1000Kitap Logosu
Celil Civan
Celil Civan
Celil Civan

Celil Civan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.7
3 Kişi
9
Okunma
0
Beğeni
64
Gösterim
Unvan
Yazar, Editör
Doğum
Almanya, 1978
Yaşamı
1978 yılında Almanya'da doğdu. Düşler, Kaşgar, Granada gibi dergilerde hikâyeleri, Virgül, Mostar gibi dergilerde edebiyat yazıları yayınlandı. 2011 yılından beri Hayal Perdesi sinema dergisinin editörlüğünü yapıyor.
Vuslat teki
Başkan Mao'nun Gizli Hazinesi'ni inceledi.
197 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İyi akşamlar sizlere @eponakitap' tan yazar @ahcelilc kalemimden #başkanmaonungizlihazinesi kitabının yorumuyla geldim. Kitapta çocukluktan beri arkadaş olan Baki, Nedim, Yunus ve ismi belirtilmeyen kişi ve macereları anlatılmış. Baki'nin babası sürekli bir hazineden bahsetmektedir ama yerini kimseye demez vr diyemeden bir gün trajik bir şekil de ölür. Baki ve arkadaşları hazinenin peşine düşerler ve yerini öğrenmek için babasının ruhunu çağırmaya karar verirler, ruh çağırma işini Baki üstlenir. Ruh çağırma işi taamamlanır ama gelen babası değil Başkan Mao zedong'tur ve Baki'nin bedeni esir alarak gelir, Başkan Mao'nun da bir planı vardır. Üç arkadaş bir yandan hazinenin yerini ararken bir yandan da Baki yi kurtarmaya çalışmak zorunda kalırlar. Balkan Mao'nun planı nedir? Baki kurtulacak mı? Dört kafadar hazineyi bulabilecek mi? Bu sorunların cevapları ve dahası bu harika kitapta mutlaka okuyun Fantastik ve macera severlere kesinlikle tavsiye ederim. @eponakitap @ahcelilc #neokudum #kitap#kitaptavsiyesi #vuslatınkitapkurtları #1000k #keşfet# #hobimstyle #hobimgruplar #hobi̇mphoto#hobimsunset #hobimgruplar #hobi̇mphoto #hobimsunset#hobinizhobimolsun #hobimtraveler #hobimnations #hobimbnw #hobimportrait #hobimmizah #hobimmacro @kitapcilginlariokuyor #benokudumsendeoku #kitapokuyankadınlar #kitapokuyananneler #kitapçılgınlarıokuyor #1k1f #okuyananneler #fantastikkitaplar
Başkan Mao'nun Gizli Hazinesi
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Hüseyin T.
Hayal Perdesi Sinema Dergisi - 2012 Yıllığı'nı inceledi.
317 syf.
·
36 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
2003 yılında fanzin olarak doğan ve 2010 yılında daha sistemli bir işlenişle internet üstünden dergi olarak günümüzde de yayın hayatına devam eden Hayal Perdesi sinema dergisi, doğuşunun onuncu yılında "Neden bu yılki (2012) yazıları bir seçmece/derleme olarak yıllık halinde kitaplaştırmayalım ki?" diye kendine soruyor ve ortaya bu güzel çalışma çıkıyor. Fırat Tanış'ın "Bir Zamanlar Anadolu"daki suçlu, pişman bakışı karşılıyor bizi kapakta. İçindeyse sinemamıza çok geniş bir yelpazeden bakılıyor. Dergide birbirinden dolu beş bölüm var. "Vizyon" bölümünde Yeraltı, Fetih 1453, Ateşin Düştüğü Yer, Can, Araf, Lal Gece, Uzun Hikaye, Babamın Sesi, Tepenin Ardı filmlerine dair hem filmin içeriğine hem de işlenişine dair incelemeler mevcut. "Söyleşi" bölümünde Yüksel Aksu, Zeki Demirkubuz ve Emin Alper gibi yönetmenlerle o dönem çektikleri son film özelinde, sinema ve sinema anlayışlarına yönelik yapılmış söyleşiler mevcut. Bu söyleşileri okuyunca yönetmenlerin o mertebelere nasıl ulaştıklarını ilk elden gözlemleyebiliyoruz. Yıllığın en önemli bölümlerinden biri olan "Türk Sinemaları Araştırmaları" bölümünde ise Lütfi Ömer Akad ve Metin Erksan gibi sinemamızın en büyük yönetmenlerinden ikisi için hazırlanmış dosyalar önemli bir bilgi kaynağı. Yine aynı bölümde "Üç Kuşak Üç Yönetmen" çalışmasında da Faruk Kenç, Erdoğan Tokatlı ve Ömer Kavur sinemasına ve sinemamıza etkilerine dair bilgileri dostlarından, iş arkadaşlarından öğreniyoruz. "Açık Alan" bölümünde Holland Film Meetings'de Semih Kaplanoğlu'nun yaptığı Cinema Militans konuşması; Fuat Uzkınay, Rekin Teksoy ve Ertem Eğilmez'e dair yazılar karşımızı çıkıyor. Son bölüm olan "Kamera Arkası"nda ise sinemamızın önemli sesçisi İsmail Karadaş ve "Yeraltı" filminde Demirkubuz'un yardımcı yönetmenliğini yapan Rezan Yeşilbaş söyleşileri yer alıyor. Şu an Kitapyurdu'da 15 lira civarında bulunan dergi, sinemaseverlerin sinemayı daha da seveceği dolu bir kaynak.
8
Ela
Başkan Mao'nun Gizli Hazinesi'ni inceledi.
197 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim. . . Kahramanlarımız Baki,Nedim,Yunus 4 kafadar arkadaş.Ama üç isim var diyorsunuz dimi biri gizli . . Bakinin babası hüsnü amca vefat eder Baki parasız kalmıştır.Taki babasının define olayını hatırlayana kadar.Ama nasıl bulacaklar yeri.Tabi bu kafadarlar boş durur mu hani bildiğimiz cin çağırma olayı var ya heh işte onu hüsnü amcayı çağırmak için yaparlar.Ama oda ne başkası çıkmış tır.Gelen kişi Mao Zedong'dur. Peki kim bu Mao Zedong? Hadi gerisi kitabımızda. . . #kitapalıntıları Avam yukarıdaki yıldızlara bakmaz. . . Gökkubbenin altında tam bir keşmekeş var;vaziyet mükemmel.
Başkan Mao'nun Gizli Hazinesi
OKUYACAKLARIMA EKLE
7