Charlotte Lamb

Charlotte Lamb

Yazar
6.7/10
16 Kişi
·
41
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.240
Gösterim
Adı:
Charlotte Lamb
Tam adı:
Sheila Ann Mary Coates
Unvan:
Romantik Roman Yazarı
Doğum:
Dagenham, Essex İngiltere, 22 Aralık 1937
Ölüm:
8 Ekim 2000
Erkekler kolayca bir ilişkiye girer,sonra da unutabilirlerdi. Oysa bir kadın, kendini verdi mi , her şeyiyle verirdi. Hep öyle sürüp gitsin ister, su gibi, hava gibi bir ihtiyaç haline gelirdi aşk onun için.
165 syf.
Bu kitaba bayıldım. Güçlü iki karakterin aşkını anlatıyor.Matt ilk görüşte tutuldu Leigh' e ve peşinden de baya koştu. Leigh her ne kadar soğuk dursa da dışardan Matt 'i görür görmez kapıldı çekimine. Kapılmamak da mümkün değil hani Matt' ciğime:) Aşklarını hissederek okudum. Son sayfalarda karakterlerin konuşmaları da iyi oldu hikaye için.Tavsiye ederim.
166 syf.
·Puan vermedi
1976’ya göre kısa, öz ve tatlı bir hikayesi var ama fakat lakin metalaştırılmış cinsiyet rollerinin yine dibine vurmuş yazarımız. Diğer okumadığım kitaplarını da sırf bu yüzden okuyacağım çünkü yazarımızın düşüncelerindeki yapıyı çözme merakım var.
166 syf.
İkiliye bayıldım. Lang ve sekreteri Nicola tartışınca elektrik çıkıyordu sayfalardan. Aralarındaki tutkuyu yazar çok iyi yazmıştı. Aynı zamanda ikili çok da komikti. Özellikle Lang' in kıskançlık anları eğlendirdi beni. Nicola akıllı bir kadındı ve Lang' i onun tabiriyle parmağında oynatmasıyla bunu fazlasıyla kanıtladı. Kesinlikle sıkılmadan okuyabileceğiniz bir aşk romanı.
166 syf.
Hafızasını kaybetmiş sisin ortasında uyanan Lyn' in ve onu bulan Jake' in hikayesi anlatılıyor. Lyn kendini bulmak isterken Jake ve annesiyle yaşamaya başlıyor.Jake ise ona karşı oldukça sert bir tutum takınıyor. Aralarındaki ilişkiyi okumak heyecan vericiydi. Sırlarla dolu ve severek okuduğum kısacık bir romandı.
160 syf.
Yazarın bu romanını hiç sevmedim.Claire ve patronu Andrew iş gezisi için gittikleri yerde Nick ve ekibiyle karşılaşıyorlar ve olaylar başlıyor. Nick ve Claire' in gelgit ilişkilerini okumak beni yordu. Claire'in Nick'i severken Andrew' e sürekli yeşil ışık yakması delirtti beni. Ne gerek var yani Claire? Yazarın konuyu anlatışı da kopuktu. Tavsiye etmediğim bir kitap.
166 syf.
Tam bir aşk romanıydı.Kalpsiz prenses Natalie ve Jake ikilisini sevdim. Tartışmaları oldukça tutkuluydu. Jake çok çektirdi kıza yalnız:(
Natalie onu deli ederken , kıskandırırken içimin yağları eridi, iyi yaptın bebeğim.
Ben kitabı baya sevdim , Jake' in delirmelerini okumak isteyen buyursun.
165 syf.
·Puan vermedi
Kitabın yazıldığı yıla göre değerlendirirsem: Klasik aşk filmi tadında hatta Türk yaz aşk filmi/dizisi tadında; fazlaca uzatılmamış ama hızlandırılmış; güzel, sade anlatım biçimine sahip bir romandı fakat şuna değinmek istiyorum ki artık metalaştırılan zengin sert erkek, seksi kadın karakterlerden vazgeçilmeli çünkü “medenileşen toplumlarda” bunlar fantezilerden ibaret. Yani bir erkeğin bir kadını arzuluyor diye zorla sıkıştırıp öpmesinin sonucu karakol olması gerekirken evlilik oluyorsa insanoğlu olarak büyük sorunlarımız var demektir.

Elbette roman da yazarın bir fantezi ürünü olabilir, buna saygım var fakat kanımca geleceğe ışık tutan yazarların kendilerini de sorgulamaları gerektiği kanısındayım.

Toparlayacak olursam kitap güzel, okunur fakat çok da gerçekçi bulmayın. Biliyoruz tutkulu aşklar nefretle doğar miti bizi baştan çıkarıyor ama uyanalım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Charlotte Lamb
Tam adı:
Sheila Ann Mary Coates
Unvan:
Romantik Roman Yazarı
Doğum:
Dagenham, Essex İngiltere, 22 Aralık 1937
Ölüm:
8 Ekim 2000

Yazar istatistikleri

  • 41 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.