Cavit Yeşildağ

Cavit Yeşildağ

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
27
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
144 syf.
İlk önce İskoçya'da küçük bir mülkte bir doktor tarafından kurulan okul düşünün. Bu okul özel bakım ve eğitime muhtaç çocuklar için kuruluyor. Daha sonra ise tek başına bu işte başarı elde etmenin zor olduğunu düşünen Doktor Karl König Avusturya'da beraber çalıştığı meslektaşlarıyla özel ihtiyaçları olan bu çocuklara çözüm bulmak için bir araya geliyor. Ardından Camphill Hareketi başlıyor. Bu hareketin temel amacı özel ihtiyaçları olan bireylerin ve görevli olacak personellerin karşılıklı uyum içinde yaşayacakları yaşam merkezleri oluşturmak oluyor.

Camphill amacına ulaşıyor ve özel gereksinimli çocuk, genç ve yetişkinleri bir araya getirip uyumlu bir yaşam sürmeleri sağlanıyor.

Kitabın yazarı Cavit Yeşildağ ise gönüllü olarak katıldığı bu oluşumu bizlere aktarıyor. Özellikle toplam nüfusun %12'si engelli bireylerden oluşan Türkiye'de Camphill Yaşam Köyleri'nin ne kadar gerekli olduğundan bahsediyor. Bu modelin nasıl uygulanacağı konusunu da ayrıntılı bir şekilde anlatan Cavit Yeşildağ'ın sesine umarım kulak verenler çıkar...

Yazarın biyografisi

Adı:
Cavit Yeşildağ

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.