çünkü çok fazla teknik detay var. Bana göre daha çok çocukluğunda Disney aşığı olan ve Disney'le büyümüş yetişkinler için ve ben çok sevdim.
Çizimlerin ve çekimlerin arka planı, tasarımcıların hayatları, süreç boyunca nasıl çalıştıkları, tarihler, gişe hasılatları, fantazmagorik konsept çizimleri ve daha neler neler....
Walt Disney evreni Alice Comedies'le başlamış olsa da ondan sadece 4 yıl sonra çıkan Mickey Mouse (Steamboat Wille- ilk sesli animasyon filmi) şu anda hâlâ en sevilen ve bilinen Disney karakteri.
1937 yılında çıkan 'Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler' Disney dünyasındaki ilk uzun metrajlı animasyon filmi.
Felix Salten'in 'Bambi' romanını animasyon olarak uyarlanma fikri 1936 yılında gündeme gelmiş ve çalışmalara başlanmış. Kağıt yerine cama çizim tekniğiyle çekilen ilk film olduğu için ancak 1942 yılında tamamlanabilmiş. Hatta çizimler sırasında gerçek yavru ceylan, tavşan ve sincap modeli kullanılmış ve hatta bu film Walt'ın en sevdiği filmiymiş..
Geçen sene (13.11.2018) Disneyland Paris'e gitmek hayatım boyunca unutamayacağım bir deneyimdi ve kesinlikle hayatımın en güzel günüydü
Dilerim bir gün dünyadaki diğer Disneyland'leri de görmek kısmet olur...🤗

Yazarın biyografisi

Adı:
Cansu Peköz
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.