Charleigh Rose

Charleigh Rose

Yazar
4.0/10
2 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
63
Gösterim
238 syf.
·6/10 puan
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve bence çoğu pohpohlanan yazardan daha iyi yazmış. İçinde hiç değilse bir gizem var, lanetin önde olduğu bir olay var. Bir ailenin çöküşünü ve arkadaşların ihanetine de değinilmişti.

Benim gözüme takılan ve daha iyi kurgulanabilirdi dediğim bir kaç şey var.
Mesela onlardan biri, Evan'ın 16 yaşındayken tek başına otelden kaçıp sokaklarda yürümesi değil. Karnaval yerine gittiğinde orada olanlar da değil. Sebastian gelip Evan için 'benimle birlikte' dedikten sonra, Sebastian ve tayfası eğlenceye giderken Evan'ın da gitmesi.. orada Sebastian'ın onu öpmesi.
Evet, bir paragraf yazıp anca asıl konuya gelebildim...

Kitap gelmeden önce tanıtımlarından birinde bir diyalog vardı. Onu okuduğumda farklı bir izlenim yaratmıştı. Beklentiyi yükseltmişti ama kitap geldi.. o sahneyi okurken hayal kırıklığına uğradım.

Yani zaten kızı 16 yaşındayken yaşına bakmadan öpmüşsün, 17 yaşındayken '18 oldun mu?' diye sormanın mantığı nedir?
Çok saçmaydı.

İkinci -saçma- noktaysa, Sebastian'ın tayfasıyla birlikte takılan, bir eve gizlice girerlerken orda olan Evan'ın, anne ve babasının meraklarından telefonunu takip ettirip polisi aramaları değil, ondan sonra Evan anne babasının yanına otele geri dönüp uyuyup uyanıp, banyo yaptığı sırada yaşanan olay.
Şimdi düşünüyorum, otel odasına anahtarla girmiş. Mücevher ve para çalmış. Babasını merdivenlerden yuvarlamış bacağını kırmış.
O otelde kimse bunu fark etmemiş, kameralara yakalanmamış..
Ya lütfen. Böyle bir şey olabilir mi? İyi bir otel olduğu belli, merdivenlerde kamera olmayabilir ama kapıdan girmişse bu adam koridorda kamera mutlaka olmalıydı yani.
Bunu yapanı arayan bir polis yoktu. Hiç yani sanki hiçbir şey olmamış gibi devam ettiler yaşamaya, her şeylerini kaybetmeye.

onunda dışında Sebastian'da da sempati duyabileceğim birşey yoktu. Kız karnavala geliyor, bir tek seni tanıyor. Orada çalışacak, senin arkadaşlarınla aynı karavanda kalacak. Senin ona bir şey olmasın, kimse karışmasın diye yanında olman, yalandan bile olsa sahiplenmen lazım.. ama sen 'bizim aramızda hiçbir şey yok, olamaz' ayakları yapıyorsun. Git işine lütfen.

Ayrıntılı girip kitaba otopsi yapmak istemiyorum çünkü öyle ciddi bir kitap değildi. Çok ciddiye alıp binlerce kelime yazmaya gerek yok.
Her şeye rağmen, yaklaşık 250 sayfalık bir kurgu için yeterliydi. Çok nefret ettirmedi, sıkmadı ve okuttu.

İdare eder.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.