Ceren Karaca

Ceren Karaca

Çevirmen
8.5/10
28 Kişi
·
48
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
336 syf.
·Beğendi·10/10
Her zaman tarihi kurguya ilgim vardı. Hatta ilk okuduğum kitap da muazzam bir klasiktir. Mutlaka dönüşümlü olarak bir tarihi roman okuyorum. Onun tadı, ruhu çok başka oluyor. Bu da enfes bir hikayeydi. Su gibi akıp giden muntazam bir anlatımla, karakterlerin arasında sessizce dolaşmanıza, onların zaman akışında birlikte kaybolmanıza neden oluyor. Kesinlikle bir ziyafetti diyebilirim.
336 syf.
Bayılarak okuduğum bir aşk romanıydı. Claybourne Kontu ve Catherine 'i çok sevdim. Aralarındaki aşk ve tutku bana geçti. Kont tam bir beyefendiydi ve sonunda olanları hatırlamasına sevindim. Catherine en sevdiğim karakter oldu. Sırf kont mutlu olsun diye kendi aşkından vazgeçebilecek bir kadın. Ve çok da cesur. Sanırım Lucian 'dan daha cesur. İlk dansları da çok tatlıydı.
Yazarın kalemi baya güçlü ve herkese bu güzel kitabı öneriyorum.
Not: Serinin diğer kitapları basılmamış , keşke okuyabilseydim:(
336 syf.
·2 günde·10/10
Kitabı bitirdikten sonra niye bunu almadım diye baya hayıflanıyorum şu an. Kitap inanılmaz güzeldi. Bu sene okuduğum en iyi historical kitabı olabilir hatta.

Siz benim anlattığım konuya bakmayın, bu sadece görünen yüzü. Kitap her duyguyu size yaşatabilecek cinsten. Ben ki bugüne kadar beni ağlatmayı başarmış 1-2 kitap vardır şu ana kadar, bu 4. olabilir. Ağlatmadı da daha çok yüreğimi sıkıştırdı, beni duygu seline boğdu. Bu da benim için ağlamakla eşdeğedir

Şu an etrafta Luke diye geziniyorum. Her şeyiyle tam aşık olunacak bir erkek. Kendisini anlatmayı çok istiyorum ama anlatmayacağım. Ben sizin görüp tanımanızı tercih ederim.

Catherine'yi de unutmamak lazım. O da bir harikaydı. Özellikle her zorlukta Luke'un yanında olması beni benden aldı.

Onun haricinde William yani Bill de beni kendine aşık etti. Pozitif enerjisi ve tatlılığıyla hani bana demekten kendimi alamadım. Bir de Jim var ki... Tam olarak beni nereden aşık etti emin değilim ama ona da bir ah çekmekten kendimi alamadım. Yalnız, Bill'imin kitabı serinin son ve en kısa yani novella olan kitabıymış, nedennnnn? Bir de çok sevdiğim Winnie ile eşleşmişler *-* . Cidden yazar nasıl olur da bu çifti en sona bırakmış? Kim bilir Pegasus kaaaaaaç sene sonra çıkaracak kitabı? Jim de 4. sırada. Cidden ağlamak istiyorum.

Fakat, bir tane iticilik abidesi var ki sormayın. Adı da Jack -_- . Kitap boyunca beni hep uyuz etti. Hatta kitap ortalarına kadar, kendisi için orta yaşlı, ileride bizimkilere kötülük yapacak olan bir amca modeli kurmuştum kendime. Tabi sonradan bizimkilerden, belki 2-3 yaş büyük olduğunu öğrenince yaşadığım şoku siz düşünün :D Ve bilin bakalım sıradaki kitap kimin? Cidden bu kitabı büyük bir heyecansızlıkla bekliyorum -_- .

Frannie'nin hikayesini de çok merak ediyorum. Konusu cidden güzel bir kitap, umarım işleniş de harikadır.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...-tutkular-yorum.html
336 syf.
·2 günde·10/10
Kitap romantik, ve gizem dolu bir roman...Sürükleyici ve macera dolu bir kitap
Lucian, asil olduğundan emin değildir. Çünkü çocukluğu ile ilgili hafızasında çok büyük kayıplar vardır...Ve kendisini idamdan kurtarmak için olmadığını sandığı kişi olmak zorunda kalmıştır. Bir asilzade.....
Lucian evlenmek istemektedir ama evlenmek istediği kadın kendini Lucian nın asilliği yüzünden yeterli görmediğinden Lucian , Catherine'den kadını eğitmesini ister karşılığında da ilk Catherine'nin gelip Lucian'dan yapmasını istediği ama Lucian'nın reddettiği (yani birini öldürecektir) şeyi yapacaktır.
Catherine'i özellikle sevdim,çünkü cidden güçlü bir kadın karakter ,catherin'ın babası felçli hasta yatağa bağlı, konuşamıyor ve abisi onları terk edip gitmiş, Hem babasıyla ilgileniyor hem de evin ve işlkerin tüm sorumluluğu Onun üzerinde...
Ancak işler istedikleri gibi gitmez... Catherine zaten Lucian' a aşıktı. Ama Lucian'ın Catherine'e aşık olması işleri karıştırıyor.
336 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Romanın konusu güzel ve değişikti.. Hatta son zamanlarda okuduklarımın arasında beni baya etkiledi.. Üstelik çok beklentim yoktu o yüzden mutluyum.. Iyi ki okumuşum.. Devamını çok beklemeyiz umarım.. Türü sevenlerine tavsiye ederim.. Iyi okumalar ;)
336 syf.
·Puan vermedi
Fena değildi. Özellikle Luke'un geçmişi ve gizemin yavaş yavaş çözülüşü iyiydi. Çift de hoştu ama bilemiyorum benim için bir şeyler eksik kaldı. Grubun diğer kişilerini daha çok merak ettim. Yine de akıp giden bir hikaye. Sıkıcı diyemem.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 48 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.