Catherine O'Neill Grace

Catherine O'Neill Grace

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
13
Gösterim
Adı:
Catherine O'Neill Grace
Gerçekten iyi bir öğretmenin sınıfında bulunmak, herhangi bir klikte bulunmaktan da harika bir deneyimdir. Diğer yandansa hiyerarşi yanlısı bir öğretmenin yarattığı rekabetçi ortam veya farkında olmadan kliklere verdiği destek, popüler olmayan çocuğu iyice de sefil edecektir.
Catherine O'Neill Grace
Sayfa 295 - Görünmez Adam Yayıncılık
Ergenlik aşkları, eski bağlamaları ve bir süredir uykuda olan çocukluk masumiyetini yeniden deneyimlemenin bir yoludur. İlişki yaşayan ergenlerin çocukla nasıl döndüğünü bir izleyin. Oyun parklarında oynar, salıncakta sallanır, bebek lakapları kullanır ve sevgi göstergesi olarak birbirlerine oyuncak hayvanları alırlar.
363 syf.
·Beğendi·10/10
Oğlumla beraber aydınlanma yolunda anaokuluna başlaması ile birlikte sosyal yaşam sosyal denge ve dengesizlik ebeveyn öğretmen okul ortamı kalitesinin ne kadar etken olduğunu anlamama yardımcı olan her zaman el altında olması gereken çok beğendiğim bir kitap. Yine altını çize çize okuduklarımdan.. ve kendi geçmişimdeki yaşadığım dışlanma, reddedilme, kabul görme,popülerlik,zorbalık... hepsini ince ince anlatmış çok değerli bir kitap..yaşadığımız ortamda ne derece kabul gördüğümüz,dışlandığımız ve ya ne yaşadığımız çekirdek ailedeki bağlanmaya dayanıyor.. bence bu kitabın kısa,net özeti..
363 syf.
·20 günde·Beğendi·10/10
Çocukların ve ergenlerin sosyal yaşamını bu denli detaylı anlatan ve bunu bilimsel çalışmalarla destekleyen başka bir Türkçe kaynak yok bence. Bu alandaki önemli bir boşluğu dolduran çok besleyici bir kitap. Ben bir öğretmen ve ebeveyn olarak öğrencilerimin ve çocuğumun sosyal becerileri, arkadaş grupları ve ilişki problemleri konusunda daha doğru yönlendirmeler yapabileceğime inanıyorum bu kitap sayesinde. Çocuğu sosyalleşme yalına gelen ebeveynlere ve tüm öğretmenlere ısrarla öneririm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Catherine O'Neill Grace

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 20 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.